GMAT Kursu Sayesinde GMAT Stresini Yenebilirsiniz

gmat kursu sayesinde stres ile başa çıkın. Profesyonel gmat kursu istanbul ve izmir.

GMAT için çalışmaya aylar mı harcadın? Güvenilir olmayan yerlerden GMAT kursu mu aldın?  Hata günlüğü tuttun mu? Sıkı çalışma zamanlaman var mı? Her şeyi doğru bir şekilde yaptıysan stres yaşamaman gerek. Eğer stres yaşıyorsan, sınava tam olarak hazırlanmamışsın demektir.

GMAT stresi tamamen normal, bu yüzden hissetmemek için kendinizi dövmeyi bırakın. Bu test hakkında endişelenmeniz biraz da iyidir. GMAT aslında oldukça büyük bir sınavdır ve doğru şekilde hazırlanılması gerekir. Ancak, sormama izin verin, neden hazırladığınız ve Quantitative  ve Verbal sorunlarla uğraştığınız şekilde GMAT stresine hazırlanıp bunlarla başa çıkarmayasınız? Test gününde derin nefes alıp, aylarca hissettiğiniz test stresinin sihirli bir şekilde gitmesini bekleyemezsiniz. Özel üçgenler ve dilbilgisi kurallarıyla ilgili çalışmalarınızı yaparken aynı zamanda zihniyet çalışması yapmanız gerekir.

GMAT Kursu Nasıl Bir Fayda Sağlar?

GMAT kursu almak demek sadece kitaptaki konuları çalışmak anlamına gelmez. Size her zaman yol gösterecek, sınav hakkında ve ipuçları hakkında bilgi sahibi kişilere ihtiyaç vardır. İnternetten video izleyerek bile konular hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Ancak sorduğunuz sorulara cevap verecek birisini youtube kanallarında bulamazsınız. Bu sebeple Gmat kursu almak demek aynı zamanda sınavda karşınıza çıkabilecek ders dışı olan tüm sorunlar için de ders almak demektir. Profesyonel eğitmenlerimizden GMAT dersi almak için GMAT ders sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sınavda karşılaşılacak zorluklarla ilgili tüm bilgiyi bizden edinebilirsiniz.

GMAT çalışmak için oturduğunuzda inanılmaz derecede stresli hissediyor musunuz? (Veya belki sormalıyım, kim değil?) Elinizin altında olan işe konsantre olmakta zorlanıyot musunuz? Santa Barbara’daki University of California’daki araştırmacılar son zamanlarda bilişsel performansı artırmak isteyen 48 lisans öğrencisi ile yapılan bir çalışmanın sonuçlarını yayınladılar. Jan Hoffman, New York Times’da bir blog yazısında yapılan araştırmayı ayrıntılarıyla anlatıyor. İşte yazının özeti:

İlk olarak, öğrencilere GRE’den bir Verbal Reasoning bölümü verildi (GRE’nin grameri daha çok sözcük vurgulaması dışında, GMAT’e oldukça benzer). Ayrıca, çalışma belleğini ölçen bir görevi tamamladılar. Öğrenciler iki gruba ayrıldı:Onlara Grup M ve Grup N diyelim. Grup M, haftanın dört günü meditasyon derslerine katıldı. Bu öğrenciler, dikkatlilik üzerine dersler aldılar. Bu çalışma, nefes tekniklerine odaklanır ve rahatsız edici düşünceleri en aza indirmeye yardımcı olur.

Grup N, bu öğrencilere sağlıklı beslenme alışkanlıklarını öğretmek üzere tasarlanan beslenme sınıflarına katıldı. Daha sonra, öğrencilere başka bir GRE Speaking bölümü ve çalışma belleğini ölçmek için bir başka görev verildi. N grubundaki öğrencilerin performansları aynı kaldı. Yani beslenme çalışmaları fark etmedi. Bununla birlikte, Grup M öğrencileri, GRE puanlarını ortalama yüzde 12 oranında artırdı! İşte en iyi bölüm: çalışma iki hafta sürdü. Doğru okudunuz: Bu öğrenciler sözel puanlarını sadece iki hafta içinde yüzde 12 oranında artırdı. Öğrenciler ayrıca (öznel olarak) ikinci kez konsantre olabildiklerini bildirdiler yani akıllarının daha önce olduğundan daha az karıştığını hissettiler.

Peki Bu Nasıl Oldu?

Hipotez, öğrencilerin o zaman diliminde daha akıllı hale geldiği veya daha fazla öğrendiği değil, aksine, akıl yürütme teknikleri öğrencilerin olumsuz düşünceleri veya performansa müdahale eden alışkanlıkları azaltarak gerçek potansiyellerine daha yakın bir performans göstermelerine yardımcı olmuştur. Yoğunlaşmaya çalıştığınızda sizi rahatsız eden bu rahatsız edici düşüncelerin tümünü kapatabilir veya en aza indirgeyebilirseniz, ne kadar iyi yapabileceğinizi düşünün! Bu kısa, iki haftalık zaman çerçevesi iyi haber ve kötü haber. İyi haber, 6 ay boyunca meditasyon yapmak zorunda kalmadan sonuç elde edebilmenizdir. Kötü haber şu ki bunun sadece kısa bir süre için destek olup olmadığını bilmiyoruz.

Bu sebeple gmat kursu çalışmanızı planlarken, stres odaklı çalışmanızı da uzun vadeli olarak planlamanızı tavsiye ediyoruz. Bu sayede performans artışınızı uzun vadede arttırmayı garanti altına almış olursunuz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *