AP Dersleri | AP Özel Ders | AP Kursu TestPrep İstanbul

Yurt dışında bir üniversitede eğitim almak istiyorsanız bunun en kısa yolu AP dersleri alarak başarılı olmaktır. AP skorları artık yurt içi üniversiteler tarafından da kabul edilmektedir. Sabancı, Koç, Özyeğin gibi üniversiteler de lisedeyken aldıkları derslerden muaf olma ve kredi tamamlama olanağının yanı sıra burs alma şansı da sunmaktadır.  AP dersleri üniversite seviyesinde dersler olduğu için, üniversiteler öğrenciler daha lisede iken onların üniversite başarısını görerek okullarına kabul ederler. AP dersi, okuyacağınız üniversite hayatının önemli ipuçlarını içinde barındırır.

AP Dersleri Kaç Tane Alınmalıdır?

Üniversiteler internet sitelerinde bazı kabul koşullarını açıklamışlardır. Okulların kabul kriterlerine göre bu sayı 3 ile 12 arasında değişmektedir. Ancak En fazla 5 adet ders, Türkiye’den başvuracak adaylar için yeterli olacaktır. 3 adet AP sınavına girip ve her birinden 5 üzerinden minimum 3 alan öğrenciler “AP Scholar” ünvanına sahip olurlar. Fakat 3, okullara kabul açısından düşük bir nottur. Bu sebeple öğrencilerin hem başarısını göstermesi hem de burs alma şansını arttırması için AP sınavlarından 5 almalarını hedefliyoruz.

AP Dersleri Alarak Üniversiteye Kesin Kabul Alır mıyım?

AP dersleri size üniversite kapılarını açabilir fakat çoğu zaman tek başına yeterli değildir. AP dersleri alan öğrencilerimize, okumak istedikleri ülke ve bölüme göre ek sınavlar için de kurslar sunmaktayız. Örneğin; hukuk okumak isteyen öğrenciler için LNAT Kursu sunmaktayız. Amerika’da eğitim görmek isteyen öğrenciler için ACT Kursu ya da SAT Kursu sunmaktayız. IB öğrencileri için de IB Kursu sunmaktayız. Tüm bu sınavlarla desteklendiğinde, iyi bir AP skoru size üniversite kapılarını açmaktadır. Yurt dışı üniversitelerinin kabul aşamasında öğrencilerin AP dersi alıyor olmaları ve yıl sonunda AP sınavlarına girmeleri bu öğrencilerin diğer öğrencilere göre üniversiteye daha hazır olduğunu gösterir. Çünkü lisedeyken üniversite seviyesinde ders almışlar ve sınavına girerek geçmişlerdir.

Tüm AP dersleri, AP özel ders şeklinde sunulmaktadır. Öğrencilerin taleplerine ve seviyelerine göre, yakın seviye öğrencilerle AP Grup Dersi de oluşturmaktayız. Sınav hakkında ve yurt dışı eğitim danışmanlığı hakkında bilgi almak için bize her zaman ulaşabilirsiniz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *