IB ESS SL Kursu

ib ess özel dersIB ESS SL Özel Ders sayesinde, çevresel sistemler ve toplumlar incelenerek, öğrencilere çevresel sistemler ve toplumlar arasındaki ilişkilerin tutarlı bir perspektifi öğretilir. Öğrencilerin kaçınılmaz olarak karşılaşacakları çok çeşitli acil çevresel sorunlara bilinçli bir kişisel cevap benimsemelerini sağlayan derslerde bir tanesi de bu derstir. IB ESS dersi sadece Standard Level olarak sunulmaktadır. IB müfredatında HL (High Level) müfredatı bulunmamaktadır. Environmental systems and societies (ESS) Diploma Programında sunulan iki disiplinlerarası kurstan biridir.

ESS, hem yapı ve fonksiyondaki çevre sistemlerinin bilimsel olarak keşfedilmesinde hem de toplumların çevre ile kültürel, ekonomik, etik, politik ve sosyal etkileşimlerinin keşfedilmesinde sağlam bir şekilde temel almaktadır. Bu kursu incelemenin bir sonucu olarak, öğrenciler karmaşık toplum sistemimizin doğal dünya üzerindeki etkisini tanıma ve değerlendirme becerisine sahip olacaklar.

IB ESS Kursu ve Özel Dersi ile amaçlananlar Nelerdir?

DP kursunun disiplinlerarası doğası, araştırma ve araştırma yapma, felsefi tartışmaya katılma ve problem çözme becerisini içeren öğrencilerden oluşan geniş bir beceri gerektirir. Tabii çevre anlayışı için bir sistem yaklaşımı gerektirir ve çevre konularında bütünsel düşünmeyi teşvik eder. Öğretmenler açıkça anlama, metin analizi, bilgi aktarımı ve birincil kaynakların kullanımı gibi düşünme ve araştırma becerilerini öğretir. Öğrencileri kişisel, toplumsal ve küresel düzeyde çözümler geliştirmeye teşvik ederler.

  • Çevre sistemlerinin ve konularının çeşitli ölçeklerde bilgi ve anlayış kazanmak.
  • Çevresel sistemleri ve sorunları çeşitli ölçeklerde analiz etmek için bilgi, yöntem ve becerileri uygulamak.
  • Çevresel sistemler ve toplumlar arasındaki dinamik bağlantıyı takdir etmek.
  • Bilgilendirilmiş kararlar alırken ve çevre konularında sorumlu eylemlerde bulunurken kişisel, yerel ve küresel bakış açılarının kombinasyonuna değer verin.
  • Kaynakların son derece sınırlı olduğunu, bunların eşitsiz biçimde dağıtılabileceğini ve sömürülebileceğini ve bu eşitsizliklerin yönetiminin sürdürülebilirliğin anahtarı olduğunun kritik bir şekilde farkında olun.
  • Çevresel değer sistemlerinin çeşitliliği hakkında farkındalık geliştirmek.
  • Çevresel sorunların, farklı bilgi alanlarına dayanan bireyler ve toplumlar tarafından alınan kararlardan kaynaklandığı ve çözüldüğü konusunda kritik farkındalık geliştirmek.
  • Çeşitli çevresel sorunları çevreleyen tartışmalara katılmak.
  • Yerel ve küresel bağlamlarda aktif olarak yer alarak çevresel sorunlara yenilikçi çözümler yaratmak.

Bizim IB ESS Kursu Farkımız

Sunduğumuz ESS Ozel Ders desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem okul notu hem de IB notu anlamında en yüksek puanı almalarını amaçlıyoruz. Bunun yanında öğrencilerin ESS dersini bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz.

Tüm IB derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB ESS Ozel Ders almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. IB Kursu hakkında daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca diğer IB kurslarımız hakkında bilgi almak için IB Kursu sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Tüm derslerimiz kendi alanında uzmanlaşmış farklı eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Bu sayede IB ESS dersleri öğrenciler için çok daha kolay bir hale gelmektedir.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *