AP Kursu İstanbul | Test Prep AP Özel Ders

ap özel ders ap kursu istanbul ankara izmir türkiyeUzman eğitmenlerimiz ile birlikte hazırladığımız ap kursu servisimiz, öğrencilerin yüksek başarı elde etmesi üzerine kuruludur. Yüksek başarı olarak kastettiğimiz, ap sınavlarından 4 ve üstü alan öğrencilerimizdir. Türkiye’nin en profesyonel ve en iyi donanımlı ap kursu olan firmamız, size en kaliteli hizmeti sunmaktadır. Tek işimiz yurt dışında okumak isteyen öğrencilere yardımcı olmaktır. Bu sebeple tüm yatırımımızı bu iş için yapıyoruz. AP kurslarımızın her biri farklı eğitimciler tarafından verilmektedir. Böylece hem öğrencilere teknik ve akademik bilgi verirken aynı zamanda dünya görüşlerini genişletmekteyiz.

Testprep AP Kursu Neden Tercih Edilmelidir?

Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin heveslerini anlayabiliyoruz. Kuzey Amerika ve Avrupa dahil bir çok ülkede geçerli olan AP Sınavı, öğrencilere yeteneklerini gösterme fırsatı verir. Okumak istedikleri bölüm ile ilgili ap dersi ve ap kursu alan öğrenciler, bu bölümlere kabul şanslarını arttırmaktadır. Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu zamanda yanlarında olup, onlara her konuda yardımcı olmaktayız. Başından sonuna kadar yıllarca süren bu süreçte, istedikleri her zaman öğrencilerin yanında olmaktayız.

Diğer test sınavlar ile desteklendiğinde AP kursu öğrencilerin top college denilen en iyi okullara kabul ihtimalini arttırır. AP kursu ile birlikte, üniversiteye başvuru yaparken ihtiyaç duyulan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizi de Dubai kalitesi ile sunmaktayız. Uluslar arası seviyede eğitim kalitesi AP kursu sunmaktan onur duyuyoruz.

Okul tarafından sağlanmasa da AP Kursu alarak sınava girebilir miyim?

IB ya da Abitur programlarından farklı olan Advanced Placement, bir okula ya da kuruma bağlılık gerektirmez. Bizim gibi AP Kursu sunan firmalar ile çalışarak da AP sınavlarına hazırlanabilirsiniz. Sınavlara katılım için tüm başvuru sürecinizle ilgileniyoruz. Bizim farkımız, bu sürecin en başından, üniversite kabulüne kadar öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında olmamızdır.

Eğitimli ve yetkin yönetim kadromuz, tüm detaylarla ilgilenmekte, gerekli yönlendirmeleri yapmakta ve yurt dışı eğitim danışmanlığı ofisimiz başvurulara yardımcı olmaktadır. Bu sayede tek bir elden ve öğrenciyi tanıyan kişilerden ihtiyacınız olan tüm hizmeti almış olursunuz.

AP programının diğer sınavlardan farkı sadece bu değildir. AP programında ödev, lab raporu vb aktiviteler yoktur. Bu sayede öğrencilere daha fazla zaman kalmaktadır. Eğer bir okula bağlı olarak AP Dersi alırsanız, o zaman yine normal zamanda olduğu gibi ödevler ve çalışmalar olacaktır.

AP sınavları yılda kaç defa yapılır?

AP sınavları her yıl mayıs ayında olmak üzere yılda 1 defa yapılır. Sınav ile aynı gün sınavınızı iptal edebilirsiniz. Bu sayede sınava hiç girmemiş gibi olursunuz. Bunun dışında, mayıs sınav ya da sınavlarını kaçıran adaylar için makeup ya da late AP denilen sınava girme hakkı bulunmaktadır. Bu bizim tavsiye ettiğimiz bir yöntem değildir. Telafi sınavları nerede olursa olsun her zaman daha zor sınavlardır. Bu yüzden, çok önemli bir sorun olmadıkça, öğrencilerin sınavlara gününde girmelerini tavsiye ediyoruz. AP kursu boyunca öğrencilere tüm detayları verip, zamanında sınavı almaları konusunda teşvik ediyoruz.

Çoktan seçmeli sorular

Çoktan seçmeli sorular üniversite fakültesi tarafından yazılır. Bu fakülte, içerik uzmanlarıyla birlikte şunları sağlar:

 • Sorular kalite ve adalet standartlarına uygun olmalıdır.
 • Testler, deney yapan öğrenciler için uygun zorlukta olmalıdır.
 • Her sınav, farklı bilgi ve beceri düzeylerine sahip öğrencileri ayırt etmelidir.
 • Daha önceki sınavlardan alınan çoktan seçmeli soruların puan yüzdesi her yıl yeniden kullanılmalı ve her bir AP sınavının yıldan yıla istatistiksel güvenilirliğini garanti etmelidir.

Açık uçlu ( free response) sorular

Açık uçlu sorular Geliştirme Komitesi tarafından oluşturulur ve içerik uzmanları tarafından analiz edilir. Bir sınava dahil edilmek üzere bir soru seçildiğinde, komite tarafından birkaç gözden geçirme ve revizydan geçer. Bir AP sınavındaki her bir açık uçlu soru benzersizdir ve sadece bir kez kullanılır.

5/5 (2 Reviews)

6 Comments:

 • Sinan / Cevapla

  1 sene boyunca katıldığım AP kursları sayesinde bu yazı rahat geçirebiliyorum. Düzenli ve yön gösterici çalışmanız sayesinde 3 AP sınavına girmeme rağmen hepsini sakin şekilde başarılı şekilde tamamladım. Ben 5 alacağıma inanıyorum. Sonuçlar açıklanınca tekrar yazarım 🙂

 • Aytuğ / Cevapla

  AP kursu denilince akla gelmesi gereken tek yer!!!

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Can / Cevapla

  AP dersleri keşke bizim okulda da böyle verilse. Gerçekten siz olmadan yapamazdım.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Erman / Cevapla

  6 tane AP’den de 5 aldıysam ve okuldan hiç bir fayda göremediysem, hepsi sizin sayenizde. Test Prep oldukça bu ülkeden çok daha başarılı öğrenciler çıkacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *