GRE Kurslarımızın Hedefi İçeriği

GRE® sınavı, sözel akıl yürütme, niceliksel akıl yürütme, eleştirel düşünme ve analitik yazma becerilerini ölçer. GRE General Test, düşünce tarzınızı ve başarılı olmak için gereken becerileri yansıtan soru türleri içerir. GRE Kursu, test gününe hazırlanmanıza yardımcı olmak için testin her bir bölümü hakkında kapsamlı bir genel bakış sağlar. Kağıt temelli GRE sınavı, iki Analytical Writing bölümü, iki Verbal Reasoning bölümü ve iki Quantitative Reasoning bölümü içerir.

GRE Sınav Şekli ve GRE Kursu Desteği

Toplam test süresi yaklaşık 3 saat 30 dakikadır. Her bölümün başındaki talimatlar bölümdeki toplam soru sayısını ve bölüm için izin verilen süreyi belirtir. Analytical Writing bölümleri her zaman önce yapılmaktadır. Test hazırlığı, hazır olduğunuz süreye ve kişisel tercihlerinize bağlıdır. GRE Genel Testi’ni almadan önce soru türleri,yönleri, soru sayısı ve her bölüm için geçen süreyi içeren testten ne bekleyeceğinizi bilmelisiniz. Bu sayede sınava en hazır şekilde girersiniz. Öğrencilerin sınavda karşılaşacağı tüm zorlukları bildiğimiz için, tüm bu desteği, sınav öncesi GRE Kursu ile veriyoruz.

Tıpkı üniversiteye girmek için alınan SAT Sınavı gibi, birçok tanınmış programın kabulü için GRE gereklidir. GRE sınavına girenler, mühendisleri, tarihçileri, filozofları, psikologları, hemşireleri, hatta veteriner hekimleri de içeriyor. Kısacası, GRE tıp fakültesi, hukuk fakültesi veya işletme okulu olmayan herhangi bir lisansüstü program tarafından kullanılmaktadır. Mimarlık alanında okuyup başvuran bir öğrencinin, edebiyatta derece almak için başvuran bir öğrenciyle aynı sınava girmesi garip görünebilir. Birçok açıdan da öyledir. Çeşitli lisansüstü programlar, kendi tescilli sınavlarından ziyade GRE’yi kabul ettiğinden, GRE sonuçları çok çeşitli şekillerde kullanılır. GRE Kursu da bu sebeple çok çeşitli şekillerde verilir.

İyi bir GRE Puanı için ne yapmalıyız?

İyi bir GRE puanı veya kötü bir GRE puanı diye bir şey yoktur. Sahip olduğunuz puan ve gitmek istediğiniz yere ulaşmanız gereken puan vardır. İkisi arasındaki boşluk, bu arada yapmanız gereken iş miktarını temsil eder. (Eski ölçekte) ek bir 50 puana ihtiyacınız varsa, elde etmek için çok fazla ihtimal olmamalıdır. Sınav için hız kazanın ve bazı pratik testler yapın. (Eski ölçekte) başka bir 100 puana ihtiyacınız varsa, biraz daha fazla işiniz var demektir. Daha fazla kelime dağarcığına ihtiyacınız olacak, Quantitative bölümündeki eksiklerinizi belirlemeniz ve daha fazla pratik yapmanız gerekir.  (Eski ölçekte) 100 puandan fazlasına ihtiyacınız varsa ya da kendi başınıza zaman koymayacaksanız, GRE Kursu ihtiyacınız olacaktır. Her şey araştırma ile başlar. Sahip olduğunuz puanı ve istediğiniz puanı bildikten sonra, gerçek sınava hazırlanmak için ne kadar zaman koymanız gerektiğini biliyor olacaksınız.

GRE Kursu ile ilgili daha detaylı bilgi almak için GRE Kursları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bize ulaşmak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilir ve iletişim formunu doldurabilirsiniz. GRE Kursu ile ilgili hemen bilgi almak için bize telefonla ulaşabilirsiniz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *