SSAT Kursu İstanbul

ssat kursu ssat özel dersSSAT, bağımsız bir okula kayıt olmak isteyen öğrencilerin yeteneklerini değerlendirmek için kullanılan standart bir testtir. SSAT, bağımsız okullarda öğrencilerin başarılı performans için ihtiyaç duydukları temel sözel, matematik ve okuma becerilerini ölçer. SSAT Kursu ve SSAT Özel Ders olarak ikiye ayrılan programlarımızda öğrencilerin okullara kabul alması için çabalıyoruz.

SSAT Seviyeleri

SSAT, bağımsız okul eğitmenleri ve içerik ve test uzmanları tarafından yazılmakta ve gözden geçirilmektedir. Bir test sorusu yazıldıktan sonra, sorunun uygunluğu ile ilgili fikir birliğine ulaşan bir komite tarafından ayrıntılı olarak incelenir. Daha sonra, soruyu ve cevaplarını analiz etmek için titiz bir standart süreçten geçer. Sorular istatistiksel olarak ispatlandığında, test formlarına yerleştirilir. Soru güçlüklerinin dağılımı, testin yetenek düzeylerini değiştiren test katılımcıları arasında etkili bir şekilde farklılaşmasını sağlayacak şekilde belirlenir. Üç tane SSAT seviyesi vardır:

 1. Temel Seviye SSAT – 4. ve 5. sınıflara kabul için başvuran 3. ve 4. sınıflarda olan çocuklar için.
 2. Orta Seviye SSAT – Halen 6-7. Sınıflara girmeyi isteyen 5-7. Sınıflarda olan çocuklar için.
 3. Üst Seviye SSAT – 8-11. Sınıf öğrencileri için

SSAT Kursu ya da SSAT Özel Ders Almak Gerekli midir?

SSAT puanlarınızın çok özel bir öğrenci grubununkiyle karşılaştırıldığını unutmamak önemlidir. SSAT alan öğrencilerin havuzuna bağlı olarak yıldan yıla farklı bir yüzdelik dereceye sahip olabilir ve SSAT yüzdelik dereceleri, diğer türdeki standart testlerden elde edebileceğinizlerle karşılaştırılmamalıdır. SSAT norm grubu oldukça rekabetçidir. Sonuçlarınız, sadece ülkedeki en seçkin bağımsız okullardan bazılarına başvurmak için SSAT’ı alan diğer öğrencilerle (aynı not / cinsiyet) karşılaştırılır.

Test formatı

Üst Seviye SSAT, şu anda 8-11. Sınıflardaki sözel, nicel (matematik) ve okuduğunu anlama bölümleri ile yazılmamış yazı örneklerinden oluşan çoktan seçmeli bir sınavdır. Testin formatına aşina olmak ve uygulama sorularının gözden geçirilmesi, test alma deneyiminizi daha kolay hale getirecektir.

BölümSoru SayısıSüre
Writing Sample1 (unscored)  25 dakika
Ara5 dakika
Quantitative 125  30 dakika
Reading40  40 dakika
Ara10 dakika
Verbal60  30 dakika
Quantitative 225  30 dakika
Experimental16  15dakika
Toplam167  3 saat 5 dakika

Writing Sample Bölümü

Bir yaratıcı ve bir geleneksel deneme arasında seçim yapmanız gereken bölümdür. Bu bölüm, kabul memurlarına fikirlerinizi ne kadar iyi yazdığınızı ve düzenlediğinizi hissettirir. Writing sample puanlanmaz ancak okullara gönderdiğiniz puan raporlarına dahil edilir. Testin başlangıcında 25 dakika içinde bir deneme ya da hikaye yazmanız istenir. İki komut arasında bir seçim yapılır: bir yaratıcı yazma istemi ve bir deneme tipi istemi. Bu yazı örneği, yazma becerilerinizi değerlendirmelerine yardımcı olmak için puanlama raporları gönderdiğiniz okullardaki kabul memurlarına gönderilir.

Matematik Bölümü

Soru sayısı: 50 (25 x 2)

Konular: Aritmetik, temel cebir, geometri ve diğer kavramları içeren problemleri çözme beceriniz

Puanlama: Evet

Süre: 25 sorudan oluşan her bölüm için 30 dakika

Upper Level SSAT’ın matematik bölümlerinde yer alan soruların çoğu, gerçekleştirmeniz gereken işlemi doğrudan belirten matematiksel terimlerle yapılandırılmıştır. Bu problemlerde, sorunun nasıl ifade edildiğini ve gerçekleştirilecek işlemleri belirlemek için bilgilerin nasıl sunulduğunu dikkatlice gözden geçirin.

Reading Bölümü

Soru sayısı: 40

Puanlama: Evet

Süre: 40 dakika

Konular: Okuduğunuzu okuyabilme ve okuyabilme yeteneğiniz. Okuma pasajları genellikle 250 ila 350 kelime arasında değişir ve buradan alınabilir:

 • Edebi kurgu
 • Beşeri bilimler (biyografi, sanat, şiir)
 • Bilim (antropoloji, astronomi, tıp)
 • Sosyal çalışmalar (tarih, sosyoloji, ekonomi)

Pasajla ilgili sorular şunları isteyebilir:

 • Ana fikri tanımak
 • Detayları göstermek
 • Sonuç çıkarmak
 • Bir sözcüğün veya ifadenin anlamını bağlamından türetmek
 • Yazarın amacını belirlemek
 • Yazarın tutum ve tonunu belirlemek
 • Görüşleri / tartışmaları anlamak ve değerlendirmek
 • Pasajdaki bilgilere dayanarak tahminler yapmak

Genel olarak, SSAT iki tür yazı kullanır: romanlardan, şiirlerden, kısa öykülerden veya denemelerden alıntılar içeren anlatı ve bir konu hakkında kesin bir bakış açısı sunan argüman.

Verbal Bölüm

Soru sayısı: 60 ( 30 eş anlamlı ve 30 analoji)

Puanlama: Evet

Süre: 30 dakika

Konular: Kelime bilgisi, sözel akıl yürütme ve fikirleri mantıksal olarak ilişkilendirebilme yeteneği. Bu bölüm, eş anlamlı kelimeler ve benzetmeler yoluyla kelime benzerliklerini ve ilişkilerini kapsar.

Üst Düzey SSAT’nin sözel bölümü eş anlamlıları tanımlamanızı ve analojileri yorumlamanızı ister. Eşanlamlı sorular, kelime dağarcığınızın gücünü test eder. Analojik sorular, fikirlerinizi birbirleriyle mantıksal olarak ilişkilendirebilme yeteneğinizi ölçer. Eş anlamlı kelimeler, başka bir kelime ile aynı veya neredeyse aynı anlama sahip kelimelerdir.

Analojiler, genellikle farklı olarak görülen ancak bazı benzerliklere sahip iki şey arasındaki karşılaştırmalardır. Bu tür karşılaştırmalar problem çözme ve karar verme becerilerini, algı ve bellekte, iletişim ve akıl yürütme becerilerinde, okuma ve kelime dağarcığında önemli bir rol oynar. Analoji, bilgileri aktif olarak işlemenize, önemli kararlar almanıza ve anlama ve uzun süreli belleği geliştirmenize yardımcı olur. Bu ilişkiler göz önüne alındığında eleştirel ve yaratıcı düşünceyi harekete geçirir.

Experimental Bölüm

Soru sayısı: 16

Konular: Gelecek SSAT formları için yeni sorular sürekli olarak test ediliyor. Bu sorular güvenilir, güvenli ve kabul edilebilir olduklarından emin olmak için SSAT’da görünür. Bu bölüm altı sözel, beş okuma ve beş niceliksel soru içermektedir.

Puanlama: Yok

Süre: 15 dakika

TestPrep SSAT Kursu Neden Tercih Edilmelidir?

Yurt dışında okumak isteyen öğrencilerin heveslerini anlayabiliyoruz. SSAT Sınavı, öğrencilere yeteneklerini gösterme fırsatı verir. Öğrencilerin en çok ihtiyaç duyduğu zamanda yanlarında olup, onlara her konuda yardımcı olmaktayız. Başından sonuna kadar yıllarca süren bu süreçte, istedikleri her zaman öğrencilerin yanında olmaktayız.

SSAT kursu ile birlikte, liseye başvuru yaparken ihtiyaç duyulan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı hizmetimizi de Dubai kalitesi ile sunmaktayız. Uluslararası seviyede eğitim kalitesinde SSAT Kursu ve SSAT özel ders sunmaktan onur duyuyoruz. SSAT ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen adaylar, resmi SSAT sitesini ziyaret edebilirler.

5/5 (1 Review)

1 Comment:

 • Mikkel / Cevapla

  Great tutoring for my child and now he is studying in Us. Thanks to you all!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *