ACT Matematik Kursu Istanbul

act math course istanbul act matematik kursu act math kursuACT Matematik testi, 60 dakikalık süre içinde cevaplandırılması gereken 60 sorudan oluşur. Tüm matematik soruları beş seçenekli, çoktan seçmeli sorulardır. Bu sorular, öğrencilerin çoğunun 11. sınıfın sonuna kadar kapsadığı altı matematik alanından çıkar: pre-algebra, elementary algebra, intermediate algebra, coordinate geometry, plane geometry, and trigonometry. ACT Matematik Kursu ile öğrencilerimizin bu altı bölümde de en iyi seviyeye çıkıp 36 hedefine ulaşmalarını istiyoruz.

ACT Matematik testi, bir testi başarıyla tamamlayan öğrencinin, matematiğin bazı temel kavramlarını temsil eden problemleri çözme becerisini ölçer. Bazı sorunlar sadece bir konsepti test ederken diğerleri tek bir sorunda birlikte birden fazla konsepti içerir. Sorunların ortak matematiksel bilgi olması beklenen alan, çevre, tam sayı ve oran gibi temel terimler dışında birkaç teknik terim olacaktır. Aksi belirtilmediği sürece, gösterilen tüm figürler doğru bir şekilde çizilecek ve tek bir düzlemde kalır. ACT Değerlendirmesi önemli bir sınavdır. Bu yüzden ne kadar çok biliyorsanız, sonunda o kadar iyi olursunuz.

ACT Matematik Test ve ACT Matematik Kursu Konuları

60 dakikalık 60 soruluk ACT Matematik Testi, en çok lise eğitimini 12 sınıfın başlangıcına kadar süren altı ana konu kategorisinden soruları içermektedir. Kategorileri, her kategoriden gelen soru sayısı ile aşağıda listelenmiştir:

 • Pre-Algebra (14 questions)
 • Elementary Algebra (10 questions)
 • Intermediate Algebra (9 questions)
 • Coordinate Geometry (9 questions)
 • Plane Geometry (14 questions)
 • Trigonometry (4 questions)

ACT’nin diğer testleri gibi, matematik testi de akıl yürütme becerilerini kullanmanızı gerektirir. İster inanın ister inanmayın, bu iyi haber, çünkü genelde cebir sınıfında öğrendiğiniz her formülü hatırlamanıza gerek kalmaz. Bununla birlikte, matematik sınavını iyi yapmak için yukarıda listelenen konuların hepsinde güçlü bir temele ihtiyaç duyacaksınız. Bir hesap makinesi kullanabilirsiniz, ancak pek çok soru bir hesap makinesiz hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilir. ACT Matematik Kursu desteği ile bu konuları hızlı bir şekilde öğrenmenizi sağlıyoruz. Sonrasında da ACT kursu sayesinde öğrendiklerinizi doğru olarak uygulamanızı sağlıyoruz.

ACT Matematik Kursu Neden Gerekli?

Aslında, ACT Matematik Testi bir öğrencinin matematik problemlerini akıl yürütme yeteneğini değerlendirmek için tasarlanmıştır. Öğrenciler verilen verilere ve mevcut matematik bilgilerine dayanarak verileri yorumlayabilmelidir. Sorular, sorunun doğru şekilde yorumlanarak, verilerin analiz edilmesiyle, muhtemel sonuçlarla düşünülmesiyle ve sorudaki verilerin desteklediği doğru cevabı belirleyerek eleştirel düşünme yeteneğini değerlendirmek içindir. Bu sebeple öğrencinin soruya doğru şekilde yaklaşması için ACT Matematik Kursu ihtiyacı vardır. ACT Math Kursu ile amacımız, en yüksek puan olan 36 hedefine öğrencileri ulaştırmaktır.

ACT Matemtik Kursu ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve ACT hakkında tüm sorularınıza cevap bulmak için ACT Test Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

3 Comments:

 • Smith / Cevapla

  Thanks to great ACT Math Tutor, I got 36 in the exam. Great tutoring, great support.

 • Joshua / Cevapla

  Great act math support. Amazing ACT mat tutoring. Thank you very very much. Without your help, 35 was impossible.

 • Joshua / Cevapla

  Thank you for the kind welcome and very succesful act math tutoring. I strongly advise you to all candidates for the act.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *