En çok sorulan soru: Business School’a girebilecek miyim?

business school a girebilecek miyim

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, MBA adaylarından aldığımız en yaygın sorulardan biri “Business School’a girebilecek miyim?” şeklindedir. Tabii ki, bu başvurmadan önce dikkate alınması gereken önemli bir sorudur ve adaylığını ve riskini dürüstçe değerlendirip anlamanızı öneririz. Bir okula başvuru yapmadan önce, hedef okulunuzun tipik öğrenci birliği çerçevesinde bir profil oluşturun. Bununla birlikte, aslında belirli bir okula başvuracağınızı belirledikten sonra, bu sorunun sizi rahatsız etmesine veya ilerlemenizi durdurmasına izin vermemelisiniz. Birçok başvuru sahibi endişe etmek için çok fazla zaman harcıyor ve çalışma zamanından kaybediyor. Kabul kararı, nihayetinde sizin kontrolünüz dışındadır. Bu nedenle mümkün olan en iyi başvuruyu sunmaya odaklanın.

Bu yıl Berkeley Üniversitesi’nde Haas İşletme Fakültesi için yapılan ilk uygulama karması sorusuna bir göz atın. Başvuranların, programın nihayetinde birçok diğer üst okulun katıldığı denemelerde daha az hareketi benimsediğini düşünmelerini sağlayabilir.  Adil olmak gerekirse, Berkeley Haas’ın bu sezon yazdığı makaleler için izin verilen toplam kelime sayısı düştü, ancak bu kadar çok değil – 1.000’den 806’ya düştü. Sözcüklerin ifadeleri değişse de, okulun ortaya çıkardığı bilgi türleri de aynı gibi görünüyor. Her zaman olduğu gibi, bugünkü kim olduğunuzu, işletme okulunda olmasını beklediğiniz öğrenciyi ve yapacağınız mesleğin profesyonellerini sunmak için birbirlerini tamamlayan çeşitli hikayeleri ve nitelikleri kapsayan denemelerinizi bir bütün olarak istiyor olursunuz. Bir sonraki yazımız, tam gün yapılan Berkeley Haas deneme analizimiz, güncellenmiş deneme sorularını içeriyor.

Business School Seçenekleri Nelerdir?

Arka arkaya üçüncü yıl için Chicago Booth School of Business School, Chicago Booth MBA deneyimindeki önemli anları gösteren bir grup resimden seçim yapmasını isteyen oldukça özgün “deneme” sorusunu sürdürüyor. Seçilen görüntü “onlarla en iyi rezonansa” girmektedir. Bu bilgi ilk kez 2015-2016 yıllarında tanıtıldığında, okul adayların seçebileceği 16 resimden oluşan bir koleksiyon sundu. Geçen yıl, grup 10’a indirildi. Bu sezon, Chicago Booth sadece altı resim seçeneği sunuyor. Bu en aza indirgemenin ardındaki kesin nedenlerden habersiziz, ancak belirli fotoğraf türlerinin nadiren seçildiğini veya başvuru komitesinin nihai olarak adayların değerlendirilmesinde yararlı olduğunu düşündüğü tepki türlerini ortaya çıkarmadığını teorik olarak sunuyoruz.

Bir başka olasılık, çoklu fotoğrafların çok benzer denemelere ilham kaynağı olabileceğidir, bu nedenle yalnızca böyle bir resim gerekli olmuştur. Ya da Chicago Booth Business School, başvuranların programının belirli yönlerine odaklanmak isteyebilir ve bu nedenle bu unsurlarla ilgili olmayan tüm görüntüleri ortadan kaldırmış olabilir. Bu yılki fotoğraflar da, resmedilen sahneyi anlatan başlıklar -bu denklemin önemli bir faktörüdür; bir kişi belirli bir görüntüye güçlü bir şekilde çekilebilir, ancak ilgili altyazı onun baştaki yorumunu bir şekilde etkileyebilir. Altta yatan çizgi, bu geleneksel olmayan yönerge ile okul adayların elinde bir grup seçenek arasından seçim yapmalarına izin veren önemli bir güç tutar ve böylece kendilerinin sunmak istedikleri izlenimi daha iyi kontrol etmelerini sağlar. Umarız kompozisyon sorusunu korkutmaktan ziyade heyecan verici ve ilham verici bulacaksınız.

En önemlisi profesyonel bir gmat tutoring servisi ile çok kolay bir şekilde business school için istediğiniz skorlara ulaşırsınız. Bizimle birlikte şimdi gmat hazırlığına başlayın ve en iyiye ulaşın! GMAT Özel Ders ve GMAT  Grup Ders ile başarıya ulaşmak çok kolay.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *