IB Eğitimi Nedir?

1968 yılında IB Diploma Programı (DP), öğrencilerin dünyamızın karmaşıklıklarını anlamalarını ve yönetmelerini ve onlara gelecek için sorumlu eylemde bulunma konusunda beceri ve tutumlar sunmalarını sağlayacak zorlu ve kapsamlı bir eğitim sunmak için kurulmuştur. Böyle bir eğitim, daha adil ve huzurlu bir dünya yapmak için donanıma sahip kişilerin disiplin, kültürel, ulusal ve coğrafi sınırları aşan bir eğitime ihtiyaç duyduğu inancından kaynaklanmıştır. IB Kursu almadaki temel amaç da bu konularda öğrencilerin zorluk yaşamasıdır. IB Kursu sadece ders değil, aynı zamanda öğrencini bakışını geliştiren bir destek programıdır.

IB’nin çalışması, araştırma ve 40 yılı aşkın pratik tecrübe ile ortaya çıkmıştır. Bu bakış IB’yi başlatan ve bugün büyümesini sürdüren vizyona sadık kalarak gelişmeye devam etmektedir. IB’nin kurucularının dinamik mirası, yüksek kaliteli eğitim, devam eden mesleki gelişim ve paylaşılan hesap verebilirlik konularında uzmanlaşmış giderek artan bir okul ağı ağını desteklemeyi hala sürdürüyor.

IB Öğrencileri Neden IB Kursu Almalıdır?

IB öğrenci profili, IB’nin eğitim felsefesinin altında yatan değerleri paylaşan küresel bir toplumun özlemlerini kısaca açıklamalıdır. IB öğrenci profili, uluslararası fikirlilik eğitimi özelliklerini ve sonuçlarını tanımlamalıdır. Bu sebeple bu yoğun talebe cevap verecek öğrenci yetiştirmek oldukça zordur. Öğrencilerin zamandan tasarruf etmeleri ve temel görevlerini yerine getirmeleri için ib kursu desteği almaları gerekiyor. Bu desteğin de IB konusunda tecrübeli eğitmenler tarafından verilmesi, süreci daha da hızlandırıyor. Biz ib özel ders hizmetimizi de bu eğitmenlerle sürdürüyoruz.

IB, anlayış ve saygıya dayanan açık iletişimin desteklenmesi ile öğrencileri öğrencileri aktif, merhametli, yaşam boyu öğrenenler haline getirmeye teşvik eder. Bir IB eğitimi bütüncül bir yaklaşımdır. Bilimsel gelişimle birlikte, IB programları öğrencilerin sosyal, duygusal ve fiziksel refahını ele alır. Öğrencilerin yerel, ulusal ve küresel toplulukların aktif ve sevecen üyeleri olmalarına değer verirler ve fırsatlar sunar. IB öğrenci profilinde tanımlanan uluslararası düzeyde düşünülmüş öğrenmenin değerlerine ve sonuçlarına dikkat çekerler.

IB Kursu Öğrenci Profili

Öğretmenler ve öğrenciler arasındaki ilişkiler tarafından büyük ölçüde şekillendirilen ib kursu, öğretmenler ve öğrencileri doğru yönlendirmeyle başarıya ulaşır. Gerçek IB öğretmeni, kendine güven ve kişisel sorumluluk geliştirmeye yetkili kılabilen entelektüel liderlerdir. Zorlayıcı öğrenme ortamları, öğrencilerin kendi ihtiyaçlarını ve başkalarının ihtiyaçlarını karşılamak için ihtiyaç duydukları hayal gücü ve motivasyonu geliştirmelerine yardımcı olur. Kurslarımız hakkında bilgi almak için IB Kursları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB dershanesi olarak en iyiyi hedefleyip, sınavlardan 7 almanızı istiyoruz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *