Berkeley Haas Essay Analizi 2017-2018 Dönemi

berkeley haas essay analizi 2017 2018

MBA Kabul Komitelerinin dikkatini çeken essayleri nasıl yazarsınız? Bu kapsamlı Berkeley Haas Essay analiziyle, essay fikirlerinizi kavramanıza ve nasıl yürütüleceğini anlamanıza yardımcı olmak istiyoruz. Böylece deneyimlerinizi gerçekten ön plana çıkartabiliyoruz.

Berkeley Haas Essay # 1: Hayatınızda unutulmaz bir deneyim yaşatan altı kelimelik bir hikaye anlatın. Bunun sizin için neden anlamlı olduğunu açıklayın. (Maksimum 250 kelime)

İpucu: Başarılı altı kelimelik bir öykü, okuyucunun yaklaşmakta olan açıklamaya olan ilgisini artırıyor. Hikaye ve açıklama, birlikte, okuyucunun sizi daha iyi tanımasına, karakterinize, değerlerine veya Berkeley Haas topluluğuna nasıl benzersiz şekilde katkıda bulunacağınıza dair bilgi veren özel ve kişisel bir deneyim paylaşacaktır. Kabul komitesinden altı kelimelik öykü ve video ipuçlarını görüntüleyin.

Hipervantilasyona başlamadan önce, yalnızca altı kelimeyle anlamlı ve etkileyici bir hikaye yayınlayabileceğinizi size temin ederim. Belki de bunun en ünlü örneği Ernest Hemingway’in ünlü “altı kelimelik romanı” dır. Belki de “Satış için: bebek ayakkabıları, hiç giyilmemiş.” Aslında bütün Reddit, Pinterest ve Tumblr sayfaları bu özlü anlatıları, Ve birkaç yayın ve web sitesi, altı kelimeli en iyi masalları kimin yapabileceğini görmek için düzenli yarışmalara sahiptir. Yani, Berkeley Haas bu fikri ilk ortaya çıkaran kişi olmayabilir, ancak uygulamanın bir parçası haline getiren ilk işletme okulu gibi görünüyor.

Ekip sayfasında başvuranlara çeşitli örnekler sunmanın yanı sıra, Berkeley Haas kabul komitesi, bu deneme için bir video uygulama ipucu için iki önemli öneri sunmaktadır. Kasılmaları kullanma (örneğin, yapamam, yapamam, yapmayacağım, T) tamamen kabul edilir ve mükemmel bir dilbilgisi gerekli değildir. Bunların her ikisi de önemli alan koruyucular. Neyse ki, okul size ayrıca mini öykünüzü daha ayrıntılı bir şekilde anlatmak için 250 kelimelik bir makale verir. Dolayısıyla anlatının anlık olarak anlaşılamayacak bazı unsurlarını açıklayabilir.

Kendinizi bir başvuru sahibi ve bir birey olarak nasıl sunmak istediğiniz konusunda dikkatlice düşünerek başlayın ve gönderdiğiniz her parçanın diğerlerinin tamamlayıcı olmasını ve sizin hakkınızda farklı bir şey sunmasını sağlamak için program hakkındaki diğer makalelerde ne diyecek diye düşünün. Bu ilk denemeyi “renkli” ve diğerlerini daha “ciddi” olarak düşünebilirsiniz. Bu kategoride, yaşam deneyiminize ve kişiliğinize bir pencere açmak için özel bir fırsatınız olur.

Bir sonraki yazımız olan Berkeley Haas Essay Analizi 2 için tıklayın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *