GMAT Özel Ders Genel Bakış

gmat özel ders istanbul. gmat tutor istanbul. gmat verbal and gmat quant

GMAT bilgisayar uyarlamalı bir testtir, bu yüzden onu yenmek mantıklıdır. Bir bilgisayar gibi düşünmeniz gerekebilir, değil mi? Gerçekten doğrudur, ancak belki de beklediğiniz şekilde olamaz. Bir bilgisayarın gerçekten zeki olduğunu ve GMAT’deki birçok sorunu çözebileceğini düşünebilirsiniz. Aslında, GMAT’deki sorunlar, bir bilgisayar için zor olabilecek, oldukça fazla sayıda yaratıcılık ve eleştirel düşünme gerektirir. Bu sebeple soruları çözmek için kendi insan beynine ihtiyacın var. GMAT özel ders programlarımız ile size bu becerileri kazandırmayı hedefliyoruz.

Bu sınav dışarıdan bir matematik testi veya dil bilgisi testi gibi görünebilir, ancak bu gerçekten bir karar verme testidir. Her soru türü için uygun işlemi izleyebilir misiniz? Zorlu bir sorundan vazgeçebilir misin, zamanını doğru bulma ihtimali olan sorunlara mı yatırırmısın? Zamanında geride kaldığınızda sorunları atlamayı seçebilir misin?  Birçok yönden, bunlar net cevaplar içeren oldukça basit bir karar olmakla birlikte baskı altında yürütmek zor. Bu, bilgisayar beyninin üstünlüğünü ve beyninizi aynı şekilde çalışması için eğitmek istediğinizde.

GMAT Özel Ders Size Sınav Anında da Yardımcı Olur

Diyelim ki sınavın ortasındasınız ve mücadele ediyorsunuz. Dört soruyu üst üste kaçırdığınızı biliyorsunuz ve ardından deli, kıvrımlı üsteller sorusu ortaya çıkıyor. GMAT eğitmeninizin verdiği stratejiyi hatırlıyor musunuz?  Bir planınız yoksa ya da bunun çok uzun süreceğini biliyorsanız, yapmaya değmez. Fakat zaten hatalı bir şekilde yanlış cevap verdin! Elbette ki bir tane daha kaçıramazsın, bu yüzden bizimle çalışmaya başlaman doğru olacaktır. Bizim gmat özel ders öğrencilerimiz bu zorluklarla sınavda karşılaşmazlar. GMAT karar verme işleminizi somut kurallara getirirken ne kadar kolaylaştırabilir ve o zaman o anki duygu ve strese kapılmadan bu kuralları titizlikle uygularsanız, o kadar iyi olur. Peki gmat hangi becerilerilerinizi test ediyor hiç düşündünüz mü? Hemen ilgili yazımızı okuyabilirsiniz! 

Resmi GMAT Kılavuzu’ndaki gibi GMAT sözcük problemleri genellikle açıklamalarla birlikte gelir. Bu açıklamalardan birçoğu, kelime problemini denklemlere çevirerek başlar. Denklemlerle başlamak, bir açıklamanın anlaşılması kolay bir hale getirebilir: eğer denklemler problemin söyledikleriyle uyuşuyorsa, açıklama mantıklıdır. Siz de GMAT Özel Ders için hemen kayıt olun ve sınavda sürpriz yaşamadan başarıyı yakalyın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *