ACT Science Course Istanbul

act science course istanbul act kursuACT Science Course ile, bilimsel yöntem, verilerin toplanması ve analizi, ve bir teori veya hipotezi nasıl değerlendireceğiniz hakkında bilgi edinirsiniz. Bu bilgiler ACT Science bölümünde başarılı olmanıza yardımcı olacaktır. Sceince test içeriği, biyoloji, kimya, fizik ve yeryüzü / uzay bilimlerine (jeoloji, astronomi ve meteoroloji dahil) sahip olabilir. Mesela, ACT sınavı science bölümüne hazırlanırken, ispinoz gagası derinliği, iyonların yeryüzünün atmosferinden çöktürme süreci, bulut örtüsü, asit-baz titrasyonu, yıldızların evrimi (yıldızların nasıl geliştiği) ile ilgili pasajlar görebilirsiniz.

Bununla birlikte ACT, öğrencilerin çok çeşitli bilim konularında uzman olmasını beklememektedir. Bu tür konuları başlama noktası olarak kullanarak, bilim bölümü veri sunumu, araştırma süreci ve çelişkili hipotezler hakkında sorular soracaktır. Dolayısıyla, bilimsel akıl yürütme becerileriniz güçlüyse, Finch gagası derinliği gibi karanlık bir konuyla ilgili olsa bile, herhangi bir ACT Science sorusunu cevaplayabileceksiniz.

ACT Science Course ve ACT Soru Tipleri

ACT Science sınavında göreceğiniz üç farklı soru türü vardır. Soruların çoğunluğu veri ve deneyleri analiz etmenize odaklanır ancak bilim adamları arasındaki çatışan bakış açılarını da karşılaştırmanız gereken bölümler de bulunmaktadır. Bu soru türleri:

 1. Data Representation
 2. Research Summaries
 3. Conflicting Viewpoints

Data representation soruları, grafikleri okuma, dağılmaları yorumlama ve tablolarda sunulan bilgileri açıklamaya odaklanır. Test edilen konunun bazı bilgileri faydalı olsa da, daha önemli olan, verileri okuma ve anlama becerinizdir.

Resesrch summaries soruları, deneylerin tasarımını ve sonuçlarını yorumlamanızı ister. Bu kısımda da içerik bilgisi, bilimsel yöntem ve veri toplama bilgisi kadar önemli değildir.

Conflicting viewpoints soruları, alternatif bakış açılarını veya hipotezleri anlama, analiz etme ve karşılaştırma becerinizi test eder. Bu sorularda tek bir durum ya da sorunun etrafında toplanacak ve iki farklı bakış açısını okuyacak ve benzerlikleri ve farklılıkları karşılaştıracaksınız.

ACT Science Course Istanbul Hakkında

ACT Science sınavında başarılı olmak için, grafikleri, çizelgeleri ve tabloları okumak ve yorumlamak mümkünse, farklı görüşleri analiz edin ve bilimsel yöntemi ve çalışma tasarımını anlamak çok önemlidir. Sınavın bu bölümü, bilginizi değil, bilimsel becerilerini test eder. Bu bölüm için çalışırken, verileri ve deneyleri ne kadar hızlı okuyup anlayabildiğiniz üzerine odaklanın. Ayrıca, farklı bakış açılarını karşılaştırabildiğinizden ve benzerlik ve farklılıkları bulabildiğinizden emin olun.

Öğrencilerin bir çoğu bu kısımdan korkmakta ve yanlış çalışma stratejileri ile başarısız olmaktadır. ACT Science Course ile öğrencilerin eksiklerini kapatıp, sınav taktikleri hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlıyoruz. ACT kurslarımız ile öğrencilerin 36 almasını hedefliyoruz. Diğer tüm ACT kursları ile ilgili bilgi almak için ACT Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

3 Comments:

 • Eren / Cevapla

  ACT science özel ders almadan önce zaman konusunda çok sıkıntı yaşıyordum. Verdiğiniz taktikler sayesinde bu sorunu aştım. Çok teşekkür ederim, siz olmasanız 36 alamazdım science bölümünden.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Deren / Cevapla

  ACT Science dersleriniz sayesinde zamanı kullanmayı ve grafikleri doğru yorumlamayı öğrendim. En önemlisi tabi ki zamanı doğru kullanmak oldu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *