logo

+90 216 428 1075

+90 532 458 1075

Acıbadem

Acıbadem Caddesi No:188 D:4

09:00 - 21:00

Haftanın 7 Günü

Bocconi Application ve Sınavlara Hazırlık Kursu

bocconi application hazırlık kursu hazırlık sınavı kabul sınavı kursuMilano’da 1902 yılında kurulan Bocconi Üniversitesi, uzun süreden beri ekonomi ve işletme alanlarında popüler bir okuldur. . Üniversite’nin akademik araştırmaları ve çalışmaları, İtalya’nın ve tüm Avrupa’nın ekonomisine ve sosyal gelişimine katkı sağlayarak değişimi ve ilerlemeyi desteklemektedir. Bocconi application ile öğrencilerin böylesine başarılı ve köklü bir okula kabul almasını sağlıyoruz.

Milano’da yer alan geniş ve ferah bir kampüs ortamına sahip olan okul, dünyanın bir çok ülkesinden öğrencilerde tercih edilmektedir. Bu okula başvururken öğrencilerin girmesi gereken sınavlar bir tane değildir. Bocconi Application sınavı kabul edildiği gibi, bir çok standart test de kabul edilmektedir. Bu sayede öğrencilerin bu okula giriş şansı da artmaktadır.

Bocconi, tamamen İngilizce eğitim veren 3 lisans programı sunmaktadır. Bu programlar ekonomi, işletme, finans ve hukuk programlarıdır. İsteyen öğrenciler bu bölümlerin İtalyanca olanlarına da başvurabilmektedir. Ekonomi ve işletme üzerine olan lisans programları, öğrencilerin rahatlıkla ilerideki akademik hayatlarında veya iş hayatlarında başarı gösterebilmeleri için, temel bilgi ve becerilerden oluşmaktadır. Hukuk lisansı, temel ekonomi derslerinin hukuk derslerine eşlik ettiği bir program olup, uluslararası ortamlarda çalışmaya hazır çağdaş hukuk profesyonelleri yetiştirmektedir. Ayrıca İtalya’da diğer bölümlerde eğitim görmek isteyen adaylar için IMAT Kursu da sunuyoruz.

Bocconi Application ve Admission Test

İtalya’da Bocconi Application giriş sınavı 90 sorudan oluşur. 120 dakika süren bu sınav İtalya’da yapılır. Sınav bölümleri aşağıdaki gibidir:

 • Mantıksal akıl yürütme
 • Matematik
 • İngilizce dil bilgisi

Sınavda 3 yanlış bir doğruyu götürmektedir. Her doğru cevap 1 puandır. Bu sınav, öğrencilerin eleştirel düşünme ve problem çözme yeteneğini ölçer. Reading comprehension, numerical reasoning, analytical reasoning ve abstract reasoning-problem solving bölümlerinden oluşmaktadır.

Bu sınav ile kabul alacağınız bölümlerin tam listesi şu şekildedir:

 1. International Economics and Management
 2. International Economics and Finance
 3. Economics and Social Sciences
 4. Economics, Management and Computer Science
 5. Economics and Management for Arts, Culture and Communication
 6. International Politics and Government
 7. World Bachelor in Business (4-yıl)

Bocconi Housing – Bocconi Konaklama

Bocconi Universitesi’nin sahip olduğu 6 yurt binasında, uluslararası öğrenciler için 1500 den fazla kapasite bulunmaktadır. Konaklama ücreti aylık 350-800 Euro arasında değişmektedir. Kampüs içi imkanları sayesinde öğrencilerin evden ziyade yurtlarda kalmalarını tavsiye etmekteyiz.

Uluslarası tecrübemiz ile öğrencilerin bu okula burslu kabul almalarını amaçlıyoruz. İyi sınav puanları sayesinde öğrencilerin Bocconi Application sürecinde şanslarını arttırıyoruz. Okula kabul almış öğrencilerimiz sayesinde değişim ve gelişimi takip ediyoruz. Üniversite ile olan birebir bağımız sayesinde öğrencilerin kabul alma şansını arttırıyoruz.

Summary
Review Date
Reviewed Item
Bocconi Application ve Hazırlık Kursu
Author Rating
51star1star1star1star1star

3 Responses to “Bocconi Application ve Sınavlara Hazırlık Kursu”

 • Dilek / Cevapla

  Ben geçen sene kızımı yazdırdım bu programa ve şimdi Milano’da. Sizin yardımlarınız olmasa yapamazdı. Başından sonuna kadar benden çok ilgilendiğiniz için sonsuz teşekkürler.


 • Selen / Cevapla

  İtalya’da eğitim için sizin kadar yardımcı olan ve bilgili bir kurum bulmak gerçekten zor.


 • Elif / Cevapla

  Merhabalar İmat kursunuzun süresi ve içeriği hakkında bilgi almak istiyorum. İzmirde yaşıyorum uzaktan eğitim sistemi nasıl oluyor acaba,bilgilendirirseniz sevinirim.


Bir Yorum Yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Zorunlu alanlar * ile belirtilmiştir.

Bize Hemen Ulaşın/Contact Us