AP Computer Science A Kursu

ap computer science a kursu ve ap computer science a özel dersAP Computer Science A, bilgisayar bilimi birinci dönem dersine eşdeğer lise dersidir. AP Computer Science A dersi öğrencilerin Java Proglamlama bilgilerini test eder. Kodlama yeteneği olan ve daha önce kod yazmış öğrencilerin daha zevkli şekilde işledikleri bu ders, tüm öğrencilerimize sunulmaktadır. Kodlama mantığını bilen ve kullanan öğrencilerimiz, bu dersi kolay bir şekilde geçerek 5 almaktadır. Sıfırdan öğrenmeye başlayacak öğrencilerimiz ise düzenli şekilde AP Computer Science A özel ders ve AP Computer Science A kursu  alırlarsa, bu sınavdan 5 almaktadır.

AP Computer Science A Kursu, tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilir. Sınav tecrübesi olan bu eğitmenler, sizi en kısa sürede isteğiniz başarıya ulaştırmaktadır. Bu ders, problem çözme ve algoritma geliştirmeye odaklanarak object oriented programlama bilgisini öğretmektedir. Veri yapıları ve soyutlama çalışmaları da içerir, ancak bu konular çoğunlukla AP Computer Science AB dersinde işlenirdi. Computer Science AB dersi artık sürdürülmemektedir. Bu konular da içerikte hafifleştirilmiş şekilde sürdürülmektedir. Microsoft sponsor programı olan “Technology Education and Literacy in Schools (TEALS)” AP Computer Science A dersleri alan öğrenci sayısını artırmayı hedeflemektedir.

AP Computer Science A Kursu Kimler için Tavsiye Edilir?

Üniversitelerin Computer Science Dersi, sadece yazılım okumak isteyen öğrenciler için değil, yazılım dahil 40 tan fazla bölümde okumak isteyen öğrenciler tarafından tercih edilen bir derstir. Matematik, fizik ve bilgisayar bilimleri alanlarında bilgisayar mühendisliği bölümleri öğrencileri, bilgisayar donanım ve yazılımlarını analiz etmeyi, tasarlamayı ve geliştirmeyi öğrenirler.

AP Computer Science A – Ap Computer Science Principles Farkları Nelerdir?

AP Computer Science Priciples Kursu almak isteyen adaylar gelecekteki çalışma alanlarını belirlemiş olmalıdır. Aşağıda bu iki dersin karşılaştırmalarını bulabilirsiniz.

A: JAVA dili kullanarak programlama ve problem çözmenin temelleri üzerinedir.  Hedefi, bilgisayar bilimleri veya STEM alanlarında kariyer için gerekli becerilerin geliştirilmesi olan adaylara tavsiye edilir.

Principles: Problem çözme, veri ile çalışma, interneti anlama, siber güvenlik ve programlama da dahil olmak üzere bilgi işlemenin temelleri üzerinedir. Kariyer çeşitliliği açısından, bilgisayar bilimini anlamak için gerekli olan bi derstir. Kodlama üzerine değil, daha çok bilgisayar bilimi üzerine bir derstir.

Her iki derste de, anlaşılabilir, uyarlanabilir ve uygun olduğunda tekrar kullanılabilir çözümler üretmek için kullanabileceğiniz bilgisayar biliminin temel özelliklerini anlarsınız.

Bu dersi alacak öğrencilere tavsiyemiz, 10. sınıfın başından itibaren almaları ve tamamlamaları yönündedir. Daha sonrasında vakit kaybetmeden sınava hazırlanmaya başlayıp, mümkün olan en kısa ve en verimli şekilde bu sınavlara hazırlıklarını tamamlamaları yönündedir. AP Computer Science A kursu hakında daha detaylı bilgi almak isteyen adaylar bizimle iletişime geçebilirler.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Devrim / Cevapla

  Kodlamaya uzak olmama rağmen 9 ayda 5 aldıran hocama sonsuz saygılar.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *