BMAT Kursu İstanbul Türkiye

bmat kursu bmat özel ders istanbulBiyomedikal Kabul Testi, Biomedical Amplitude Test (BMAT), yurt dışındaki  üniversitelerde Tıp, Veterinerlik, Biyomedikal ve Diş Hekimliği okumak isteyen adaylar için alınması gereken bir sınavdır. BMAT Kursu İstanbul ile amacımız en iyi medikal okullara en iyi skorlarla kabul almanızdır. Bu sınav öğrencilerden tıp ile alakalı herhangi bir bölüm bilgisi beklemez.  BMAT Kursu ve BMAT Özel Ders programlarımız ile öğrencilerin en iyi tıp okullarına gitmesini hedefliyoruz. BMAT sınavı üç bölümden oluşur ve geçilmesi gereken herhangi bir puan sınırı yoktur. Tabiki iyi okulları hedefliyorsak ki biz hedefliyoruz, o yüzden elimizden geldiğince doğru sayısını arttırmalıyız.

BMAT kursu hakkında bilgi ve BMAT sınav yapısı

BMAT Sınavında, ilk iki bölümde de sorular 1 puan değerindedir. Sınav sonu puanları hesaplanırken, her bölümden aldığınız puanlar, 1 ve 9 arasında bir skalada puanlara dönüştürülür. Her bölüm için toplam ham işaretler 1 (düşük) ila 9 (yüksek) arasında değişen BMAT ölçeğine dönüştürülür. BMAT sınavında ortalama olarak adaylar 5 puan almaktadır. Bu sınavda iyi öğrenciler 6.0 puan alırken, en iyi öğrenciler  7.0 ve üstü puan alır. Bu sebeple BMAT kursu ile öğrencileri en  iyiler arasına koyarak, en iyi okullara kabul almalarını sağlıyoruz. Bu iki bölüme ilave olarak, üçüncü bölümde Essay kısmı da bulunmaktadır. Yazmış olduğunuz essay, 0-5 arasında değerlendirilir. Aynı essay, A, C veya E olarak notlandırılıan bir kalite ölçeğiyle de değerlendirilir.

BMAT kursu almak isteyen öğrencilere ilk günden itibaren sıkı bir program uygulamaktayız. En iyi tıp, veterinerlik ya da biyomedikal okulları hedeflediğimiz için, disiplinli bir şekilde en yüksek puanı almalıyız. Bu sayede başarımızı kanıtladık ve bir çok okula öğrencilerimizi kabul ettirdik. Bunun yanında uluslar arası ölçekte kabul gören eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile de siz değerli öğrencilere yardım ediyoruz. Bu sınav sadece BMAT kursu ile değil tam teşekküllü bir hazırlık ile aşılabilir.

 BMAT sonuçları nasıl kullanılır?

BMAT sonuçları resmi BMAT sayfasında ilan edildikten sonra, adayların 60 günlük süresi başlar. 60 günün sonunda adaylar BMAT sonuçlarına erişim haklarını kaybeder. Fakat sonuçları online olarak okullara gönderebilirsiniz. Sınav hakkında okulların yorumları farklı olmaktadır. Bu sebeple başvuru sürecinde destek almak çok önemlidir. BMAT  hazırlık kursu ve BMAT admission consulting hizmetlerimiz ile tüm bu desteği sunuyoruz. BMAT sonuçları, sınava girilen yıl içinde geçerlidir. Bir sonraki sene aynı puanların kullanılması imkansızdır. Bu olumsuz bir durum gibi gözükse de, bir sonraki yılda alacağınız puanı etkilemediği için olumlu da olmaktadır.

BMAT sınavı hakkında daha detaylı almak isteyen ve sınava kayıt olmak isteyen adaylar resmi BMAT sayfasını ziyaret edebilirler. Sınav hakkında, kayıt dahil tüm yardımı sunuyoruz. BMAT kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için Facebook sayfamızı ziyaret edebilir ya da bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

5 Comments:

 • Cemile / Cevapla

  BMAT veren sayılı yer olmasına rağmen, işini hakkıyla yapan tek yer bence. Güzel bir hazırlık dönemi oldu. Çok teşekkürler.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Elvin / Cevapla

  BMAT kursu hakkında bilgi almak istiyorum.

  • Admin / Cevapla

   İletişim formunu doldurursanız, yönetim ekibimiz sizinle en kısa sürede iletişim kuracaktır efendim.

 • Tim / Cevapla

  Great tuition for the BMAT Exam. The best courses in istanbul.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *