IB Dersi Profesyonel Eğitmenler Sayesinde Çok Kolay

IB eğitimi, bir çok kurum ve kişi tarafından saygı duyulan bir eğitim biçimidir. Bu eğitim sisteminin en önemli özelliği, öğretilen bilginin nedenini sorgulaması ve sorgulatmasıdır. Bu nedenle, öğrenciler anlayarak öğrenirler. IB dersi, her öğretmen tarafından verilemez. Konu bilgisi öğretilme bile, ib formatı bilinmediğinde, bu bilgiler kullanışsız olur. Tam da bu sebeple profesyonel IB öğretmenleri ile ib dersi çalışması yapmak gerekir. Bizi öne çıkaran en önemli artımız da budur.

IB Dersi Neden Önemlidir?

Bilindiği üzere, IB dersleri, özellikle IB High Level – HL – dersleri, üniversite seviyesine yakın konular içerir. Bu sebeple öğrencilerin IB kursu desteği alması kaçınılmaz bir hal almaktadır. İyi üniversitelere kabul almak istiyorsanız, iyi bir puan da almanız gereklidir. Bu tek başına yeterli olmasa da en önemli faktörlerin arasındadır. Bununla beraber, iyi bir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı çalışması ile de en önemli etmenler arasında yer alır. Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı, okullara başvuruların yapılacağı zaman başlar. Bununla ilgili olarak Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kimler IB Dersi Almalıdır?

Bu soruya cevap vermek aslında biraz zor. Fakat, bu sistem çok çalışmayı değil, düzenli çalışmayı gerektiren bir sisten ve öğrencilerin yabancı olduğu bir sistem. Bu sebeple, sisteme aşina olmak, IB derslerine hakim olmak ve iyi bir IB grade almak isteyen öğrenciler IB dersi almalıdır. IB özel ders almak, kısa sürede işlerinizi bitirmenizi ve verimli çalışmaya daha çok vakit ayırmanızı sağlar. Yaz kursları dahil olmak üzere ib dersi almak, bilgilerinizi taze tutmaya, sınavlara erken hazırlanmaya başlamaya ve konu tekrarına daha çok zaman ayırmanızı sağlar.

IB Eğitimi ile sorgulayan, araştıran ve bilinçli eğitim alan bireyler yetişir. Bu bireyler, bilimsel gelişmeleri yakından takip etmekle kalmaz, aynı zamanda bu gelişmelere katkıda bulunur. Uluslararası seviyede eğitim ile, sağlam bir kariyer ve dünya görüşü kazanırlar.

IB Examiner Eğitmen Neden Önemlidir?
IB Examiner eğitmenler ile yürüttüğümüz IB Dersi ve IB Kursu, öğrencilerin verimli eğitimine katkıda bulunur. Bu sayede dikkat etmeleri gereken püf noktaları öğrenen öğrenciler, gerek okulda gereke de IB Sınavında hata yapmazlar.

IB programında bilmek kadar bildiğini göstermek ve anlatabilmek de önemlidir. Prime Year Program eğitimini almayan öğrenciler bu sisteme biraz daha geç uyum sağlamaktadır. Bu sebeple IB Dersi alarak eksiklerini kapatmaları, lab report, extended essay ve internal assessment dahil, yazım teknikleri ile bir an önce tanışmaları faydalı olacaktır. Bu nedenle, ib eğitimi aldırmaya gücü yeten ailelerin, bu programa kayıt yaptırıp iyi bir eğitimi çocuklarına sunmalarını tavsiye ederiz. 3 kısımdan oluşan IB eğitimine mümkün olduğunca erken başlamanızı da tavsiye ediyoruz. Prime year program ile IB eğitimi almaya başlayan öğrenciler, sisteme daha kolay uyum sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *