GMAT Gerçekten Sınav Becerilerini Test Ediyor mu?

gmat sınav becerileri

GMAT’nin ölçemediği çok şey var. Zekanızı, bir kişi olarak değerinizi ya da başarılı olma yeteneğinizi ölçemez. Eğer testlerde hep kötü davranıyorsanız, başarısızlığa mahkum musunuz? “Püf noktaları” ile, cevap seçeneklerini takmak ya da bir Sözlü sorunda en “sıkıcı” cevabı seçmek gibi şeyler kastediyorum. Test matematikte iyi veya İngilizce’de iyi olduğu için beni ödüllendirmiyordu. Bana başka bir yerde asla kullanmayacağım bir sürü aptalca, yararsız testi ezberden ettiğim için beni ödüllendiriyordu. Ve bu bana göre doğru değildi. Sınav stresini arttıran birden çok etmenden birisi de budur.

Eğitimime başladığımda hatam, kabul komitelerinin matematikte ve İngilizce’de harika olup olmadığımı düşünmekti. GMAT’de başarılı olmak için temel düzeyde bir matematik ve sözlü beceriye gereksinim duyduğunuzdan bunun bir nedeni var. Örneğin tahminde bulunun. Bir Quant sorununun cevabını her tahmin ettiğinizde iki beceri sergiliyorsunuz demektir. İlk olarak, nasıl tahmin edileceğini bildiğinizi gösteriyorsunuz . Bu yetenek ile doğmadık. Ancak, tahmin etme kabiliyeti, hayatta (ve işletme okulunda), diyelim ki cebirsel olarak bir dikdörtgenin hipotenüsünün uzunluğunu çözebilme yeteneğinden daha yararlıdır. İkincisi, ne zaman tahmin etmeniz gerektiğini ve tam bir cevaba gerçekten ihtiyacınız olduğunda bildiğinizi gösterirsiniz. Bu tür yüksek düzeyli karar verme – bir cevabın ne kadar hassas olması gerçekten gerekiyor? – Sadece GMAT üzerinde değil, genel olarak problemleri çözmede mükemmel olan insanların damgasını taşır.

GMAT içeriği bir lise düzeyinin ötesine geçmez. Bu, işletme okuluna başvuran herkesin, hatta matematik veya dilbilgisi kurallarından nefret edenlerin bile, GMAT’ın istediği tüm matematik ve gramer bilgilerini öğrenebileceği anlamına geliyor. Bu anlamda, bu test adil bir testtir: kuantum fiziği gibi, sen kavramları anlamak beklemediğini , sıradan insanlar başlarını saramazlar.

GMAT hangi becerileri test ediyor?

Bu sınavda size yardımcı olacak düzinelerce başka yaşam becerileri var. (Sırayla, bu becerilerin çoğunu geliştirmenize yardım edeceğiz!) Burada, “her zaman tahmin C” veya “en kısa cevap seçimini seçme” gibi numaralar hakkında konuşmaktan söz etmiyoruz; burada test etme becerileri hakkında konuşuyoruz. Bu aslında işletme okulunda ve sonrasında size iyi hizmet edecektir. Bu yüzden onları geliştirmek için biraz zaman ayırın ve daha fazla içeriği öğrenmek için çok fazla sıkmayın. Gmat özel ders ve gmat grup ders programlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *