SAT World History Subject Test Kursu

sat world history subject test kursu. Sat dünya tarihi subject test kursları.SAT World History Subject Test, SAT Dunya Tarihi Subject Test Kursu, eski çağlardan günümüze kadar tüm tarihsel temaları (siyasi, diplomatik, entelektüel ve kültürel, sosyal ve ekonomik) kapsar. SAT World History Subject Test, SAT Dunya Tarihi Subject Test Kursu dünya tarihi hakkında bilgi ve başarınızı göstermenizi ister. Bu subject test B.C.E. (Before Common Era) ve C.E. (Common Era) olarak 2 parçaya ayrılır. SAT World History Subject Test, SAT Dunya Tarihi Subject Test ile ilgili sorular, haritalar, resimler, grafikler veya tablolara dayanan ayrı maddeler halinde sorulur.

Bu subject test, lisede öğrenilen bilgileri sınamaktadır. Lise sınıflarındaki farklılıklardan dolayı, çoğu öğrenci aşina olmadığı konular hakkında sorularla karşılaşabilir. Bu endişelenecek bir durum değildir. Test için en yüksek skoru (800 puan) almak için her sorunun doğru cevaplanması zorunlu değildir. Sınavda yanlış cevapladığınız sorular olsa bile, 800 tam puan alma ihtimaliniz bulunmaktadır.

SAT World History Subject Test, SAT Dunya Tarihi Subject Test Kursu Konuları Nelerdir?

Chronological MaterialApproximate % of Test
Prehistory and civilizations to the year 500 Common Era (C.E.)25%
500 to 1500 C.E.20%
1500 to 1900 C.E.25%
Post-1900 C.E.20%
Cross-chronological10%
Geographical MaterialApproximate % of Test
Global or comparative25%
Europe25%
Africa10%
Southwest Asia10%
South and Southeast Asia10%
East Asia10%
The Americas (excluding the United States)10%

SAT World History Subject Test: SAT Dunya Tarihi Subject Test ile aşağıda belirtilen konular sınanmaktadır:

  • Terminoloji, neden-sonuç ilişkileri, coğrafya ve önemli tarihsel gelişmeleri anlamak için gerekli olan diğer verilere aşinalık.
  • Tarihsel analiz için gerekli kavramların kavranması.
  • Harita bilgisi, grafikler, çizelgeler veya çizgi filmlerde verilerin yorumlanmasında tarihsel bilgiyi kullanma becerisi.

SAT World History Subject Test: SAT Dunya Tarihi Subject Test içim aşağıda belirtilen çalışmaların yapılması faydalı olacaktır:

  • Dünya tarihinin kolej hazırlık düzeyinde bir yıllık bileşik bir kurs.
  • Sınavla ilgili tarihi konuların bağımsız olarak okunması veya incelenmesi.
  • Dünya tarihindeki kitapların gözden geçirilmesi.

SAT World History Subject Test Kursu: SAT Dunya Tarihi Subject Test Kursu Neyi Farklı Yapıyor?

Sunduğumuz SAT World History Subject Test: SAT Dunya Tarihi Subject Test desteğimiz ile öğrencilerin  en yüksek puanı almasını hedefliyoruz. Tüm materyallerimiz ve eğitmenlerimiz tecrübeli olup, eğitmenlerimiz yurt dışı sınavları konusunda uzun yıllar deneyim sahibi olan kişilerdir. İstanbul dışından SAT World History Kursu: SAT Dunya Tarihi Kursu almak isteyen öğrencilerimize ise online SAT dersi ile yardımcı olmaktayız. Diğer SAT Kursları hakkında bilgi almak için SAT Kursları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *