Caltech Üniversitesi | En İyi Üniversiteler ve Okul Bilgileri

caltech üniversitesi en iyi üniversiteler listesi.

California Teknoloji Enstitüsü (Caltech Üniversitesi), olağanüstü öğretim üyeleri ile, öğrencilerin karmaşık sorulara cevap aradığı bir kurumdur. Ayrıca yeni bilgilerin keşfedildiği, inovasyona öncülük ettiği ve geleceği dönüştürdüğü, dünyaca ünlü bir bilim ve mühendislik araştırma ve eğitim kurumudur.

Caltech Üniversitesi, bilim ve teknoloji ile öğretim ve araştırma konusunda tecrübeli altı akademik bölümden oluşmaktadır. Üniversite, en yetenekli öğrencilerin az sayıda kabul edilmesini sağlayan rekabetçi bir kabul sürecine sahiptir. Caltech, hem kampüste hem de dünya genelinde yüksek bir araştırma sonucuna ve birçok yüksek kaliteli tesislere sahiptir. Buna Jet İtici Laboratuvarı, Caltech Sismoloji Laboratuvarı ve Uluslararası Gözlemevi Ağı da dahildir. Kampüs, Los Angeles şehir merkezine yaklaşık 11 km uzaklıkta, Pasadena, Kaliforniya’da yer almaktadır.

Caltech mezunları ve öğretim üyeleri 35 Nobel Ödülü, bir Fields Madalyası, altı Turing Ödülü ve 71 ABD Ulusal Bilim veya Teknoloji Madalyası sahibidir. ABD Hava Kuvvetleri’nin dört baş bilimcisi de kuruma katılmıştır. Caltech Üniversitesi öğrencileri, mektupların parçalarını örterek Caltech’i oluşturmak için “Hollywood” işaretini değiştirmek de dahil olmak üzere en ünlü şakalardan biri olan şakaları oynamakla ünlüdür.

Okul kabul kriteri olarak, önce test puanlarını, notları ve önerileri değerlendirerek akademik yetenekleri arar. Caltech öğrencileri matematik ve fen alanında yeteneklidir ve aynı zamanda iyi bir sınav katılımcılarıdır. Düşük matematik ve fen testi puanınız varsa, başvurunuzun diğer bölümlerindeki yetenekleri incelerler. Başvuru yaparken, aldığınız dersler veya okul dışında bir araştırma yaptıysanız, bu transkriptleri ve mümkünse bu deneyimlerden gelen önerileri de başvurunuza ekleyin.

Caltech öğrencileri sadece matematik ve bilimde iyi değildir. Başvurunuzda, matematik ve fen etkinlikleriniz hakkında daha fazla bilgi vermeniz bir artı olacaktır. İster araştırıyor ya da keyif alıyor olun, deneyimlerinizden bahsedin! Araştırma yaptıysanız, araştırma raporunuzla birlikte ek bir araştırma mentor değerlendirmesi sunmaktan çekinmeyin. Bilim, mühendislik, teknoloji veya matematik hakkında sizi nelerin heyecanlandırdığını bildirmeyi unutmayın.

Caltech Üniversitesi Konaklama

Caltech Üniversitesi, kampüse yürüme mesafesinde, mobilyalı ve mobilyasız daireler ve evler sunmaktadır. Maksimum kiralama süresi bir yıldır. Kiralar, taşındığınız günden itibaren onaylanır. Caltech, konaklama rezervasyonu için bir aylık depozito gerektirmez. Lisans öğrencileri, yüksek lisans öğrencileri,  doktora öğrencileri ve doktora sonrası araştırmacıları Caltech Evleri için uygun olabilir.

Eğer Caltech’e  yürüme / bisiklete binme mesafesinde kalmak istiyorsanız istiyorsanız, North Walnut Avenue, East Sierra Madre Blvd, Güney California Bulvarı, West Los Robles Caddesi sınırları dahilinde bir daire aramalısınız.

Yakındaki diğer topluluklar arasında Altadena (8 mil kuzey Pasadena), La Canada (8 mil batısında Pasadena), Sierra Madre (Pasadena ile kuzey doğu sınırı), Güney Pasadena (Pasadena ile Güney Doğu sınırı) ve San Marino (Pasadena ile güney sınırı) bulunmaktadır. Daha uzaktaki topluluklarda daha ucuz konutlar bulabilirsiniz.

California Teknoloji Enstitüsü’nün görevi, insan bilgisini genişletmek ve eğitimle bütünleşik araştırmalar yoluyla topluma fayda sağlamaktır. Caltech Üniversitesi bilimsel ve teknolojideki en zorlu temel problemleri tekdüze, disiplinler arası bir atmosferde araştırırken, seçkin öğrencileri toplumun yaratıcı üyeleri haline getirmeye çalışmaktadır.

Bir sonraki yazımız olan Stanford Üniversitesi’ni buradan okuyabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *