IB Türkçe SL Kursu

ib türkçe özel ders sl ib türkçe kursu sl ib edebiyat özel ders standard levelIB Türkçe (IB Turkish A), öğrencilerin farklı tür, dönem ve stildeki edebi eserleri görebilmelerini sağlamayı amaçlar. Öğrencilerin derin ve detaylı incelemelerde bulunmalarını ve çıkarımlar vasıtasıyla bağlantılar kurmalarını sağlamak ve öğrencilerin sözlü ve yazılı dilde ifade kabiliyetlerini geliştirir. Sadece ülkemize özgü bir ders (istisnaları bulunmaktadır) olması sebebiyle, değerlendirilmesinde çok ciddi kriterleri vardır. Bu kriterlerin bilincinde olan olan IB Examiner eğitmenlerimiz sayesinde sınavda puan kaybınızı en aza indiriyoruz. IB Türkçe özel ders SL ve IB Türkçe kursu SL, en verimli şekilde ve tüm okulların müfredatlarını kapsayacak şekilde verilmektedir.

IB Türkçe Özel Ders SL Neleri Hedefler?

Yukarıda belirttiğimiz kazanımların yanında, aşağıda belirtilen maddeler de IB Türkçe özel ders sayesinde elde edilebilmektedir.

  • Öğrencilerin eser bağlamını algılamalarını sağlamak.
  • Öğrencilerin farklı kültürel bakış açılarına saygı göstermeleri ve bu bakış açılarının anlamı nasıl meydana getirdiğini algılamalarını sağlamak.
  • Öğrencilerin esere resmi, stil ve estetik açıdan saygı göstermelerini sağlamak.
  • Öğrencilerin yaşam boyu edebiyattan ve dille ilgili çalışmalardan zevk almalarını sağlamak.
  • Öğrencilerde edebi eleştiri tekniklerine dair algılama ve kullanma becerileri kazandırmak.
  • Öğrencilerde bireysel edebi yorumlama becerisi kazandırmak ve bu düşünceleri ispatlamak
 

ÖLÇME VE DEĞERLENDİRMENİN

AMACI

 

HANGİ ÖLÇÜM ARACI

 

 

ÖLÇÜM ARACININ KULLANIM ŞEKLİ VE İÇERİĞİ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bilgi sahibi olmak ve algılamak (anlamak )

 

Paper 1

Daha önce hiç görülmemiş bir pasaj üzerinden öğrencilerin okuyucu olarak eserden nasıl bir anlam çıkardıklarını ortaya koydukları bir yazılı sınav çalışmasıdır.
 

Paper 2

Türdeş olan iki eserin öğrenci tarafından nasıl anlaşıldığının ve edebi yapının bu anlamsal yapıya nasıl bir katkı sağladığının irdelendiği bir yazılı sınav çalışmasıdır.
Written assignment (Yazılı kompozisyon )Tek bir eser üzerinden öğrencinin edebi bir yönü ele alarak kültürel boyutu ve katkısı hakkında formal yazısal çalışma yaptığı ölçme türüdür.
 

 

Bireysel Yorum Sunumu ( ve HL için ayrıca tartışma

çalışması )

Part 2 de incelenen eserlerden birinden alınan pasajın detaylı olarak her açıdan incelenmesini öngören sözel sunum çalışmasıdır.

SL öğrencileri sadece bu pasaj üzerinden sözlü sunumlarını gerçekleştirirken, HL öğrencileri bu bölümde mutlaka şiir üzerinden ilgili çalışmayı yapmakla yükümlüdürler.

Ayrıca HL öğrencileri sözlü sunumun ardından Part 2 de incelenen diğer iki esere dair bilgilerini ve algılamaları ortaya koydukları tartışmayı da yapmak durumundadırlar.

 

 

Bireysel sözlü sunum

 

Part 4 de incelenen eserlerden birinin veya ikisinin ele alınarak öğrencinin seçtiği herhangi bir açıdan irdelenmesi ve bunu sözlü sunum şeklinde ifade etmesini dair çalışmadır.

 

Analiz etmek , sentezlemek ve değerlendirmek

 

Paper 1

Daha önce hiç görülmemiş bir pasaj üzerinden öğrencilerin yazarın tercihlerini, stilini, dil özelliklerini ve tekniğini dikkate alarak analiz yapmalarını ve yorumlamalarını öngören yazılı sınav çalışmasıdır.
Paper 2Türdeş     olan    en     az    iki     eserin                 öğrenci        tarafından sentezlenmesi, sorgulanan husus ile ilgili olarak öğrencinin

sahip   olduğu   bilgileri kullanmaları ve  bu   türün nasıl

Neden Test Prep IB Türkçe Kursu SL ve IB Türkçe Özel Ders SL?

Sunduğumuz IB Türkçe Ozel Ders SL desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında ib dershanesi olarak öğrencilerin edebiyatı bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. Tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Türkçe SL Dersi almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. IB Türkçe Kursu SL başarılarını öğrencilerimizden duyabilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *