CALTECH Kabul Şartları – SAT, ACT ve GPA Gereklilikleri

CALTECH_Univetsity

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü (Caltech), dünya üzerinde var olan tüm diller bu okulun muhteşemliğini açıklamakta yetersiz kalır. Uzun yıllardır dünyanın en iyi on üniversitesinden biri seçildi, Caltech’in mezunları arasında sayısız Nobel Ödülü sahibi, ulusal ve uluslararası övgü kazananları ve doktora almak için giden herhangi bir ABD kurumunun en yüksek mezuniyet yüzdesi yer alıyor. Caltech SAT puanlarına, Caltech ACT puanlarına ve Caltech girişlerine nasıl ulaşacağınız konusunda bilmeniz gereken her şey için okumaya devam edin.

Caltech’e nasıl ulaşacağınız hakkında bilmeniz gereken her şeyi derinlemesine incelemeden önce, bir bakışta temel Caltech giriş istatistiklerini aşağıdan göz atalım.

Bir Bakışta Caltech

Cal Tech SAT Skorları (ortalama% 50) 1530-1590
Cal Tech ACT Skorları (ortalama% 50) 34-35
Cal Tech kabul oranı% 8
Cal Tech GPA ortalaması N / A

Caltech SAT Puanları

Caltech’e başvurmayı düşünüyorsanız, muhtemelen SAT veya ACT’de oldukça sıkı çalışmaya hazırsınız demektir. Ortalama puanları görmüyorsanız, koltuklarınıza tutun… Caltech SAT puanları oldukça mükemmel.

Matematik 780-800
Kanıtlara Dayalı Okuma ve Yazma 750-790

Yukarıdakilere bakarsak Caltech SAT puanları hakkında ne anlamalıyız? Her şeyden önce, Matematik, Kanıta Dayalı Okuma ve Yazma’dan daha Caltech kabulleri için her zamankinden daha önemlidir. Ama gerçekten, sadece biraz daha fazla. Caltech öğrencilerinin% 75’i SAT Math‘da 780 veya daha yüksek puan alırken,% 75’i Kanıt Tabanlı Okuma ve Yazma’da 750 puan veya daha yüksek puan almaktadır. Her iki durumda da, hala stratosferik puanlara bakıyoruz.

Skorlarınız Caltech SAT puan aralığına girmiyorsa, SAT sınavını tekrar almaya değer mi? Caltech en çok tercih ettiğiniz okul ise, cevap “kesinlikle” dir. Matematikte 780’in altında puan aldıysanız bu özellikle doğrudur. İdeal olarak, her iki bölümde de 700’lerin üst kısmında puanlar elde etmelisiniz. Bu tür puanları almak çok fazla çalışma gerektirir. Çoğu öğrenci, sınavı bir kereden fazla alarak, en iyi SAT puanlarını alacağını bilir. Çalışma planınızın nasıl çalıştığınızı sürekli olarak değerlendirmek için o sırada bulabileceğiniz ve sunabileceğiniz en iyi materyalleri kullandığınızdan emin olun.

Caltech ACT Skorları

Derin bir nefes alın, çünkü Caltech’in ACT puanları oldukça rekabetçi.

Bölüm      25. Yüzdelik            75. Yüzdelik
İngilizce            34                           36
Math                  35                           36

Caltech’in SAT puanlarına benzer şekilde, Caltech’in ACT puanları puanlama aralığının en üstündedir. Caltech öğrencilerinin% 75’i ACT Matematik’te 35 veya 36 puan alırken,% 75’i ACT İngilizce’de 34, 35 veya 36 puan aldı. Yine, burada baktığımız, mümkün olduğunca mükemmel bir puana yakın olmak zorundasınız.

Hemen hemen bütün öğrenciler için bu, sınavların bir defaya mahsus olarak, katı bir hazırlık planı ile alınması anlamına gelecektir. İlk kez mükemmel bir skor elde edemezseniz! Ancak zaman ve çaba ile, Caltech ACT puanları aralığında bir skor elde edebilirsiniz.

Caltech Kabul Oranı

Şu ana kadar baktığımız puanlar göz önüne alındığında, Caltech’in kabul oranının düşük olduğunu öğrenmek gerçekten çok büyük bir sürpriz olmayacaktır. Okul, başvuranların sadece % 8‘ini kabul etmektedir. Çok küçük bir öğrenci kitlesine sahipler (yaklaşık 230 öğrencinin birinci sınıf dersleri ile birlikte) ve ulusun en seçkin kolejleri arasındadırlar.

Seçkin okullara başvururken aklınızda bulundurmanız gereken bir şey de, başvuran havuzunun zaten kendi kendini seçmesidir: öğrenciler kolejlere başvurma şansının düşük olduğu zaman ve para harcamak istemezler. Öyleyse, çok rekabetçi Caltech adayları arasından nasıl kendiniz parlatabilirsiniz ve bu % 8’in bir parçası olabilirsiniz?

Caltech GPA Ortalaması

Test puanları, Caltech başvurunuzu öne çıkarmanın tek yolu değildir. GPA’nız başvurunuzun hayati bir parçasıdır. Caltech’e kabul edilen öğrencilerin GPA’larını yayınlamazken, test puanları ve kabul oranı, çoğu öğrencinin bazı AP veya diğer ileri düzey kursları 5.0 üzerinden almış olması nedeniyle ortalama GPA’nın 4.0’ın üzerinde olduğunu gösteriyor.

Bu istatistikler bakmak biraz korkutucu olabilir. GPA‘nız veya test puanlarınız Caltech’in aralıkları içinde değilse, Caltech’e nasıl girilir? Bu mümkün mü?  Ancak başvurunuzun diğer alanlarda gerçekten parlaması gerekiyor. Ashley of Transizion, “Bilim, matematik ve teknolojinin, Caltech uygulamanızın“ teması ”veya“ öyküsü ”olması gerektiğini açıklıyor. Başka bir deyişle, hem makaleleriniz hem de tavsiye mektubunuz bu hikayeyi anlatmanıza yardımcı olacaktır.

Caltech Freshman Profili

Testlerde gülünç derecede akıllı ve yüksek puanlama olmaktan başka, Caltech birinci sınıfını ayıran nedir? Geçtiğimiz yıl, giriş sınıfının% 46’sı kadınlardan oluşuyordu, kalan öğrenciler ise erkek olarak tanımlanıyordu. Öğrencilerin% 16’sı Caltech başvurularının “yetersiz temsil edilen atalara” sahip olduğu şeyden kaynaklanırken, öğrencilerin% 9’u uluslararasıydı. Gerçekten etkilenmeye hazır mısın? SAT Matematik Seviye 2 sınavına giren öğrencilerin en az% 75’i bir 800 puan aldı. Vay.

Ancak Caltech öğrencileri sadece akademisyenlerle ilgili değil. 2021 sınıfı üyeleri de buz hokeyi oynamakta, bir moda işletmesi yapmakta, stand-up komedi yapmakta, bugle oynarlar ve tonlarca diğer benzersiz aktivitede yer alırlar. Yani, test puanlarınız Caltech SAT puanlarında veya Caltech ACT puanlarında bile olmasa bile… sevdiğiniz her şeyden ötürü, Caltech’in bilmesini sağlayın!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *