IB Biyoloji SL Kursu

ib biyoloji course sl istanbul ib dershanesi.Biyoloji, türlerinin geniş çeşitliliği, biyolojiyi büyülenmenin sonsuz bir kaynağı ve önemli bir meydan okuması yapar. Biyologlar makrodan mikroya kadar her düzeyde yaşayan dünyayı anlama girişiminde bir çok farklı yaklaşımlar ve teknikler kullanırlar. IB Biyoloji Kursu SL ( standard level ) programlarımızda, öğrencilerin bu gerekliliğin farkına varmalarını ve biyolojiyi ezberleyerek değil doğanın kendisi olarak anlamalarını sağlamaktayız. IB Biyoloji Kursu SL (standard level ) programlarımız examiner eğitmenlerimiz ile verilmekte olup, temel amacımız, önlerine ne soru gelirse gelsin, öğrencilerin ib biyoloji hl sınavından 7 almalarını sağlamaktır.

IB Diploma Programı biyoloji öğrencileri, bilim adamlarının nasıl birbirleriyle çalıştığının ve iletişim kurduğunun farkında olarak bu dersleri almayı sürdürürler. Bilimsel yöntem formları çok çeşitli olabileceği için, ib biyoloji öğrencileri okullarda yapılan deneysel çalışma sayesinde pratik bir yaklaşım da kazanmaktadır. Biyoloji hala genç bir bilim dalıdır ve insan nüfusu ve çevre üzerinde artan basıncı dengelemek için de çok önemlidir. IB dershanesi olarak, sadece tecrübeli ib öğretmenleri ile çalışıyoruz. Bu sayede, öğrencilerimiz ib sınavında en iyi skorları almaktadır.

IB Biyoloji Kursu SL ( Standard Level ) Konuları

Aşağıda Core Biyoloji konuları ve buna ek olan IB Biyoloji Kursu SL konuları listelenmiştir. Öğrencilerin sınavda başarılı olmaları için aşağıda belirtilen konuları en iyi şekilde öğrenmesi gerekir. Bu sebeple, verimli biyoloji özel ders ile öğrenciler başarıyı kısa sürede yakalarlar.

 1. Cell biology
 2. Molecular biology
 3. Genetics
 4. Ecology
 5. Evolution and biodiversity
 6. Human physiology

Option (Choice of one out of four)

A. Neurobiology and behaviour
B. Biotechnology and bioinformatics
C. Ecology and conservation
D. Human physiology

Practical scheme of work

 • Prescribed and other practical activities
 • Individual investigation
 • Group 4 project

Sunduğumuz IB Biyoloji Kursu SL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin biyolojiyi ezberlemelerini değil, hayatlarında aktif rol alan bir bilim olduğunu öğretmeyi amaçlıyoruz. Tüm IB Biyoloji Kursu SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Biyoloji Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca HL ders almak isteyen öğrenciler IB Biyoloji Kursu HL sayfamızı ziyaret edebilirler.

 

5/5 (1 Review)

2 Comments:

 • Pelin / Cevapla

  Examiner IB öğretmeninin farkı tam olarak bu. IB Bio ezber gibi gözükse de tam tersi bir ders aslında. Bu konuda bana yardımcı olan examiner hocama çok teşekkür ederim. Tabiki Test Prep’in müthiş diğer eğitmenlerine de 🙂

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *