Asia University Rankings

en iyi asya üniversiteleri 2018. asia university rankings 2018.

Singapur, üst üste üçüncü yıl da kıtanın en iyi üniversitesine sahip olma pozisyonunu korudu. Çin’in yıldızlarının yükselişte olduğu aşikar. Asia University Rankings, tamamen bağımsız kurumların değerlendirmeleri sonucu oluşturulmuştur.  Singapur’un amiral gemisi kurumu, öğretim ve araştırma ortamlarını iyileştirerek, daha yüksek bir atıf etkisi sağlayarak ve daha yüksek sanayi geliri elde etmeyi sağlayarak, THE Asia University Rankings 2018’de bir numaraya yerleşti.

Bu arada Tsinghua Üniversitesi, Pekin Üniversitesi’ni sıralamada geçerek ilk kez Çin’in 1 numaralı üniversitesi oldu. Tsinghua, Pekin’den çok daha güçlü bir yayın çıktısına sahiptir ve araştırma gelirlerini Pekin’deki rakibinden daha hızlı artırmıştır. Çin, bu yıl birçok ilerleme kaydetmiş olan ve bu sıralamada yer alan 63 üniversiteye sahiptir.

Asia University Rankings 2018: Diğer Ülkeler

Japonya daha önce olduğu gibi bu yıl da 89 üniversite ile listede en çok üniversiteye sahip olan ülke konumunda. İlk 10’da en yüksek 10, diğer bölgelerden daha fazla üç üniversite ve ilk 60’ta altı üniversite bulunduran Hong Kong, ciddi bir başarıya imza atmış durumda.

Güneydoğu Asya’da, Malezya’nın amiral gemisi Malaya Üniversitesi ilk kez ilk 50’ye katılıyor ve Endonezya, listedeki üniversitelerini ikiye katladı ve son iki yıldan beri 4 üniversite ile temsil edilmeye başlandı.

Diğer taraftan, Tayland’ın 10 kurumunun çoğu, ülkenin yaşlanan nüfusu ve yüksek öğrenim fazlalığıyla boğuşurken listelerde aşağıya doğru gitmeye başladılar.. Tayvan da bu nedenlerle düşüş yaşadı.

Diğer ülkeler dünyanın en büyük kıtasında rekabeti hissediyorlar. Hindistan, Pakistan, Güney Kore ve Türkiye genel temsilciliklerini artırırken, üniversitelerinin birçoğu sıralamalarda düşüş yaşadı.

Asia University Rankings 2018: İlk 10

Asia University Ranking 2018Asia University Ranking 2017Position in World University Rankings 2018InstitutionCountry/region
11=22National University of SingaporeSingapore
2330Tsinghua UniversityChina
32=27Peking UniversityChina
4540University of Hong KongHong Kong
=5644Hong Kong University of Science and TechnologyHong Kong
=5452Nanyang Technological UniversitySingapore
71158Chinese University of Hong KongHong Kong
8746The University of TokyoJapan
99=74Seoul National UniversitySouth Korea
108=95Korea Advanced Institute of Science and Technology (KAIST)South Korea

 

Asya’da bulunan üniversiteler ile ilgili daha detaylı bilgi almak için, Test Prep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ofisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *