IB Biyoloji HL Kursu

ib biyoloji hl kursu ve ib bio özel ders. ib dershanesiBiyoloji hayatın incelenmesidir. Türlerin çeşitliliği, biyolojiyi sonsuz bir kaynak haline getirir. Biyologlar, farklı yaklaşım ve teknikler kullanarak mikro dünyadan makro dünyaya kadar, yaşayan dünyasını anlamaya çalışırlar. Biyoloji hala genç bir bilim ve 21. yüzyılda ondan büyük bir ilerleme bekleniyor. Bu ilerleme, insan nüfusu ve çevre üzerindeki baskının arttığı bir dönemde daha da önem taşımaktadır. IB Biyoloji HL Kursu gelişen ve değişen tekniklere uyum sağlayan bir yol haritasını takip eder. Bu sayede öğrenciler dersten en yüksek verimi alırlar.

IB Biyoloji HL Kursu alan öğrenciler, bilim insanlarının birbirleri ile nasıl çalıştıklarını ve nasıl iletişim kuracaklarını öğrenirler. Bilimsel yöntem çok çeşitli biçimler alabilirken, bilimleri karakterize eden deneysel çalışma yoluyla uygulanabilir bir yaklaşıma vurgu yapılır. Öğretmenler, öğrencilere soruşturma tasarlama, veri toplama, beceriler geliştirme, sonuçları analiz etme fırsatı sunarlar.

IB Biyoloji HL Kursu Konuları Nelerdir?

IB Biyoloji HL Kursu, profesyonel eğitmen kadrosu ile öğrencilere verilmektedir. IB Biology özel ders alacak öğrencilerin, temel biyoloji bilgisine sahip olması şart değildir. Tüm eksikleri bizim eğitmenlerimiz tarafından kapatılmaktadır. IB biology özel ders konuları aşağıda belirtilmiştir.

 1. Cell Biology
 2. Molecular Biology
 3. Genetics
 4. Ecology
 5. Evolution and Biodiversity
 6. Human Physiology
 7. Nuceic Acids
 8. Metabolism and Cell Respiration
 9. Plant Biology
 10. Genetics and Evolution
 11. Animal Physiology

Tüm bu konular IB sınavına hazırlanan öğrencilere, IB dershanesi tarafından sağlanmaktadır. Ayrıca diğer derslerden de destek almak için IB özel ders sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

IB Biyoloji HL Kursu Hangi Konularda Destek Sunar?

Öğrencilerin IB sınavına kadar olan süreçte ve sonrasında ihtiyaç duyduğu destek, ib dershanesi tarafından sağlanır. Bu destek öğrencinin okullara başvuru yaptığı dönemi de kapsamaktadır. Ders anlamında gerek HL gerek SL öğrencileri IB biyoloji özel ders ihtiyacı duymaktadır. Group 4 project, okullar arası veya okullar arası farklı gruplardan 4 öğrencinin birlikte çalıştığı ortak bir etkinliktir. Bilim ve teknolojinin çevresel, sosyal ve ahlaki etkilerini değerlendirirken, disiplinlerden gelen kavramların ve algıların paylaşılmasını sağlar. Pratik veya teorik olarak bilimsel disiplinler ile diğer alanlar arasındaki ilişkilerin anlaşılmasını amaçlar. Disiplinler arası işbirliği ve bilimsel süreçler üzerinde de durulmaktadır.

Tüm IB HL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Biyoloji HL Ozel Ders almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Profesyonel IB Biyoloji HL Kursu almak isteyen öğrencileri şubelerimize bekliyoruz. IB Biyoloji SL Kursu almak isteyen öğrencilerimize de destek olmaktayız.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *