IB Özel Ders ve Kursları

Examiner IB eğitmenleri
Size en uygun Test Prep IB eğitmeniyle eşleşin
Online ya da ofiste IB dersi imkanı
Güvende hissetmenizi sağlayacak öğrenci memnuniyeti garantisi

IB Özel Ders Programlarımız 7 Almanız Üzerine Kuruludur

IB özel ders ile öğrencilerin yüksek başarı sağlamalarının temel sebebi disiplinli bir eğitim sistemi benimsememizdir. Öğrencilerin başarılı olmasının ardında onları takip eden kişilerin olması önem arz eder. Öğrencilerimizi bire bir takip ederken aynı zamanda velileri de bu sürece dahil ediyoruz. IB özel ders almak isteyen öğrencilerle detaylı bir çalışma yapıp hangi ib özel ders ile en yüksek verimi alacaklarını belirliyoruz.

 Kişisel IB Programı

IB Özel ders programında öğrenciler uygun bir zaman dilimi seçebilir ve kendi programlarını oluşturabilirler. Öğrencinin talebine bağlı olarak, sabit bir program da oluşturabiliriz.

Global IB Özel Ders Ekibi

Dünya çapında faaliyet gösteren Test Prep, online dersleriyle sizi tüm dünyadaki IB öğretmenleriyle buluşturur. 43+ alan öğrencilerimizin olmasının temel sebebi budur.

test-prep-ozel-ders

Öğrenci Odaklı Online IB Sınıfları Kaliteli IB Deneyimi Sunar

Online eğitimimiz, öğrencilerin rakipsiz uluslararası öğretmen ekibimize erişim sağlar. Böylece öğrenciler nerede olurlarsa olsunlar onlar için en iyi desteği alabilirler. Test Prep Online altyapısı ile  öğrenciler ses, video, slayt, sohbet ve ekranın gerçek zamanlı olarak paylaşılmasını sağlayabilirler. Grafikleri çizmekten kimyasal denklemler yazmaya, çevrimiçi çalışma alanlarının esnekliğine ve yanıt verebilirliğine kadar, öğrencilerin ve öğretmenlerin birlikte ayrıntılı olarak keşfetmelerine imkan sağlıyoruz..

Çoktan Seçmeli Soru Çözümleri

Öğretmenlerimiz tarafından oluşturulan online soru bankamız ile zamana karşı soru çözün. Online sistemimiz sayesinde ödevlerin başlangıç ve bitiş saatlerini kontrol edebiliyoruz. Bu sayede en üst düzeyde öğrenci takibi yapıyoruz. Ayrıca sorularda harcanan zamanı da gözlemleyip, öğrencilerimizin zamanı verimli kullanmasının önünü açıyoruz.

Döküman Üzerinde Birlikte Çalışma

Çok kullanıcılı beyaz tahta ve sunum seçenekleriyle IB sınavları, Extended Essay, Internal Assessment ve okul ödevleriniz üzerinde birlikte çalışın. İnteraktif öğrenmenin faydalarının hepsine online derslerimizle ulaşabilirsiniz. Ders videoları ve hareketli sunumlarla en iyi öğrenci deneyimi sunuyoruz.

Gerçekten benim iyiliğim için uğraşan ve bana derslerin mantığını anlatan insanlar olduğunu gördüm. IB dersleri ile hayatımda ilk defa ders aldım ve derslerimi şimdi daha da çok seviyorum. Tüm öğretmenlerime çok çok çok teşekkür ederim. Sizin gibi bir kurum oldukça eğitime verilen değer her zaman artacaktır.

Test Prep IB öğrencisi – Ebru

Internal Assessment & Extended Essay

TestPrep’in deneyimli IB eğitmenleri, IB programında Internal Assessments (IA) ve Extended Essay (EA) için yardım arayan öğrencilerin zorlandıkları yerleri biliyorlar. Eğer siz de o öğrencilerden biriyseniz, endişelenmeyin, bu alanlar için doğru kurumdasınız. IB notunuzun 7 olmasını istiyorsanız, başarılı bir Internal Assessment yazmalısınız. Internal Assessment destek paketleriyle siz de 7 alma yolunda bizimle ilerleyin!

ib öğrencisi

IB Revision Online Derslerle Bize Katılın

Her bir dersin kendi IB eğitmeni vardır. Özenle hazırlanmış programlarımız IB öğretmenleri ile verilecektir. IB Examiner kadromuz sayesinde sınavdan 7 almayı garantileyin!

Tüm Konular

2 yıllık tüm IB müfredatını tekrar edip, her ders sonrası ödevlerle öğrenmenizi pekiştirin. Son 1 aylık süreçte deneme sınavları ile IB sınavlarına tamamen hazır hale gelin. 

Öğretmen Profili

Test Prep’in en öne çıkan yanı IB Examiner öğretmenlerle çalışmasıdır. Müfredatı tamamen bile ve yıllardır öğreten öğretmenlerle, puan kaybını sıfıra indiren çalışma yapıyoruz.

Oğlumun okul notlarını kısa sürede yükseltebilen, vizyon verebilen ve en önemlisi mantığını anlatarak öğreten kurs merkezi. Sizi bulduğum için gerçekten çok şanslı hissediyorum. 

Bu zamana kadar IB kursu veren başka yerlerde vakit kaybetmişim. Başından itibaren her şey anlatıldığı gibi gitti ve ara dönemi iyi bir GPA ile bitirdik. Eminim ki ikinci dönem çok daha iyi olacak. Sonsuz teşekkürler.

Test Prep IB velisi – Şükran Hanım

Mid-IB Kursları

IB’nin ilk yılını bitirip ikinci yılına başlayacak öğrencilere özel Mid-IB programlarıyla birinci yıl içeriğinizi gözden geçirmek, kaçırılan materyalleri yakalamak ve son yılınızda mükemmel olmak için Mid-IB derslerine katılın. IB’nin son yılına mükemmel bir şekilde hazırlanabilmek için oluşturulan programlarımızla Higher Level (HL) veya Standart Level (SL) olarak kaydolun. 

MID-IB eğitim programımız, öğrencilerin yaz tatili boyunca IB bilgi ve becerilerini pekiştirmelerine ve genişletmelerine olanak tanıyan okul içi öğrenmenin mükemmel bir tamamlayıcısıdır. 

 Pre-IB Kursları

IB eğitimi hakkında bilgi sahibi olmak isteyen ve okullar açıldığında hazırlıklı başlamak isteyen öğrencilerimizi, Pre-IB dersleri ile bu sürece hazırlıyoruz. Yaz döneminde açtığımız Pre-IB kursları, öğrencileri seviyelerine ve alacakları derslere göre gruplandırırken, ortak sınıflarda IB hakkında genel bilgiler öğrencilerimizle paylaşılır. Öğrencilerin IB ders seçimlerine de yardımcı olan Test Prep, IB yıllarını en verimli geçirmenizi hedefler.

  30 Comments

 1. Çağdaş
  18/06/2017
  Reply

  IB derslerinde examiner eğitmenlerin farkını göreceksiniz. Özenle seçilmiş eğitmenleri ile bana fazlaca yardımcı oldular. Gerek dersler, sınavlar gerekse de IB internal assessment için yardımcı oldular. Bunun gibi başka kurum var mı bilmem ama son derece profesyonel ve başarılılar.

 2. Arzu
  13/08/2017
  Reply

  IB fizik matematik ve kimya dersi aldırmak istiyorum kızıma. Ne yapmalıyım?

 3. Arzu
  13/08/2017
  Reply

  Koç Lisesi’nde okuyan kızım için Ib dersi aldırmak istiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim

  • Admin
   14/08/2017
   Reply

   İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişim kuracaktır efendim.

 4. Uzay
  15/08/2017
  Reply

  IB kursu almak için sizi geç bulduğuma çok pişmanım. IB examiner eğitmenlerin farkını gördüm ve herkese buradan ders almayı tavsiye ederim

  • Admin
   14/08/2017
   Reply

   İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişim kuracaktır efendim.

 5. Ece
  28/10/2017
  Reply

  IB dershanesi olarak herkese tavsiye edebilirim.

 6. Fatma
  22/11/2017
  Reply

  Uzaktan eğitimle danışmanlık yada ders veriyormusunuz

 7. Doğa
  01/02/2018
  Reply

  Merhabalar, Online AP calculus BC ya da AB kursu oluyor mu? Ayrıca yazın derslere başlanılabilir mi?

 8. ayşegül
  16/03/2018
  Reply

  çocuğumun okuduğu lisede IB yok yineden kurusunuza gelip bu sınava gelebilirmi ve hangi illerde var kursunuzdan teşekkürler

 9. Dilek
  11/04/2018
  Reply

  İstanbulda nerdesiniz?ders saatleri kişiye göre mi ayarlnıyor?

 10. Zeynep
  14/07/2018
  Reply

  Okuduğum lisede IB programı yok bu durumda IB diploması alma şansım olmuyor mu ? Özel ders veya kurslarla bu sınava girilemez mi

 11. Hayriye
  23/07/2018
  Reply

  Başta Barış Bey olmak üzere, tüm Test Prep ailesine şükranlarımı sunarım. Şimdiye kadar çalıştığımız en dürüst ve en güvenilir kurum. Hiç bir zaman bizi kandırıp fazla para kazanma çabasında olmadılar.
  Zaman zaman biz fazla ders alsın dediğimiz halde, ihtiyacı olmadığını söylediler ki çok teşekkür ederim bu davranışınız için. Gerçekten IB hocalarıyla çalışmanın faydasını gördük. IB ortalamamız 38 geldi ve 1 puan ile 39u kaçırdık. 30 alsak bile yine bunları yazıyor olurdum çünkü eksik olarak hiç bir şey bulamadım. Umarım bu yazım başkaları tarafından da okunur ve yol gösterici olur. Tüm dersler için tecrübeli hocalarınızla birlikte umarım daha da fazla yol katedersiniz.

 12. Dilay
  27/08/2018
  Reply

  Ib özel ders alınacak ise buradan alınmalı. Eğitim işi şakaya gelmez ve öğrencilerin geleceğini etkiler. Özellikle IB ve AP gibi sınavlara hazırlıkta dikkatli olunması gereklidir. Test Prep Istanbul bu konuda oldukça bilinçliydi ve bizi son derece güzel yönlendirdiler. Emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bu sayede kızım Purdue Üniversitesi’ne girdi.

 13. Levin Sezgin
  04/10/2018
  Reply

  Güleryüzlü ve güvenilir bir kurum. Başından sonuna kadar çok çok yakın bir şekilde takip yapıyorlar. Sadece ib özel ders vermek amaç. Gerçekten çocuğumun emin ellerde olduğunu hissettim.

 14. Emel Egeli
  25/01/2019
  Reply

  Ben hayatımda böyle bir eğitim kurumu görmedim. Kadro olarak müthiş olmasına rağmen bukadar mütevazi olunmaz.

  Barış Bey’e sonsuz teşekkür ederim. Ben oğlumun emin ellerde olduğuna eminim. Kendisi kimya alanında olmasına rağmen bir diğer kimya hocası hakkında olumlu ve övücü konuşması bile takdire şayen.

  Oğlumun gözlerindeki ışıltı benim için en büyük mutluluk.

  Ne diyebilirim ki? Para ile işiniz olmadığını biliyorum ama sonuna kadar helal ediyorum.

 15. Reyhan
  24/02/2019
  Reply

  Yaz tatilinde Extended essay yazmalari icin yardimci olabilirmisiniz?

 16. Reyhan Demirhan
  24/02/2019
  Reply

  Yaz tatilinde Extended essay yazmalari icin yardimci olabilirmisiniz?

 17. 20/07/2019
  Reply

  İB diplomasını sadece İB veren bir okul tarafından mı alabiliyoruz. Yoksa bu diplomayı veren kurslar da var mı?

 18. Ebru
  08/10/2019
  Reply

  Gerçekten benim iyiliğim için uğraşan ve bana derslerin mantığını anlatan insanlar olduğunu gördüm. IB dersleri ile hayatımda ilk defa ders aldım ve derslerimi şimdi daha da çok seviyorum. Tüm öğretmenlerime çok çok çok teşekkür ederim. Sizin gibi bir kurum oldukça eğitime verilen değer her zaman artacaktır.

 19. GÖKHAN
  24/04/2020
  Reply

  İletşim bilgilerimi gönderdim, telefonunuzu bekliyorum.

 20. Aleyna
  02/12/2020
  Reply

  Merhaba, devlet lisesinde okuyorum ve okulumda IB programı bulunmuyor. Bu kursu ile IB diploması alabilir miyim? Cevaplarsanız çok sevinirim.

  • Test Prep Istanbul
   02/12/2020
   Reply

   Merhaba Aleyna Hanım,
   IB diploması almak için IB programı uygulayan bir okulda olmanız gerekmekte.

   • Sibel
    10/12/2020
    Reply

    Merhaba 8b 12 sınıf öğrencisi olan bir oğlum var. Essaylarle ilgili yardıma ihtiyacı var. Ankara’da yaşıyoruz. Sizinle nasıl irtibata gecebiliriz acaba?

 21. Doruk K.
  20/12/2020
  Reply

  Pandemi döneminden önce başladığım online IB derslerine TestPrep’in altyapısı sayesinde zaten aşinaydım. Kendini sürekli geliştiren, hocaları günceli takip eden ve size yol açan en iyi IB kursu. Ben çok memnunum ve siz de bir defa denerseniz memnun kalırsınız. Ders aldığım tüm öğretmenlerin IB öğretmeni olması gerçekten çok ama çok başka. Tecrübeli IB öğretmenlerinden ders alma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkürler.

 22. Sema
  21/03/2021
  Reply

  Dersleriniz hakkında bilgi için benimle iletişime geçebilirseniz sevinirim.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *