IB Ekonomi HL Kursu

ib ekonomi hl kursu ve ib ekonomi hl özel ders.Ekonomi dinamik bir sosyal bilimdir. Ekonominin incelenmesi temel olarak, kıtlık, kaynak tahsisi ve insan isteklerinin tatmin edilmesinde seçimlerin yapıldığı yöntem ve süreçlerle uğraşmaktır. Bir sosyal bilim olarak, ekonomi nicel ve nitel öğeler içeren bilimsel metodolojileri kullanır. IB Ekonomi HL Kursu, bireyleri, firmaları ve piyasaları etkileyen ekonomik değişkenleri ve makroekonomi ile ilgili makroekonomi teorilerini ele alan mikroekonomi teorilerini vurgulamakta ve bu durum ülkeler, hükümetler ve toplumları etkileyen ekonomik değişkenlerle ilgilenmektedir. Bu konular arasında öne çıkan husus, ekonomik aktivitede dalgalanmalar, uluslararası ticaret, ekonomik kalkınma ve çevresel sürdürülebilirliktir. IB Ekonomi HL Kursu, öğrencileri uluslararası perspektifler geliştirmeye teşvik eder, küresel meseleler için bir kaygı yaratır ve öğrencilerin yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde kendi sorumlulukları hakkındaki farkındalıklarını arttırır. Öğretmenler, anlama, metin analizi, aktarma ve birincil kaynakların kullanımı gibi düşünme ve araştırma becerilerini açık bir şekilde öğretir. Dilerseniz IB Ekonomi HL Özel Ders olarak da faydalanabilirsiniz.

IB Ekonomi HL Kursu Yapısı Nasıldır?

IB Ekonomi HL Kursu (higher level ) programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib ekonomi hl sınavından 7 almalarını sağlamaktır. IB dershanesi olarak, sadece tecrübeli ib öğretmenleri ile çalışıyoruz. Bu sayede, öğrencilerimiz ib sınavında en iyi skorları almaktadır. Genel olarak IB Ekonomi HL Kursu 4 bölümden oluşmaktadır. Bu bölümler aşağıda belirtilmiştir.

  • Section 1: Microeconomics
  • Section 2: Macroeconomics
  • Section 3: International economics
  • Section 4: Development economics

IB Ekonomi HL Kursu desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ekonomiyi ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB Ekonomi HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Ekonomi Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca HL ders almak isteyen öğrenciler IB Ekonomi SL Kursu sayfamızı ziyaret edebilirler.

5/5 (1 Review)

1 Comment:

  • Suarez / Cevapla

    Highly recommend them. They simplify questions and help greatly in achieving a higher score in both SL and HL courses. Econ classes are highly recommended!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *