IB Matematik SL Kursu

ib matematik sl kursu ve ib matematik sl özel ders.IB matematik SL kursu, matematiğin tekniklerinin geliştirilmesi yoluyla önemli matematiksel kavramların tanıtılmasına odaklanmaktadır. Buradaki amaç, öğrencileri IB Matematik HL için gerekli matematiksel zorlukta ısrar etmek yerine, bu kavramları anlaşılabilir ve tutarlı bir şekilde tanıtmaktır. Öğrenciler, mümkün olan her durumda ortaya konan gerçekçi problemleri çözmek için ihtiyaç duydukları matematik bilgisini elde ederler.

Dahili olarak değerlendirilen Internal Assessment, öğrencilere matematiksel öğrenmelerinde bağımsızlık geliştirme fırsatı sunar. Öğrenciler çeşitli matematiksel etkinliklere göz atmak ve farklı matematiksel fikirleri araştırmak için teşvik edilir.

IB Matematik SL Kursu (Standard Level) Konuları

 1. Algebra
 2. Functions & Equations
 3. Circular functions and trigonometry
 4. Statistics & Probability
 5. Calculus
 6. Vectors

IB Matematik SL kursu derslerinde öğrenciler, option olarak bir konu seçmezler.

Bizim IB Matematik SL Kursu Farkımız

Sunduğumuz IB Standard Level Matematik Ozel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem okul notu hem de IB notu anlamında en yüksek puanı almalarını amaçlıyoruz. Bunun yanında öğrencilerin matematik dersini bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz.

Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Matematik SL Kursu ve Özel Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Ib Matematik SL Ozel Ders derslerimiz boyunca, öğrencilerin en çok ihtiyaç duydukları hesap makinesi kullanmaları hakkında da bilgi veriyoruz. Ayrıca dersler boyunca uygulamalı olarak kullanmaları sayesinde, sınavda hızlı bir şekilde soru çözmelerini sağlıyoruz. Genellikle öğrenciler arasında yaygın olarak kullanılan TI-84 ve TI-Nspire modellerinin tüm kullanım detaylarını öğrencilerimize öğretiyoruz. Bu hesap makinesi özellikle IB Matematik Paper 2 sorularının çözümünde zaman kazanmalarına yardımcı olmaktadır.

IB Math SL Ozel Ders ve Kurs programlarımız bu alanda tecrübeli IB Math Examiner Eğitmenlerimiz ile yürütülmektedir. Bu eğitmenler IB Matematik Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum (müfredat) değişikliklerine zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır.

IB Matematik SL Kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca diğer IB kurslarımız hakkında bilgi almak için IB Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tüm derslerimiz kendi alanında uzmanlaşmış farklı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu sayede IB Matematik dersleri öğrenciler için çok daha kolay bir hale gelmektedir.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Sıla / Cevapla

  Hocamdan ayrılmamak için ders bitsin hiç istemiyorum 🙂 Harikasınız hocam ya çok seviyorum sizi. Buradan aldığım her derste resmen aydınlandım ve inanılmaz fayda gördüm. Her şey için çok teşekkürler. 37 IB için ayrıca teşekkürler.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *