AP Computer Science Principles Kursu

ap computer science principles kursu. ap computer science principles özel ders.Hesaplamalı düşünme pratikleri, bilgisayar bilimcilerin AP Computer Science Principles Kursu öğrencilerinden beklenen yeterlilik seviyesinde yer aldıkları işin, önemli yönlerini yakalar. Hesaplamalı düşünme pratikleri, öğrencilerin bir hedefe ya da göreve ulaşmak için bilgiyi koordine etmelerine ve bilgi edinmelerine yardımcı olur. Öğrencilerin hesaplama içeriği geliştirerek ve bilgisayar kullanımı için temsil edilen bilgiyi analiz ederek ders içeriğine katılmalarını sağlar. Buna ek olarak, sayısal düşünme pratikleri, öğrencilerin hesaplamalı eserler oluşturmak ve amaçlarını iletmek için işbirliği yapmayı öğrenmelerini gerektirir. AP Computer Science Principles Kursu içeriği ve sayısal düşünme pratikleri eşit derecede önemli olduğu için, her bir öğrenme hedefi bir sayısal düşünme pratiği ile doğrudan ilişkilidir. Bir sayısal düşünme pratiği ile bu korelasyon, bir öğrenme hedefinin sonunda belirtilir. AP Computer Science Principles Kursu ve AP Computer Science Principles Özel Ders ile tüm bu bilgileri kolay şekilde yönetmenizi amaçlıyoruz.

AP Computer Science Principles Kursu İçeriği

AP Computer Science Principles Kursu, AP Computer Science A’yı tamamlayıcı niteliktedir. Öğrenciler, derslerin müsaade ettiği gibi, bu dersleri herhangi bir sırayla veya aynı zamanda alabilirler. Her iki ders, daha ileri bilim, teknoloji, mühendislik, matematik ve bilgisayar çalışmalarını tamamlamak için üzerine inşa edilebilecek titiz bilgisayar bilimi içeriği ve becerilerini içerir. AP Computer Science Principles dersinin belirlenmiş bir programlama diline sahip olmadığını not etmek önemlidir. Öğretmenler, öğrencilerinin sınıfta kullanması için en uygun programlama dilini seçme esnekliğine sahiptir. Collegeboard tarafından belirlenen bu müfredat ile siz de başarıyı yakalayabilirsiniz.

Big Idea 1: Creativity

Hesaplama yaratıcı bir aktivitedir. Bu derste, bilgisayar bilimi ile ilgili araçları ve teknikleri kullanarak, hesaplamayla zenginleştirilmiş özelliklere sahip ilginç ve ilgili dijital eserler (örneğin, bir video, animasyon, infografik, ses kaydı veya program) oluşturmak için kullanacaksınız.

Big Idea 2: Abstraction

Soyutlama bilgisayar bilimlerinde merkezi bir problem çözme tekniğidir. Bu derste, dünyayı modellemek ve insanlarla ve makinelerle iletişim kurmak için soyutlamayı kullanacaksınız.

Big Idea 3: Data and Information

Veri ve bilgi, bilginin oluşturulmasını kolaylaştırır. Ezici miktarda ham veriyi yönetmek ve yorumlamak bilgi toplumumuzun ve teknolojimizin temelini oluşturmaktadır. Bu derste, verilerin bilgi ve bilgiye dönüştürülmesinin birçok yolunu daha iyi anlamak için verilerle çalışacaksınız.

Big Idea 4: Algorithms

Algorithms are used to develop and express solutions to computational problems. They are fundamental to even the most basic everyday task. In this course, you will work with algorithms in many ways: You will develop and express original algorithms, implement algorithms in a language, and analyze algorithms analytically and empirically.

Big Idea 5: Programming

Algoritmalar, hesaplama problemlerine çözümler geliştirmek ve ifade etmek için kullanılır. En temel gündelik görev için bile esastırlar. Bu derste, algoritmalarla birçok şekilde çalışacaksınız: Orijinal algoritmaları geliştirecek ve ifade edecek, bir dilde algoritmalar uygulayacak ve algoritmaları analitik ve ampirik olarak analiz edeceksiniz.

Big Idea 6: The Internet

İnternet ve bunun üzerine kurulu sistemler toplum üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Modern bilgisayarlara yayılıyor. Bu derste, şunları yapacaksınız: İnternetin nasıl çalıştığına dair bilgi edinin; İnterneti ve üzerinde inşa edilmiş sistemleri incelemek; ve siber güvenlik gibi önemli endişeleri analiz edebilir.

Big Idea 7: Global Impact

Hesaplama, insanların düşündüğü, çalıştığı, yaşadığı ve oynadığı yolu değiştirdi. Bu derste, bilginin inovasyonu mümkün kıldığı birçok yolla aşina olacaksınız. Bir dizi bağlamda hesaplamanın potansiyel yararlarını ve zararlı etkilerini analiz edeceksiniz.

 

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Bilge / Cevapla

  Her ne kadar kodlama bilsem de sizin dersleriniz olmasa hatalarımın farkına varamazdım. AP CS formatını bilmek gerçekten önemliymiş. Çok teşekkürler.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *