AP Comparative Government and Politics Kursu

AP Comparative Government and Politics kursu türkiye dersleriBu ders, öğrencilere ABD dışındaki siyasi yaşamın zengin çeşitliliğini öğrencilere tanıtmak üzere hazırlanmıştır. AP Comparative Government and Politics Kursu, seçilen altı ülke (İngiltere, Meksika, Rusya, İran, Çin ve Nijerya) arasındaki siyasi yapıları, politikaları; politik, ekonomik ve sosyal zorlukları incelemek için karşılaştırmalı bir yaklaşım kullanmaktadır. Ayrıca, öğrenciler, birçok küresel meseleye yaklaşımların etkinliğini karşılaştırarak farklı hükümetlerin benzer sorunları nasıl çözdüklerini incelerler. AP Comparative Government and Politics Kursu profesyonel eğitmenler ile verilmektedir. Bu hazırlık kursu ile öğrencilerin 5 almalarını hedefliyoruz.

AP Comparative Government and Politics Kursu Konuları Nelerdir?

6 ana bölümden oluşan bu ders, aşağıda belirtilen konu başlıklarını incelemek üzerine tasarlanmıştır. Bu konuların alt başlıkları hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler collegeboard sayfasını da ziyaret edebilirler.

 • Introduction to Comparative Politics
 • Sovereignty, Authority, and Power
 • Political Institutions
 • Citizens, Society, and the State
 • Political and Economic Change
 • Public Policy

AP Comparative Government and Politics sınavı 2 saat 25 dakikadır. 55 sorudan oluşan 45 dakikalık çoktan seçmeli bir bölüm ve 5 kısa cevap, 1 conceptual-analysis sorusu ve 2 country-context sorusundan oluşan 100 dakikalık free response bölümü içermektedir. İki bölüm birbirini tamamlamak ve çok çeşitli beceri ve bilgileri ölçmek için tasarlanmıştır.

Bizimle sınavlara düzenli şekilde hazırlanan öğrenciler, sınavda yüksek başarı elde etmektedir. Düzenli şekilde hazırlanmak, son dakikada ders almayı kapsamaz. Sınavdan en az 6 ay önce hazırlanmaya başlanmalı ve düzenli şekilde ders tekrarları yapılmalıdır. AP Comparative Government and Politics Özel ders alarak bunu başarabilirsiniz.

AP Comparative Government and Politics Kursu Kimler İçidir?

Özellikle ABD ve İngiltere’de sözel bölümlere kabul almak isteyen öğrencilerin alması gereken sınavlardır. Bu iki ülke dışında tabi ki geçerliliği vardır fakat genellikle bu ülkelere başvuru yapmak isteyen adaylarca alınmaktadır. AP kursu almak sizi sınava hazır hale getirmez. Tarafımızca verilen ödevleri en iyi şekilde yaparsanız, sınavda karşınıza çıkacak tüm zorluklara karşı hazır olursunuz.

Diğer test sınavlar ile desteklendiğinde ib kursu öğrencilerin top college denilen en iyi okullara kabul ihtimalini arttırır. IB kursu ile birlikte, üniversiteye başvuru yaparken ihtiyaç duyulan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizi de TestPrep kalitesi ile sunmaktayız. Uluslararası seviyede eğitim kalitesi olan AP kursu sunmaktan onur duyuyoruz.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Eren / Cevapla

  AP Comparative Government and Politics Kursu sizin gibi tecrübeli kişilerce verilmeli. Bu dersi veren başka yer olmaması sizi hiç de şımartmamış. Çok başarılı bir dönemdi. Sizin desteğiniz ile 5 aldım.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *