SAT Math Level 2 Subject Test Kursu Istanbul

sat math level 2 subject test kursu sayesinde 800 alın. sat özel ders. sat math test prep.SAT Math Level 2 Subject Test Kursu, SAT Math Level 1 Subject Test Kursundan farklı olarak, trigonometri ve temel fonksiyonları da kapsar. Matematik derslerinde iyi performans gösterdiyseniz, bu sınava girerek matematik yeteneklerinizi okullara gösterebilirsiniz. Bu sınav 60 dakikada cevaplanması gereken 50 çoktan seçmeli soru içerir. Testte başarılı olmak için sayı ve işlemler, cebir ve fonksiyonlar, Geometri ve ölçme (koordinat, üç boyutlu ve trigonometri) ile veri analizi, istatistik ve olasılık konularında bilgili olmanız beklenir. Sınavdan alacağınız en yüksek puan 800 puandır ve bizimle çalışarak bu skora rahatça ulaşabilirsiniz.

SAT Math Level 2 Subject Test Kursu Konuları Nelerdir?

İçerikSınavdaki Ağırlığı %
Number and operations

 • Operations, ratio and proportion, complex numbers, counting, elementary number theory, matrices, sequences, series, vectors
10%–14%
Algebra and functions

 • Expressions, equations, inequalities, representation and modeling, properties of functions (linear, polynomial, rational, exponential, logarithmic, trigonometric, inverse trigonometric, periodic, piecewise, recursive, parametric)
48%–52%
Geometry and measurement

Coordinate: Lines, parabolas, circles, ellipses, hyperbolas, symmetry, transformations, polar coordinates

Three-dimensional: Solids, surface area and volume (cylinders, cones, pyramids, spheres, prisms), coordinates in three dimensions

Trigonometry: Right triangles, identities, radian measure, law of cosines, law of sines, equations, double angle formulas

48%–52%

10%–14%

4%–6%

12%–16%

Data analysis, statistics, and probability

 • Mean, median, mode, range, interquartile range, standard deviation, graphs and plots, least squares regression (linear, quadratic, exponential), probability
8%—12%

SAT Math Level 2 Subject Test Kursu mu yoksa SAT Math Level 1 Subject Test Kursu mu almalıyım?

Bu kurslarda trigonometri veya temel fonksiyonları (precalculus) veya her ikisini birden almıp, B veya daha iyi dereceler aldıysanız ve bilimsel veya grafik hesap makinesini ne zaman ve nasıl kullanacağınızı biliyorsanız SAT Math Level 2 Subject Test Kursu seçilmelidir.

SAT Math Level 2 Subject Test Kursu ve Diğer Kurslarımız

SAT Kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için ders sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Bizimle birlikte düzenli şekilde çalışan öğrenciler SAT Math Level 2 Subject Test Kursu ile sınavdan 800 almaktadır. Sınav hakkında tüm bilgiye Collegeboard sayfasından ulaşabilirsiniz. Sınav ve kurslarımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm SAT sınavlarına, okul ya da programa kayıt olmadan bizimle hazırlanabilirsiniz. Bu sayede, hem zamandan tasarruf edersiniz hem de etkin ders programı ile kısa sürede başarılı olursunuz. Profesyonel şekilde verdiğimiz SAT Kursları ile öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmada katkı sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile başından sonunda kadar tüm kabul süreçlerinde öğrencilerimizin yanında yer alıyoruz.

5/5 (1 Review)

6 Comments:

 • Dmytro Horobets / Cevapla

  I am studying at özel eryetiş reis denizcilik meslek lisesi in Istanbul (11th grade). I am interested in a SAT Subject Test – Maths 2 course. Do you provide any in the Asian part close to Tuzla? If yes, what is the price and when does it start? Do you have a SAT summer school?
  Regards, Dmytro

 • Zeynep / Cevapla

  Kaliteli eğitmenleri sayesinde siz de 800 puana kısa sürede ulaşabilirsiniz.

 • Monica / Cevapla

  Thanks for the great support! Your SAT Math Tutoring is amazing.

 • Hande / Cevapla

  SAT Subject test için şimdiye kadar 2 yer gezdim ama bukadar programlı ve sınava yakın kurs sunan görmedim. İlk dersten itibaren etkili ders anlatımı ve çıkmış sat sınavları ile sınavdan 800 almamı sağladılar. Benimle birlikte sınıfta 8 kişi vardı ve yedimiz 800 birimiz 780 aldı. Gerçekten oldukça yüksek bir başarı.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Basak / Cevapla

  Looking for a private tutor for sat 2 math end of june daily in tarabya home for 15 year old.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *