LSAT Kursu İstanbul Türkiye

lsat kursu istanbul lsat tuition lsat hazırlık kursu istanbul lsat özel dersLSAT, özellikler Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da hukuk okumak isteyen öğrencilerin alması gereken bir sınavdır. Bu sınavda okuma ve akıl yürütme becerileri test edilmektedir.  Çoktan seçmeli sorulardan oluşan 35 dakikalık sınav 5 bölümden oluşur. Bu 5 bölümün hepsi için LSAT Kursu Istanbul hizmetimiz bulunmaktadır. LSAT diğer lisansüstü ve mesleki alanlarda kullanılan giriş testleri ile kıyaslandığında önde olan bir sınavdır. Ancak, herhangi bir giriş testi gibi, hukuk bilgilerini sınamadığından hukuk alanındaki bir performans göstergesi değildir. Lisans seviyesinde hukuk okumak isteyen adaylar LNAT Kursu sayfamızı ziyaret edebilirler.

LSAT puanınız hukuk fakültesi başvurularınızın olmazsa olmaz bir parçasıdır. Tabi tek parçası değildir. Bu başvuranların kabulü belirlenirken, hukuk okullarının dikkate aldığı çeşitli faktörlerin sadece bir tanesidir. Bunun yanında sizden beklenti olarak yüksek motivasyonlu olmanız, geçmiş başarılarınız ve liderlik becerileriniz de dahil olmak üzere hukuk fakültesinin bir çok kriteri vardır. Okullara başvuru yaparken bu beklentileri karşılayacak şekilde yapmanız da önemlidir. LSAT kursu Istanbul ile birlikte sunduğumuz yurt dışı eğitim danışmanlığı ile de size bu konularda yardımcı olmaktayız.

LSAT Sınavı ve LSAT Kursu Istanbul Yapısı Nasıldır?

Test çoktan seçmeli sorulardan oluşan beş adet 35 dakikalık bölümden oluşmaktadır. Beş bölümden dört tanesi sınav katılımcısının skoruna katkıda bulunur. Bu bölümlerin arasında Reading Comprehension, Analytical Reasoning, ve 2 adet Logical Reasoning bölümleri yer almaktadır. Sınavın unscored yani puanlanmayan bölümü bulunmaktadır. Unscored bölüm her zaman bu 4 bölümden biri olmaktadır ama hangisi olduğu size sınavda belirtilmez. Ancak sınav sonuçları açıklandığı zaman bu bölümü görebilirsiniz.

Sınavın sonunda, 35 dakikalık essay bölümü yer alır. Yazdığınız essay notlandırılmaz ama başvuracağınız tüm okullara, yazılı becerinizi göstermek için gönderilir. Sınav puanı sadece doğru cevaplanan soruların sayısına göre oluşturulur. Sınavda yanlış cevapladığınız sorulardan puan kaybetmezsiniz. Bu yüzden sınavda boş bırakmamanızı tavsiye ediyoruz. Yaptığınız doğrulara göre 120 ile 180 arasında bir ham puan alırsınız.

Bizim LSAT Kursu Farkımız Nedir?

Rakiplerimize kıyasla, her alanda uzmanlaşmış eğitmenler ile çalışıyoruz. Bu sayede hem bilgi birikimi hem de tecrübe yaratıyoruz. Uluslararası seviyede faaliyet gösteren firmamız sayesinde, hem kaliteli bir LSAT Kursu Istanbul, hem de başarısını kanıtlamış bir yurt dışı eğitim danışmanlığı alırsınız. Kuvvetli referanslarımız için bize ulaşabilir ya da okulunuzda bizi tercih eden arkadaşlarınıza soru sorabilirsiniz. Sınavı hakkında daha detaylı almak isteyen ve sınava kayıt olmak isteyen adaylar resmi sınav sayfasını ziyaret edebilirler. Sınav hakkında, kayıt dahil tüm yardımı sunuyoruz.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *