IB Fizik HL Kursu

ib fizik hl kursu istanbul. ib dershanesi, ib physics hl course istanbul test prepIB Fizik Ozel Ders HL ( High Level ) programlarımızın temelinde fiziğin temel nitelikleri yatmaktadır. IB Fizik Ozel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Fizik Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu IB Fizik HL Kursu eğitmenlerimiz sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimizin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. IB dershanesi olarak sadece tecrübeli eğitmenler ile çalışıyoruz.

IB Fizik HL Kursu ( High Level ) Konuları

Fizikteki heyecan verici olağanüstü gelişmelere rağmen, fizik tarih boyunca fikirlerin geliştirilmesi, gözlemler gibi temel prensiplere bağlı kalmıştır. Fizik modelleri, gözlemleri anlamaya çalışmak üzere geliştirilmiştir ve gözlemler zaman içinde teori haline getirilmiştir. Fizik deneysel bilimlerin en temel olan çok küçük parçacıklardan, galaksiler arasındaki en büyük mesafelere kadar evreni açıklamak isteyen bir bilim dalıdır.  Doğal dünyayı daha iyi anlamanın yanında, fizik bize çevremizi değiştirmek için yardımcı olur. Toplum üzerindeki ahlaki ve etik ikilemler, sosyal, ekonomik ve çevresel etkiler fizikçilerin çalışmalarının sonucu olarak hayata geçmektedir.

IB Fizik HL kursu, core fizik (IB SL Fizik) konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular HL Fizik eğitiminin tüm konularını içermektedir.

 1. Measurements and uncertainties.
 2. Mechanics.
 3. Thermal physics.
 4. Waves.
 5. Electricity and magnetism.
 6. Circular motion and gravitation.
 7. Atomic, nuclear and particle physics.
 8. Energy production.
 9. Wave phenomena.
 10. Fields.
 11. Electromagnetic  induction.
 12. Quantum and nuclear physics

Option (Choice of one out of four)
    A. Relativity
    B. Engineering physics
    C. Imaging
    D. Astrophysics

Practical scheme of work

 • Prescribed and other practical activities.
 • Individual  investigation  (internally assessed)
 • Group 4 project

Sunduğumuz IB Fizik HL Kursu (High Level ) desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin fiziği bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB Fizik HL Kursu IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Fizik Ozel Ders HL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca, IB Fizik SL için de öğrencilerimize yardım ediyoruz.

5/5 (1 Review)