Cambridge Üniversitesi | En İyi Üniversiteler ve Okul Bilgileri

cambridge üniversitesi tanıtım ve bilgi.

1209 yılında kurulan Cambridge Üniversitesi’nin 800 yıllık tarihi, onu dünyanın dördüncü en eski üniversitesi ve İngilizce konuşan dünyanın ikinci en eski üniversitesi haline getiriyor. Cambridge Üniversitesi, dünyanın tüm kültür ve köşelerinden 18.000’den fazla öğrenciye hizmet vermektedir. Öğrencilerin yaklaşık 4,000’i uluslararası öğrenci statüsündedir. 120’den fazla farklı ülkeden öğrenciyi barındıran üniversitenin Uluslararası Yaz Okulları, 50’den fazla ülkeden gelen öğrencilere 150 ders sunmaktadır.

Üniversite, öğrencilerin üniversite gözetimi olarak bilinen, küçük grup öğretim oturumları aldığı 31 özerk koleje ayrılır. Altı okul, yaklaşık 150 fakülteye ve diğer kurumlara ev sahipliği yapan üniversitenin kolejlerine yayılmıştır. Altı okul şunlardır: Sanat ve Beşeri Bilimler, Biyolojik Bilimler, Klinik Tıp, Beşeri ve Sosyal Bilimler, Fizik Bilimleri ve Teknoloji.

Kampüs, sayısız binaları ve Cam nehri üzerinde veya yakınında bulunan eski kolejlerin çoğu ile Cambridge şehrinin merkezinde yer almaktadır. Üniversite, aralarında toplamda 15 milyondan fazla kitap barındıran 100’ün üzerinde kütüphaneye ev sahipliği yapıyor. Cambridge Üniversitesi kütüphanesinde, sekiz milyon işletme var. Üniversite ayrıca, yıl boyunca halka açık olan dokuz sanat, bilim ve kültür müzesinin yanı sıra botanik bahçesine de sahiptir.

Cambridge University Press okul dışı bir kurumdur ve üniversitenin yayıncılık şirketi olarak faaliyet gösterir. Dünya çapında 50’den fazla ofisi ile yayın listesi, akademik araştırma, mesleki gelişim, araştırma dergileri, eğitim ve İncil yayıncılığı içeren 45.000 başlıktan oluşmaktadır. Toplamda, üniversitenin 92 üyesi ve mezunu, her kategoriyi kapsayan Nobel Ödülleri’ne layık görülmüştür. Üniversitenin topladığı bağış yaklaşık 6 milyar sterlin değerinde.

Cambridge Üniversitesi Konaklama

Cambridge’de ev aramanıza yardımcı olmak için Konaklama Hizmeti bulunmaktadır. Üniversitenin üyelerine konaklama bulmak için yüz yılı aşkın bir deneyime sahip olan bir hizmettir. Hem özel sektörde hem de North West Cambridge Development’daki yeni bir bölgede personel için yeni inşa edilmiş, amaca yönelik inşa edilmiş ve son derece sürdürülebilir evleri içeren Üniversite mülkiyetindeki mülklere erişim sağlanabilir.

Ne yazık ki, sahte konaklama sunan bir sürü aldatmaca web sitesi de bulunmaktadır. Diğer mülk web sitelerini kullanırken çok dikkatli olmanızı öneririz. Web sitesini kullanmanın yararlarından biri, üzerinde reklamı yapılan mülklerin incelememize tabi olması ve meşru olarak doğrulanmasıdır.

Bir sonraki üniversite olan California Institute of Technology hakkında bilgi almak için bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *