IB Kimya HL Kursu

ib kimya kursu hl ib dershanesi.IB Kimya Kursu HL programlarımız deneysel, bilimsel, pratik araştırma becerileri edinme ile akademik çalışmayı birleştirmektedir . Kimyasal ilkeler içinde yaşadığımız fiziksel ortamı ve tüm biyolojik sistemleri barındırmaktadır. IB Kimya Kursu HL (High Level ) genellikle tıp, biyoloji, çevre bilimi gibi birçok üniversite bölümü için bir ön koşuldur. Tüm öğrenciler tarafından, hem okulda hem de birbirini tamamlayan geniş bilimsel topluluklarda HL kimya dersinin önemi büyüktür. IB dershanesi olarak tüm bunların farkında ve bilincinde olarak eğitim vermekteyiz.

IB Diploma programı (IBDP) öğrencilere pratik becerileri geniş bir yelpazede geliştirmek ve tesis etmek için Matematiğin yanında kimyayı da kullanır. Aynı zamanda bu program öğrencilerin kişiler arası iletişimi için gerekli olan bilgi teknolojisi becerilerini, 21. yüzyıl teknolojilerini kullanarak geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Kimya Ozel Ders HL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Chemistry Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Kimya Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimizin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. IB Kimya Kursu HL programlarımız bu sayede başarılıdır.

IB Kimya Kursu HL ( High Level ) Dersi Konuları

IB Kimya Kursu HL dersi, core kimya konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular IB Kimya Kursu HL eğitimi süresince işlediğimiz konulardır. IB dershanesi olarak öğrencilerin aşağıda belirtilen tüm konularda uzmanlaşmasını hedefliyoruz.

IB Kimya Kursu HL Topics

 1. Stoichiometric relationships
 2. Atomic structure
 3. Periodicity
 4. Chemical bonding and structure
 5. Energetics/thermochemistry
 6. Chemical kinetics
 7. Equilibrium
 8. Acids and bases
 9. Redox processes
 10. Organic chemistry
 11. Measurement and data processing
 12. Atomic structure
 13. The periodic table—the transition metals
 14. Chemical bonding and structure
 15. Energetics/thermochemistry
 16. Chemical kinetics
 17. Equilibrium
 18. Acids and bases
 19. Redox processes
 20. Organic chemistry
 21. Measurement and analysis

IB Kimya Kursu HL Option (Choice of one out of four)

A. Materials 25
B. Biochemistry 25
C. Energy 25
D. Medicinal chemistry 25

Practical scheme of work

 • Prescribed and other practical activities
 • Individual investigation(internally assessed)
 • Group 4 project

Sunduğumuz IB Kimya Ozel Ders HL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında ib dershanesi olarak öğrencilerin kimyayı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Kimya HL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB Kimya Kursu HL başarılarını öğrencilerimizden duyabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Sahad / Cevapla

  The experience was great! I took SAT Chemistry and IB Chemistry courses. my experience was like an experience like no other. The staff was amazing as they gave me tasks to do which in turn would benefit me as well as them. Also, I learned many applicable tasks which I can be able to implement in my studies. Test Prep is the best in its field in Turkey!

 • Emir / Cevapla

  Keşke okul hocamız da böyle olsa 🙁

  Kimya ezber değilmiş keşke geçen sene böyle öğrenseydim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *