IB Matematik SL/HL Özel Ders Programlarımız

Öğrencinin ihtiyaçlarına, seviyesine ve hedeflerine göre özel olarak tasarlanmış bire bir IB Matematik dersleri. Sertifikalı IB Matematik öğretmenlerimiz, öğrencinin eksiklerine odaklanır ve öğrenciye özel ders planı yaratır. 

Öğretmen: IB sertifikalı IB Matematik öğretmeni
Ders Süresi: 90 Dakika
Deneme Dersi: İlk dersten memnun kalmazsanız %100 ücret iadesi ya da başka bir IB Matematik öğretmeni ile ders imkanı.
Ders Dili: %100 İngilizce ya da tüm tanım ve terimleri İngilizce olarak, Türkçe ders.
Etüt: Hayır. IB kişisel bir programdır ve sadece soru çözümü üzerine kurulu değildir. Ders ve etüt öğretmeninin farklı olması, öğrencinin kafasını karıştırır. IB öğretmenlerimiz ile yapılan dersten sonra, öğrencilerimizin ek etüte ihtiyacı kalmaz.
Internal Assessment Desteği: Evet
Extended Essay Desteği: Evet
Online Ders İmkanı: Evet. TestPrep’in online eğitime odaklanan yazılımı ile dersler yüzyüze eğitim kalitesinde geçmekte. Bilgisayarınıza hiç bir program kurmanıza gerek kalmaz. Öğrencilerimiz, kendilerine özel oluşturulan sayfadan derslere katılabilir.
Ders Sıklığı: Dilerseniz düzenli haftalık sabit bir program oluşturabilirsiniz ya da sınav öncesi ders alabilirsiniz.
Hesap Makinesi Kullanımı: IB Matematik ile yeni tanışan öğrencilerimize, hesap makinesi kullanımının tüm detaylarını öğretiyoruz.

ib matematik özel ders

IB Matematik SL/HL Internal Assessment Dersleri

TestPrep’in deneyimli IB Matmatik eğitmenleri, IB programında Internal Assessments (IA) ve Extended Essay (EA) için yardım arayan öğrencilerin zorlandıkları yerleri biliyorlar. Eğer siz de o öğrencilerden biriyseniz, endişelenmeyin, bu alanlar için doğru kurumdasınız. IB notunuzun 7 olmasını istiyorsanız, başarılı bir Internal Assessment yazmalısınız. IB matematik notunuzun %20’sini oluşturan IB Math IA (expo), öğrencilerin final notu üzerinde oldukça etkilidir. IB Matematik’ten 7 almak için, yetkin bir IB öğretmeniyle başından sonuna kadar takip edilmesi şarttır. Test Prep’in IB Matematik öğretmenleriyle IB yükünüzü hafifletebilirsiniz.

Ders Süresi: 60 Dakika

Deneyimli IB Matematik Öğretmenleri

Tüm IB eğitmenlerimiz gibi, IB matematik eğitmenlerimiz de en az 8 sene tecrübeli ve aktif olarak IBO’ya bağlı IB öğretmenleridir. Tecrübeli eğitmenlerimiz, IB Internal Assessment notlandırmasına tam olarak hakim olduklarından, puan kaybını en aza indirirler.

Öğrencinin Tüm IA İhtiyaçlarını Karşılıyoruz

Özel ders programında öğrenciler uygun bir zaman dilimi seçebilir ve kendi programlarını oluşturabilirler. Konu seçiminden itibaren öğrencilerimize destek oluyoruz ve teslim tarihine kadar bu desteğimizi sürdüyoruz.

IB Matematik HL

IB Matematik SL

Yeni IB Matematik Hakkında Sık Sorulan Sorular

Yeni IB Matematik müfredatındaki ana değişiklikler nelerdir?

IB Matematik müfredat değişikliği önemlidir. 4 güncel konu (Studies, SL, HL ve Further), Standart Seviye (SL) veya Daha Yüksek Seviye (HL) olarak alınabilen iki “seviye” ile değiştirilmektedir. Bu iki seviye, “Analysis & Approaches (AA)” ve “Applications & Interpretations (AI)” dir. Yapılan değişiklik ile 4 yepyeni seçenek oluşmuştur: AA SL , AA HL , AI SL , AI HL. 

Öğrencilerin tercih ettiği AA seviyesi, eski SL & HL ile benzerliktedir. Bu sayede öğrenciler matematiksel kavramları derinlemesine anlar ve hem gerçek hem de teorik problemleri genellikle teknoloji kullanmadan çözerler. 

IB Matematik müfredatı neden değişiyor?

IB, öğrencilerin Üniversiteler ve gelecekteki İşverenler için arzu edilen becerilerle donatılmasını sağlamak için her 7 yılda bir konu müfredatlarını gözden geçirir ve geliştirir. Eleştirel düşünme ve problem çözme, özellikle teknoloji kullanımıyla, bu karmaşık ve teknolojik olarak bağımlı dünyada giderek daha değerli bir beceri haline geldi.
Müfredat değişikliği, öğrenciler için daha geniş bir matematik yolu seçeneği sunmanın yanı sıra, okullara öğrencileri gruplama, sınıfları planlama ve içeriği öğretme konusunda daha fazla esneklik sağlayacaktır.

Hangi yeni IB Matematik dersini almalıyım?

Bu sayfanın alt kısmındaki infografik, öğrencilerin matematikteki güven düzeyine ve tercih edilen üniversite yoluna bağlı olarak yeni IB Matematik derslerinden hangisinin seçileceği konusunda rehberlik sağlar. Genel bir kılavuz olarak, matematikle mücadele eden ve matematiği içermeyen üniversite yollarını (örneğin Hukuk) takip etmek isteyen öğrenciler AI SL’ye uygun olacaktır. Tersine, matematikte başarılı olan ve matematiksel olarak zorlu dersler almayı hedefleyen öğrenciler (örneğin, mühendislik) AA HL konusunu düşünebilirler. Bu aralıktaki öğrenciler AI HL veya AA SL yollarını düşünebilirler.

Hangi yeni IB Matematik konusu en kolay / en zor?

Bu öznel bir sorudur ve bireysel görüşlere göre değişebilir. Kurs içeriğine  dayanarak, AI SL en kolay konu gibi görünüyor ve AA HL, 4 seçenek arasında en zor konu gibi görünüyor. AI HL ve AA SL, zorluk bakımından karşılaştırılabilir, ancak AI HL’nin kapsayacağı daha fazla kurs içeriği vardır .

Okulda Matematik HL almaya başlayan kızımın korkusunu ve sıkıntısını gördükten sonra internetten araştırıp bulduk ve çok da memnun kaldık. 2 hafta sonunda derslerindeki ilerleme ve kendisindeki rahatlama gidişatı çok olumlu yönde değiştirdi. Barış Bey’in de söylediği gibi çok ders almaya gerek kalmadan düzenli bir şekilde derslere başladık. Şu ana kadar aile olarak çok memnunuz.

Test Prep IB Öğrenci Velisi – Nuran Hanım

Yeni IB Matematik AA & AI Üniversite Ön Koşulları 

Üniversiteler, yeni IB Matematik Müfredatına nasıl yaklaşılacağına hala karar veriyor. Aşağıda 10 Üniversitenin şimdiye kadarki yanıtlarını bulabilirsiniz.

ib matematik ünversite ön koşulları

  4 Comments

 1. Çağdaş
  18/06/2017
  Reply

  Klasik ezberin dışında mantıklı şekilde IB Math dersi aldım. Ağustostan itibaren tekrar aranızda olacağım.

 2. Mete
  28/10/2017
  Reply

  Matematik HL dersi için geldiğim ve 3 ders daha almaya başladığım, gerçekten ilgili bir ib dershanesi.

 3. Ebru Derya
  23/07/2018
  Reply

  Bu kadar kaliteli matematik HL dersi almadım daha önce. Buraya gelmeden önce 1 2 yerle daha çalıştım. Ortalama olarak memnundum fakat devam eden benden 1 yaş büyük arkadaşlarım en yüksek 3 alınca orayı bırakma kararı aldım. Test Prep ile derslere başladığımda zaten farkı görmüş oldum. Kasım sınavı için çalışmamı tamamladım ve tekrara başladım. Umarım siz de bir an önce burayı keşfedersiniz. Ben tüm arkadaşlarıma tavsiye ettim.

 4. Ebru S.
  20/12/2020
  Reply

  IB Matematik AA online özel ders aldım ve ilk dersten itibaren düzenli bir sistem olduğunu gördüm. Kendi yazılımını kullanan, eğitim alanındaki tüm gelişmelere, IB matematik konusunda tüm güncel materyallere hakim güçlü bir isim TestPrep. Bu yorumu okuyan tüm arkadaşlarıma kesinlikle tavsiye ederim.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *