test prep istanbul

+90 216 428 1075

+90 532 458 1075

Acıbadem

Acıbadem Caddesi No:188 D:4

09:00 - 21:00

Haftanın 7 Günü

stanford üniversitesi usa.

Stanford Üniversitesi | En İyi Üniversiteler ve Okul Bilgileri

Silikon Vadisi’nin kalbinde yer alan Stanford Üniversitesi, 1885 yılında Jane ve Leland Stanford tarafından “insanlık ve uygarlık adına bir etki yaratarak halkın refahını teşvik etmek” amacıyla kuruldu. 1891’de açıldığından beri Stanford’un fakültesi ve öğrencileri bilginin keşfi ve uygulanması yoluyla dünyanın dört bir yanındaki insanların sağlık ve esenliğini iyileştirmek için çalıştılar ve çalışıyorlar. Stanford’daki atılımlar, ilk başarılı kalp-akciğer transplantını, bilgisayar faresinin başlangıcını ve dijital müziğin gelişimini içerir.

880 dönümlük bir alanda yer alan Stanford Üniversitesi, Amerika Birleşik Devletleri’nin 18 disiplinlerarası araştırma enstitüsü ve tek bir kampüsteki yedi okulu bulunan en büyük kampüslerden biridir. İşletme Enstitüsü; Toprak, Enerji ve Çevre Bilimleri Okulu, Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Mühendislik okulu, Beşeri Bilimler ve Bilim Okulu, Hukuk Okulu, ve Tıp Fakültesi, Stanford Üniversitesi’nin fakülteleridir.

Stanford Üniversitesi’nin 16.300’den fazla öğrencisi, 2.180 fakültesi ve 1.800 doktora sonrası akademisyeni var. Stanford, tüm 50 ABD eyaletinden ve 90’dan fazla diğer ülkeden öğrencileri kayıt eden uluslararası bir kurumdur. Aynı zamanda, 900 güncel öğrenci sporcusu ve 137 ulusal şampiyona ve 23 üst yönetim direktörü ile bir atletizm santralidir ve ulusun en üst düzeydeki atletizm programına layık görülmüştür. Stanford Üniversitesi bugünkü topluluğundaki 19 Nobel ödülü ve üniversitelerle sanat, sosyal bilimler, iş dünyası, siyaset, beşeri bilimler, medya, spor ve teknoloji dünyasından sayısız ünlü mezunu barındırmaktadır.

Toplamda, Stanford üyeleri ve mezunlar tarafından kurulan şirketler, dünyanın en büyük 10. ekonomisi olan 2.7 trilyondan fazla yıllık gelir elde etmektedir. Bu şirketler arasında Google, Nike, Netflix, Hewlett-Packard, Sun Microsystems, Instagram ve Charles Schwab gibi en başarılı şirketler de bulunmaktadır. Stanford mezunları ayrıca, Kiva ve SIRUM gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar kurmuşlardır. Uzaya giden ilk Amerikalı kadın, Sally Ride, 1973 yılında Stanford’dan fizik alanında lisans mezunudur. Mezuniyetinden sadece 10 yıl sonra uzaya yükseldi.

Stanford Üniversitesi Konaklama

Stanford Üniversitesi R & DE Öğrenci Konutu, çiftler ve aileler de dahil olmak üzere, uygun lisans ve lisansüstü öğrenciler için bir ev sağlar. Her konutta mevcut konut tipine göre düzenlenmiş çeşitli konut seçenekleri bulunmaktadır. Bir sonraki üniversitemiz olan Massachusetts Institute of Technology için buraya tıklayabilirsiniz

 

Summary
Review Date
Reviewed Item
Stanford Üniversitesi
Author Rating
51star1star1star1star1star

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *