Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu

bilgi üniversitesi bilet hazırlık kursu. Bilgi Bilet Kursu ve Özel ders.Üniversite öğrencilerinin okulun ilk senesinde başarılı olması gereken hazırlık sınıfı, çeşitli okullara göre farklılaştırılmıştır. Okullara göre fark gösterse de temelde tüm sınavlar ortak dil becerilerini sınamaktadır. Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu ile, Bilgi Hazırlık öğrencilerinin hazırlıkta zaman kaybetmeden başarılı olmasını hedefliyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi İngilizce Hazırlık Programı her biri 8 hafta süren (haftada 20 ya da 25 saatlik ders) 5 seviyeden oluşmaktadır. Öğrenciler akademik yılın başında verilen İngilizce Seviye Tespit Sınavı (BİLET 1. Aşama)’dan aldıkları puanlara göre bu seviyelere yerleştirilirler. Öğrencilerin İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamlayıp 1. sınıfa başlayabilmeleri için, son seviye olan 5. Seviye’yi başarıyla geçmeleri gerekmektedir. Tüm sevieyelerdeki öğrenciler için hazırladığımız Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu ile hazırlıkta zaman kaybetmeyin.

Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursumuz Neden Başarılı?

Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu programımız, hazırlık sınıflarıyla limitli olmayan bir kurstur. Bizim kurslarımızda eğitim alan öğrenciler bu bilgi birikimini, tüm akademik hayatları boyunca kullanmakta ve uluslararası düzeyde akademik makale yazabilecek düzeye taşıyabilmektedir. Ayrıca okul hayatı boyunca gerek derslerde gerek sınavlar da gerekse de başvurularında ve is hayatındaki sunumlarında bu bilgi birikiminden faydalanmaktadırlar. Üniversitelerin sınav sistemine ve sınav müfredatına hakim, deneyimli öğretmenlerimizin verdiği Bilgi Bilet Kursu programlarımız ile hazırlık atlama sınavlarında başarılı olmak bizimle çok daha kolay bir hale geliyor.

Bilgi BİLET 1. Aşama Sınavı (Seviye Tespit Sınavı):

Seviye Tespit Sınavı dil bilgisi ile yazma ve okuma becerilerini ölçen çoktan seçmeli bir sınavdır. Bu sınavnın iki amacı vardır. Hem öğrencinin İngilizce seviyesini hem de BİLET 2. Aşama’ya girecek öğrencileri belirler. Çoktan seçmeli 20 okuma, 30 dilbilgisi sorusundan ve iki kısa paragraf yazma bölümlerinden oluşur. Bu sınavdan 45 veya üzeri puan alan öğrenciler, BİLET 2. Aşama Sınavı’na girmeye hak kazanmış olurlar.

BİLET 2. Aşama Sınavı (Hazırlık Muafiyet Sınavı):

BİLET 2. Aşama, iki güne yayılmış olan ve öğrencilerin konuşma, okuma, dinleme ve yazma becerilerini ölçen bir yeterlilik sınavıdır. Sınavın birinci gününde konuşma becerisi, ikinci gününde ise okuma, dinleme ve yazma becerileri test edilir. BİLET 2. Aşama Sınavı’ndan 60 veya üstü puan alan öğrenciler lisans programlarına başlayabilirler. Bu puan sınırının altında kalan öğrenciler Hazırlık Programı’nı takip ederler. Hazırlık Programı’na devam edecek öğrencilerin hangi seviyeden başlayacakları BİLET 1. Aşama Sınavı’ndan aldıkları puana göre belirlenir.

Bilgi Bilet Kursu Dışında Sizden Nasıl Destek Alabiliriz?

Üniversite’ye yeni kayıt yaptıran, İngilizce Hazırlık Programı’na devam etmekte olan veya İngilizce Hazırlık Programı’ndan ilişiği kesilen öğrenciler, eşdeğerliliği kabul edilen uluslararası sınavlardan, kabul edilen düzeyde puan aldıklarını belgelerlerse (son iki (2) sene içinde alınmış olmaları koşuluyla) İngilizce Hazırlık Programı’ndan muaf tutulurlar. Bu öğrenciler, kayıtlı oldukları ön lisans ya da lisans programına ancak 1. yarıyıl başında ya da 2. yarıyıl başında başlayabilirler. Denkliği kabul edilen sınavlar ve puanları aşağıdaki gibidir:

Sınav

BİLET

TOEFL IBT

First Certificate in English (FCE)

Cambridge Certificate in Advanced English (CAE)

Cambridge Proficiency Exam (CPE)

KPDS/ ÜDS/ YDS/ YÖKDİL

PTE Academic

Lisans Bölümleri

60

75

B

C

C

65

67

ELT (İngilizce Öğretmenliği Bölümü)

70

82

B

C

C

68

70

 

Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu ve Diğer Kurslar Kim Tarafından Veriliyor?

Öğrencilerin Bilgi Bilet Kursu dışında tercih ettiği TOEFL iBT Kurslarımız ve PTE Academic Kurslarımız için ilgili sayfaları ziyaret edebilirsiniz. Bizimle en kısa sürede iletişime geçerek hazırlık sınavında başarılı olabilirsiniz ve okumak istediğiniz bölüme bir an önce başlayabilirsiniz. Aklınıza takılan tüm sorular için bize ulaşabilirsiniz. Bilgi Üniversitesi Bilet Hazırlık Kursu ile başarıyı yakalamak çok kolay. Bilgi Bilet Kursu tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından verilmektedir. Firmamızın Bilgi Üniversitesi ile hiç br bağlantısı bulunmamaktadır.

5/5 (1 Review)

4 Comments:

 • Arslan / Cevapla

  Haftada 1 ile sorunsuz şekilde tüm sınavları başarabilirsiniz. Ben beginner seviyede geldim ve o şekilde bile haftada 1 ders ile başarabildim. Size de referans olabilirim.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Edanur Lermi / Cevapla

  BILET’i aldım bölümde görüşürüz 😉

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *