AP nedir? Pre AP ne demek?

pre ap nedir? pre ap kimler almalı? pre ap türkiye, pre ap kursu.

Bu yazı, Pre AP hakkında aklınıza gelecek tüm sorulara cevap bulmak için hazırlanmıştır. Pre AP nedir? Pre-AP sınıflarının sınıflarının farklarının neler olduğunu ve Pre AP’ye gelen önemli değişiklikleri inceleyeceğiz.  Ayrıca bu sınıfların hangi konuları kapsayacağını açıklayacağız. Bu sınıfları,  üniversitelerin hazırlık sınıfı olarak adlandırabilirüz. Temel olarak Advanced Placement dersleri, üniversite ilk sene derslerine karşılık gelmektedir. Önceki sınıflar genellikle lise birinci sınıf öğrencileri tarafından alınır, ancak bazı dersler de ikinci sınıf öğrenciler içindir.

Herhangi bir okul, bu programı almak istediğini ve yalnızca derslerin bazılarına unvan vermesini istediğini kararlaştırabilir mi? College Board geçtiğimiz günlerde 2018 sonbaharında resmi bir ön programı başlatacağını açıkladı. 2022 sonbaharında başlayarak, “AP öncesi” olarak etiketlenen tüm sınıflar, çağrılmak için Okul Kurulu’na sunulmalı ve müfredatları onaylanmalıdır. Bununla birlikte şu anda resmi ve gayri resmi sınıflar bulunmaktadır. Her ikisi de gelecekteki üniversite sınıflarına öğrencileri hazırlamak için hazırlanmış olsa da, iki sınıf arasında çeşitli farklılıklar bulunmaktadır.

Resmi Olmayan Pre AP Sınıfları

2022 yılına kadar, herhangi bir okul, belirli sınıflara derslerin müfredatını takip etmeksizin “AP öncesi” ünvanı verebilir. Gayri resmi ön sınıflar genellikle onur sınıflarına benzer. Normal seviyedeki sınıflardan daha zorludurlar ve sınıflarının ileri seviyesine hazırlanmanıza yardımcı olmak için daha fazla ödev ve daha sıkı testler sunan bir programdır. Resmi olmayan bir sınıfa kabul edilmek için belirli notlara sahip olmanız veya bir test geçmeniz gerekebilir.

Resmi Pre AP Sınıfları

Resmi dersler, müfredatları College Board tarafından onaylanan derslerdir. 2022’den itibaren, izin verilen tek ön sınıf olacaklar, yani gayri resmi sınıflar 2022 yılından itibaren kaldırılacaktır. College Board, tüm lise öğrencilerini üniversite sınıflarında kullanacakları becerilere ve kaynaklara aşina olmaları için programını hazırladı. Bir ders için standart bir müfredattır, onur veya ileri düzey bir program değildir. Okulunuz resmi AP öncesi kursa sahipse, tüm öğrencilerin kayıt yapma hakkına sahip olması gerekir. Okullar, pre AP sınıfından kimseyi konuya ilişkin yeteneklerine göre dışlayamaz.

Bir sınıf,  resmi bir sınıf olduğunda, bu sınıfın normal sınıflara göre gelişmiş bir sınıf veya daha zor olması gerekmez. Sınıfın sizi gelecekteki üniversite sınıflarına hazırlamaya odaklandığı anlamına gelir.

Bu program hakkında daha fazla bilgi almak ya da kurslarımıza katılmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Üniversite hazırlık süreci kapsamlı bir süreçtir ve bu yüzden hazırlanmaya erken başlanması önemlidir. Öğrencilerin hem ders, hem eğitim koçluğu hem de Yurt Dışı eğitim Danışmanlığı için bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz. Ayrıca AP kurslarımız ve AP özel derslerimiz ile de öğrencilere yardımcı oluyoruz. AP dersleri almak için herhangi bir okula bağlı olmanıza gerek yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *