IELTS Hazırlık Kursu

ielts hazırlık kursu istanbul izmir ankara türkiyeBirden çok amaç için kullanılabilen IELTS, temel olarak 2 farklı sınavdan oluşmaktadır. IELTS Academic ve IELTS General olarak 2 ayrı sınav şeklinde olan IELTS için hangi sınava girileceği, sınav sonucunun kullanım amacına göre değişir. Her iki sınav için de IELTS Hazırlık Kursu desteği vermekteyiz. Eğitim için dil yeteneğini gösterme ihtiyacı olan adaylar IELTS Academic alır. Göçmenlik için ya da dil tazminatı için dil sınavı almak isteyen adaylar ise IELTS General alır. IELTS, Uluslararası İngilizce Dil Yeterlilik Sınavı, İngilizce’nin kullanıldığı ortamlarda öğrenim görmek veya çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliğini belirlemek üzere tüm dünyada uygulanan ve en çok tercih edilen İngilizce dil sınavıdır. IELTS sınavına istediğiniz kadar başvuru yapabilirsiniz. Sınava girmek için ise herhangi bir limit bulunmamaktadır.

4 bölümü olan IELTS, en yüksek 9 puan üzerinden değerlendirilir. Puanlama 0.5 puan değişiklik gösterir.  Toplam IELTS puanı hesaplanırken 4 bölümün ortalaması alınır. Bu 4 bölüm:

 1. Listening
 2. Reading
 3. Writing
 4. Speaking

Üniversite eğitimi açısından bakarsak, eğitim dili ingilizce olan – international English – okullar genelde her bir bölümden en az 5 – 5.5 olmak üzere toplam  6.5 – 7 arası ielts skoru isterler. TOEFL sınavına göre daha kolay demek doğru olmaz. Kişiye göre değişen sınav çeşidi zorluğu için genel bir kıyaslama yapmak doğru olmaz.  Hassasiyetinin 0.5 puan olması sebebiyle, resmi olarak TOEFL denkligi yoktur. IELTS test hazırlık kursu desteğimiz ile yarım puan bile kaybetmenizin önüne geçiyoruz.

Yukarıdaki 4 bölümden yalnızca ikisi General ve Academic için farklılık gösterir. Listening ve Speaking, her iki IELTS sınavı için de ortaktır. Ana dili İngilizce olan yardımcı olacak eğitmenlerimiz ile sadece okuma ve yazmaya değil, tüm sınava hazırlanacaksınız.

IELTS hazırlık kursu ile kaç puan alabilirim?

IELTS hazırlık kursu ile alabileceğiniz maksimum puan, ihtiyacınız olan puan değildir. Biz puan bazlı çalışma yapmıyoruz. Eksiklerinizi tamamen kapatıp sınavda alabileceğiniz en yüksek puanı almanızı istiyoruz. Bu sebeple 3 saat süren bu sınav için sadece İngilizce bilgisi vermiyoruz. Sınavda karşınıza çıkabilecek taktiksel zorluklar için de yardımcı oluyoruz. Sadece bilgiyi ölçen bir sınav demek pek doğru olmaz. Bu yüzden IELTS hazırlık kursu için komple bir çözüm paketi sunuyoruz. Genel İngilizce seviyesini olabildiğince iyi tutmak, bizim hazırlık kurslarımıza katılma süresini kısaltıe. Yani çok kısa sürede yüksek puan alabilirsiniz. Sınav tarihini belirlerken, okulların en son başvuru tarihlerini de göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Sınav için hedef puanları, okullara göre değişiklik göstermektedir. IELTS sınavı artık üniversitelerimizin hazırlık sınıfı sınavları tarafından kabul edilmemektedir. Bu sebeple, bau proficiency kursu benzeri kurslarımız ile de hazırlık sınıfında başarılı olabilirsiniz.

IELTS sınavından kaç puan alırsam okullardan kabul alabilirim?

Başvuru yapılacak olan okula göre değişen puan ihtiyacı en düşük 5 puan olmaktadır. Her okul kendi puanını açıklamıştır. Ortalama olarak okullar 6 – 7 puan arasında bir skor beklemektedir. IELTS sınavı hakkında daha detaylı almak isteyen adaylar resmi IELTS sayfasını ziyaret edebilirler. Sınav hakkında, kayıt dahil tüm yardımı sunuyoruz. IELTS hazırlık kursu hakkında bilgi almak isterseniz bize hemen ulaşabilirsiniz. İletişim sayfamız için lütfen buraya tıklayın.

5/5 (1 Review)

9 Comments:

 • Kerim / Cevapla

  Kısa sürede bol materyal ile IELTS kursu veren profesyonel hizmet veren ve güleryüzlü çalışanları ile tercih edilmesi gereken bir yer. Başından sonuna kadar panik yaptırmadan doğru şekilde yön gösteriyorlar.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Semra / Cevapla

  IELTS kurslarınız hakkında bilgi almak istiyorum

  • Admin / Cevapla

   İletişim formunu doldurduğunuz takdirde, yönetim ekibimiz en kısa sürede size geri dönüş sağlayacaktır. Saygılar.

 • Sevim / Cevapla

  Sizin sayenizde az ders ile çok büyük ilerleme kaydettik. Başka yerler gibi sürekli ders vermek yerine, en verimli şekilde ders verdiğiniz için minnettarım.

 • Erhan Varol / Cevapla

  IELTS academic için birlikte çalıştık. Güzel bir şekilde 4-5 ders kadar alıp IELTS 7 aldım ve bu bana yetiyor. Daha yüksek skor hedefliyorsanız, daha fazla derse ihtiyacınız olabilir.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • mark / Cevapla

  kotu bir sayfa olmus

  • Testprepistanbul / Cevapla

   Görüşünüz için teşekkür ederiz efendim, önerileriniz bizim için çok kıymetlidir. Kötü olan kısım ile ilgili görüşlerinizi öğrenebilir miyiz?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *