SAT Math Level 1 Subject Test Kursu Istanbul

sat math level 1 kursu özel dersSAT Matematik Level 1 Kursu cebir ve geometri dahil olmak üzere, matematiksel becerilerinizi geliştirir. Kurslarımızda başarılı iseniz, gireceğiniz sınava tam 800 puan alabilirsiniz. SAT Math Level 1 sınavı, 60 dakika içinde cevaplamanız gereken 50 çoktan seçmeli soru içerir. SAT Matematik Seviye 1 deneyimli eğitmenlerimiz tarafından özel ders ve grup ders olarak verilmektedir. Bu eğitmenlerle SAT puanınızı çok kısa bir sürede artırırsınız.

SAT Math Level 1 kursu ve SAT Math Level 2 kurslarınının ikisi de aşağıdaki konuları içerir

 • Cebir
 • Üç boyutlu geometri
 • Koordinat geometrisi
 • istatistik
 • Temel trigonometri

Hangisini almalısın? SAT Matematik Seviye 1 Testi veya SAT Matematik Seviye 2 Testi?

SAT Subject Test seçimi tamamen sizin yetenekleriniz ve okumak istediğiniz okul ve bölüm ile ilgilidir. Başvuru yapacağınız bölüm matematik tabanlı bir bölüm değilse, SAT Matematik Seviye 1 Sınavı sizin için doğru seçimdir. Matematik Seviye 1, Matematik Seviye 2’den daha temel konuları test eder. SAT Math Level 1 Sınav konuları ve sınavda soru ağırlıkları aşağıdaki gibidir.

SAT Math Level 1 Sınavı Konuları Nelerdir?

İçerikSınav Yüzdesi %
Number and operations

 • Operations, ratio and proportion, complex numbers, counting, elementary number theory, matrices, sequences
10%–14%
Algebra and functions

 • Expressions, equations, inequalities, representation and modeling, properties of functions (linear, polynomial, rational, exponential)
38%–42%
Geometry and measurement

 • Plane Euclidean
 • Coordinate: Lines, parabolas, circles, symmetry, transformations
 • Three-dimensional: Solids, surface area and volume (cylinders, cones, pyramids, spheres, prisms)
 • Trigonometry: Right triangles, identities
38%–42%18%–22%8%–12%

4%–6%

6%–8%

Data analysis, statistics, and probability

 • Mean, median, mode, range, interquartile range, graphs and plots, least squares regression (linear), probability
8%–12%

SAT kursları hakkında daha fazla bilgi için kurs sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Bizimle düzenli olarak çalışan öğrenciler SAT Matematik Seviye 1 Konu Testi’ne girerler ve sınav puanları 800 olur. Sınavla ilgili tüm bilgiler sınav yapıcı olan Collegeboard’un resmi sayfasında bulunabilir. Kurslarımız ve sınav hakkında daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçebilir ve Test Prep ofislerimizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm SAT sınavlarına bizimle birlikte hazırlanabilirsiniz. Bu sayede hem zamandan tasarruf edersiniz hem de aktif ders programında kısa sürede başarılı olursunuz. Sunduğumuz SAT Math Level 1 dersleri profesyonel olarak sağlanmaktadır ve öğrencilerin en iyi puanı elde etmelerini amaçlamaktadır.

 

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Melih / Cevapla

  SAT Math Level 2 için kendime güvenemedim ve level 1 e başladım. özel dersler ile 20 derste bitti ve denemeler sonrası tekrar dersleri sayesinde 780 aldım. Benim için hayaldi diyebilirim. Test Prep’e çok teşekkürler.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *