AP Human Geography Kursu

ap human geography kursu özel dersAP Human Geography Kursu, öğrencilere, dünyanın yüzeyini şekillendiren, kullanan ve değiştiren kalıpları ve süreçleri sistematik bir şekilde incelemeye sunar. Öğrenciler, insan sosyoekonomik durumunu ve çevresel sonuçlarını incelemek için mekansal kavramları ve peyzaj analizini kullanmayı öğrenirler. Ayrıca, coğrafyacıların araştırma ve uygulamalarında kullandıkları yöntem ve araçları öğrenirler. AP Human Geography dersi , world geography, world history, or earth science tecrübesine sahip öğrenciler tarafından daha kolay başarılmaktadır. Verileri çeşitli formlarda (ör. Grafikler ve haritalar) yorumlamak da faydalı olacaktır. Öğrenciler ilkokul düzeyinde olduğu kadar coğrafi terminolojiye ve kavramlara aşina olmalıdır. AP Human Geography Kursu, profesyonel eğitmenlerimiz tarafından öğretilmektedir.

AP Human Geography Kursu aşağıda belirtilen konuları inceler:

 • Ekonomik kalkınma ve kültürel değişim sorunları.
 • Nüfus artışının sonuçları, değişen doğurganlık hızları ve uluslararası göç.
 • Teknolojik yenilikçiliğin ulaştırma, iletişim, sanayileşme ve insan hayatı üzerindeki etkileri.
 • Siyasal iktidar ve bölgenin kontrolü üzerindeki mücadeleler.
 • Etnik azınlıkların talepleri, kadının toplumdaki rolü ve gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeler arasındaki eşitsizlikler.
 • Tarımsal arazi kullanımı, endüstriyel gelişme ve kentsel sorunlarla ilgili olduğunu açıklama.
 • Dünya üzerindeki şekillendirmede iklim değişikliğinin ve çevrenin kötüye kullanımının rolü.

AP Human Geography Kursu, iki ana çalışma alanına ayrılmıştır: beşeri coğrafya ve fiziksel coğrafya. Bu ders insan unsurunu ele alır ve yedi geniş topikal çalışma birimi halinde ayrır. Bu yedi topikal birimi öğretmek için öngörülen herhangi bir sıralama yoktur.

AP Human Geography Kursu Yedi Tropikal Birimi Nelerdir?

 1. Geography: Its Nature and Perspectives
 2. Population and Migration
 3. Cultural Patterns and Processes
 4. Political Organization of Space
 5. Agriculture, Food Production, and Rural Land Use
 6. Industrialization and Economic Development
 7. Cities and Urban Land Use

AP Kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için ders sayfalarını ziyaret edebilirsiniz. Bizimle birlikte düzenli şekilde çalışan öğrencileri AP sınavından 5 almaktadır. Sınav hakkında tüm bilgiye Collegeboard sayfasından ulaşabilirsiniz. Sınav ve kurslarımız ile ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir ve ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm AP sınavlarına, okul ya da programa kayıt olmadan bizimle hazırlanabilirsiniz. Bu sayede, hem zamandan tasarruf edersiniz hem de etkin ders programı ile kısa sürede başarılı olursunuz. Profesyonel şekilde verdiğimiz AP Kursları ile öğrencilerin kariyer hedeflerine ulaşmada katkı sağlamak istiyoruz. Aynı zamanda yurt dışı eğitim danışmanlığı hizmetimiz ile başından sonunda kadar tüm kabul süreçlerinde öğrencilerimizin yanında yer alıyoruz.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *