IB Kimya SL Kursu

ib kimya kursu sl istanbul ib dershanesi ib dersleri ib kimya özel ders.IB Kimya Kursu SL programlarımız deneysel, bilimsel, pratik araştırma becerileri edinme ile akademik çalışmayı birleştirmektedir . Kimyasal ilkeler içinde yaşadığımız fiziksel ortamı ve tüm biyolojik sistemleri barındırmaktadır. IB Kimya Kursu SL (Standard Level ) birçok üniversite bölümü için bir ön koşuldur. Tüm öğrenciler tarafından, hem okulda hem de birbirini tamamlayan geniş bilimsel topluluklarda kimya dersinin önemi büyüktür. IB dershanesi olarak tüm bunların farkında ve bilincinde olarak eğitim vermekteyiz.

IB Diploma programı (IBDP) öğrencilere pratik becerileri geniş bir yelpazede geliştirmek ve tesis etmek için Matematiğin yanında kimyayı da kullanır. Aynı zamanda bu program öğrencilerin kişiler arası iletişimi için gerekli olan bilgi teknolojisi becerilerini, 21. yüzyıl teknolojilerini kullanarak geliştirmelerine olanak sağlamaktadır. IB Kimya Ozel Ders SL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Kimya Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Kimya Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimizin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. IB Kimya Kursu SL ve IB Kimya Kursu HL programlarımız bu sayede başarılıdır.

IB Kimya Kursu SL ( Standard Level ) Dersi Konuları

IB Kimya Kursu SL dersi, core kimya konularını ve buna ilave olarak higher level konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular IB Kimya Kursu SL eğitimi süresince işlediğimiz konulardır. IB dershanesi olarak öğrencilerin aşağıda belirtilen tüm konularda uzmanlaşmasını hedefliyoruz.

IB Kimya Kursu SL Topics

 1. Stoichiometric relationships
 2. Atomic structure
 3. Periodicity
 4. Chemical bonding and structure
 5. Energetics/thermochemistry
 6. Chemical kinetics
 7. Equilibrium
 8. Acids and bases
 9. Redox processes
 10. Organic chemistry
 11. Measurement and data processing

IB Kimya Kursu SL Option (Choice of one out of four)

A. Materials 25
B. Biochemistry 25
C. Energy 25
D. Medicinal chemistry 25

Practical scheme of work

 • Prescribed and other practical activities
 • Individual investigation(internally assessed)
 • Group 4 project

Sunduğumuz IB Kimya Ozel Ders SL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında ib dershanesi olarak öğrencilerin kimyayı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Kimya SL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB Kimya Kursu SL başarılarını öğrencilerimizden duyabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Hikmet / Cevapla

  Ister IB Kimya SL olsun isterse de IB Kimya HL. Barış Hoca’dan ders almak gerçekten çok zevkliydi. Kimya dersini zaten seviyordum ama şimdi anlayarak sevmeye başladım. Umarım sınavda sizi utandırmam hocam.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *