AP İstatistik Kursu

ap istatistik kursu ap istatistik özel ders. ap statistics course istanbulAP İstatistik Kursu, öğrencilerin kendi bilgilerinin inşasını sağlayan bir öğretme biçimine doğal olarak katkıda bulunmaktadır. Örneğin, bireysel olarak veya küçük gruplar halinde çalışan öğrenciler, bir eğitmen eşliğinde veri toplama ve analizlerini planlayabilir ve gerçekleştirebilirler. Bu yaklaşım, öğrencilere problemlerle düşünme, karar verme ve diğer öğrencilerle ve öğretmenle soru ve sonuçları paylaşma fırsatı verir. AP istatistik kursu başarısı, veri analizinin etkileşimli, araştırıcı yönleri için uygun eğitmenin kalitesine bağlıdır. Bu nedenle, Test Prep İstanbul öğrencilere ve öğretmenlere istatistik öğretimini ve öğrenimini kolaylaştırmak için her türlü çabayı göstermektedir. Collegeboard sınavı olan bu ders, size çeşitli bölümler için kabul sağlamaktadır.

AP Istatistik Kursu Yapısı

AP İstatistik dersi, istatistikte bir sömestr, giriş seviyesinde kolej kursuyla eşdeğerdir. Ders, öğrencileri veri toplama, analiz etme ve sonuç çıkarma ile ilgili temel kavram ve araçları tanıtmaktadır. AP İstatistik kursu konuları dört ana temaya bölünmüştür:

 1. Exploratory analysis (sınavın yüzde 20-30’u)
 2. Planning and conducting a study (sınavın yüzde 10-15’i)
 3. Probability (sınavın yüzde 20-30’u)
 4. Statistical inference (sınavın yüzde 30-40’ı).

Exploratory analysis, kalıpları ve çıkışları incelemek için grafik ve sayısal tekniklerden yararlanır. Verilerin dağılımlarını incelerken, öğrenciler şekil, yer, değişkenlik ve sıra dışı değerler gibi önemli özellikleri tespit edebilmelidir. Verideki kalıpların dikkatli gözlemlerinden, öğrenciler değişkenler arasındaki ilişkiler hakkında varsayımlar üretebilir. Bir değişkenin diğeriyle nasıl ilişkilendirilebileceği fikri neredeyse tüm istatistiklere nüfuz eder.

Geçerli bir bilgi elde edilmek için, veriler iyi geliştirilmiş bir plana göre toplanmalıdır. İlgi konusu bir soruyu cevaplamak için veri toplanacaksa, dikkatli bir plan geliştirilmelidir. Hem uygun analiz türü hem de bu analizden çıkarılabilecek sonuçların niteliği, verilerin nasıl toplandığı konusunda kritik bir şekilde bağlıdır. Verileri örnekleme veya deneme yoluyla makul bir şekilde toplamak, veri analizi sürecinde önemli bir adımdır. AP İstatistik Kursu ve AP istatistik özel ders size tüm bu konularda yardımcı olmaktadır.

Test Prep AP Istatistik Kursu Farkı Nedir?

Veri analizi, bir keşif yolculuğudur. Veriler ile matematiksel bir model arasında bir diyaloğu içeren yinelemeli bir süreçtir. Veriler hakkında daha fazla bilgi alındığında, model rafine edilir ve yeni sorular oluşturulur. İlk olarak, veri analizi için özel olarak tasarlanmış grafikler üretilir. Bu grafik ekranlar, verideki kalıpları gözlemlemeyi, verilerin önemli alt gruplarını tanımlamayı ve sıra dışı veri noktalarını bulmayı kolaylaştırır.

Öğretmen, öğrenciye karmaşık gelen matematiksel modelleri veriye uydurma ve kalıbı inceleyerek modelin verilere ne kadar iyi uyduğunu değerlendirir. Son olarak, bilgisayar analiz üzerinde ve etkisinin yalıtılmasında aşırı bir etkisi olan bir gözlemi belirlemede yardımcı olur. Tüm bu öğrenme sürecinde öğrencilere AP istatistik özel ders ve ap istatistik kursu ile yardım eden Test Prep Istanbul, size 5 almanız için yardım ediyor. AP Calculus özel ders ve ap ekonomi özel ders ile desteklenen bir program ile en kısa sürede en iyi okullara kabul alırsınız.

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Dereya / Cevapla

  AP Stat gibi zor bir ders, sizin gibi hocalardan destek almadan yapılamaz. Gerçekten lise seviyesinin üzerinde bir ders. 5 almamda en büyük paya sahip hocama sonsuz teşekkür ederim.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *