GRE Kursu İstanbul Türkiye

gre kursu istanbul ankara izmir türkiyeLisans sonrası eğitimini yurt dışında tamamlamak isteyen öğrenciler için GRE girilmesi gereken bir sınavdır. GRE hazırlık kursları ile maksimum puan almanızı garantilemek amacındayız. GRE kursu sayesinde öğrenciler Graduate School ya da Business School için kabul alma şansını yakalarlar. Okullara yeteneklerinizi göstermek isterseniz, GRE kursu ile bunu başarabilirsiniz. GRE Kurslarımız, test gününde elinizden gelenin en iyisini yapmanıza yardımcı olur. Bu sayede zaman yönetimi ve konu bilgisini arttırırken aynı zamanda sınav hakkında gerekli tüyoları da öğrenirsiniz.

GRE Revised General Test’in artık GRE General Test olduğunu fark etmişsinizdir. Tek değişen şey ismi. İsim değişikliğinin yaygınlaşmasının biraz zaman alacağını unutmayın. Bu nedenle, gördüğünüz GRE hazırlık materyalleri hala “Revised” olarak gözüküyorsa, yanlış mı diye düşünmeyin.

3 kısımdan oluşan GRE sınavı, çeşitli becerileri ölçmektedir. Bu 3 bölümün her birinden en yüksek başarıyı yakalamak için desteğe ihtiyaç duymaktasınız. Öğrencilerimizin yüksek başarı sağlamasının sebeplerinin başında disiplinli çalışma gelmektedir. Ayrıca profesyonel eğitim kadromuz ile, eğitmenlerimizin sınav deneyimlerinden de yararlanırsınız. GMAT Kursu da deneyimli eğitmenlerimizce verilmektedir.

Bölüm 1 GRE Kursu Verbal Reasoning

Bu bölüm, yazılı materyali analiz etme ve değerlendirme, elde edilen bilgileri sentezleme, cümlenin bileşen parçaları arasındaki ilişkileri analiz etme ve kelime ve kavramlar arasındaki ilişkileri tanımlama becerinizi ölçer. Sınavda öğrencilerin en çok zorlandığı bölüm olan verbal reasoning için gre kursu olarak en iyi skoru elde etmenizi istiyoruz.

Bölüm 2 GRE Kursu Quantitative Reasoning

4 ana konuyu içeren GRE Quantitative, analitik yetenekleri sınamak amacıyla oluşturulmuştur. Lise eğitimini çok önce tamamlamış ya da üniversitenin matematik dışı bölümlerinden mezun olan öğrenciler için popüler olan bu GRE kursu ile kısa sürede başarıyı yakalamanızı amaçlıyoruz. Quantitative kısmını oluşturan bu 4 bölümü kısaca özetleyecek olursak:

 • GRE Arithmetic:

  Aritmetik konuları, bölünebilirlik, çarpanlara ayırma, asal sayılar, artıklar ve tek ve çift tamsayılar gibi konuları içerir. Aritmetik işlemler, üsteller ve kökler, tahmin, yüzde, oran, oran, mutlak değer, sayı çizgisi, ondalık gösterim ve sayı dizileri gibi kavramlar da bu konuda bulunmaktadır. Gre kurs programlarımız bu konuyla başlamaktadır.

 • GRE Algebra:

  Cebir konuları üslü sayılar, cebirsel ifadelerin sadeleştirilmesi, fonksiyonlar, denklemler ve eşitsizlikleri içerir. Ayrıda doğrusal ve quadratic denklemlerin ve eşitsizliklerin çözümü, eşitsizlikleri ve problemlerini çözmek için denklem kurma becerilerini de sınar. Fonksiyonların, denklemlerin ve eşitsizliklerin, kesişim noktalarının ve eğimlerin grafikleri dahil olmak üzere geometriyi de kullanarak sonuca ulaşabilirsiniz.

 • GRE Geometry:

  Geometri konuları paralel ve dikey çizgiler, daireler, üçgenler – dörtgenler, diğer çokgenler, uyumlu ve benzeri şekiller, üç boyutlu figürler, alan, çevre, hacimdir. Bu bölümde ve genel olarak GRE’de ispat oluşturma ve gösterme adına bir soru bulunmamaktadır.

 • GRE Data Analysis:

  Data analysis konuları ortalama, medyan, mod, aralık, standart sapma, çeyrekler arası aralıklar, dörtlüler ve yüzde gibi temel tanımlayıcı istatistikleri içerir. Çizgi grafikler, çubuk grafikler, daire grafikleri, kutu çizgileri, dağılma çizgileri ve frekans dağılımları gibi tablolardaki ve grafiklerdeki verilerin yorumlanması için de sorular bulunmaktadır. Temel olasılık sorularının yanında şartlı olasılık rasgele değişkenler ve normal dağılımlar da dahil olmak üzere olasılık dağılımları soruları da bu konuya dahildir. Kombinasyonlar, permütasyonlar ve Venn diyagramları gibi konuları da GRE Kursu ile öğrenebilirsiniz.

Bölüm 3 GRE Kursu Analytical Writing

Sınavın son kısmı olana Analytical Writing, kritik düşünme ve analitik yazma becerilerini ölçer. Özellikle de karmaşık fikirleri açık ve etkili bir şekilde ifade etme ve destekleme becerinizi ölçer.

GRE sınavı hakkında daha detaylı almak isteyen adaylar resmi GRE sayfasını ziyaret edebilirler. Sınav hakkında, kayıt dahil tüm yardımı sunuyoruz. GRE kursu almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

7 Comments:

 • Beyza / Cevapla

  GRE ile aklıma takılan her soru ile ilgili yardımcı olurken aynı zamanda acele ettirmeden panik yaptırmadan hazırlanmamı sağladığınız için çok teşekkürler. Bu yorumumu okuyan olursa gözü kapalı güvenebilirsiniz.

 • Egemen / Cevapla

  GRE kursunuz sayesinde bugün olmak istediğim yerdeyim. Sonuna kadar yanımda olduğunuz için çok çok teşekkür ederim.

 • Engin / Cevapla

  Great support for the GRE Math Courses especially.

 • Feray / Cevapla

  Tüm GRE bölümleri için titiz ve detaylı bir destek verdiler. Quant skorlarımın yükselmesine inanılmaz katkı sağladılar. Verbal için çalışmanın çoğunu ben yapmıştım zaten. Matematiği ne kadar bilsem de, buranın taktikleri olmadan başaramazdım. Çok teşekkürler.

 • Neriman Kutlu / Cevapla

  GRE Matematik kursunuz var mıdır? Özel ders olarak da yardımcı oluyor musunuz?

 • Mohamed / Cevapla

  GRE Ozel ders ile ilgili bilgi almak istiyorum,
  Ogretmen kim? Profesyonel Tecrubesi var mi? GRE Quant’ta ne kadar almis?
  Saat ucreti ne kadar? birebir ders dusunuyorum, Quant’in bazi konularinda iyiyim -yardima gerek yoktur- bazilarinda ise cok eksigim, o yuzden bu tarz konulara odakli ozel ders almak istedim
  tesekkur ederim

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *