Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Kursu | BUEPT Hazırlık Sınavı Kursu

boğaziçi üniversitesi buept hazırlık kursu.Boğaziçi Üniversitesi’nde, akademik yılın Güz ve Bahar olarak adlandırılan yabancı diller I. ve II. dönemlerinde, öğrencilere dört adet Achievement ve dört adet Quarter olmak üzere toplam sekiz sınav verilir. Bu sayı her dönemde iki adet Achievement ve iki adet Quarter sınavı demektir. Achievement sınav günlerinde, sınav dışındaki saatlerde dersler devam eder. Quarter sınav süreleri uzun olduğu için sınav günü ders yapılmaz. Sınav içerikleri, saatleri ve yerleri hakkındaki bilgiler sınav tarihi yaklaştığında öğretim elemanları tarafından öğrencilere bildirilir. Ayrıca sınav tarihleri ile ilgili dönemlik duyurular, sınıf panolarında ilan edilir. Sunduğumuz Buept Hazırlık Kursu ve BUEPT Özel Ders ile öğrencilerin zaman kaybetmeden hazırlık atlamalarını sağlıyoruz.

Tüm programların öğrencileri Güz Döneminde 2 Achievement ve 2 Quarter sınavına girerler. Achievement 1 ve 2 sınavlarının her birinin ağırlığı %20; Quarter 1 ve 2 sınavlarının her birinin ağırlığı ise %30 olarak belirlenmiştir. Dönem sonunda Sınav ortalamaları genel ortalamanın %80’ini, Portfolyo notu (PN) da genel not ortalamasının %20’sini oluşturur. Program 2, 3 ve 4 öğrencilerinin bu şekilde hesaplanan not ortalamaları, öğrencilerin yabancı diller kış dönemi BÜYES/BUEPT’ine girip giremeyeceğini belirler. Boğaziçi proficiency Program 1 öğrencileri kış dönemi sınavına katılamazlar. Buept Hazırlık Kursu ve BUEPT Özel Ders ile öğrencilerin girdikleri ilk hazırlık atlama sınavında başarılı olmalarını hedefliyoruz.

BUEPT Hazırlık Kursu – Reading

BUEPT Hazırlık Kursu Reading, tüm sorular metindeki bilgi sırasındadır ve sorulara kısa cevap vermek gerekir. Kısa cevap soru neyi soruyorsa sadece o kısmı yazmak anlamına gelir. Okuma parçasının içinde cevabın bulunduğu cümleyi olduğu gibi tamamen yazmak yanlış cevap vermek anlamına gelir. Bu bölüm, Search Reading ve Careful Reading olarak ikiye ayrılır. Her iki Reading bölümü için de BUEPT Hazırlık Kursu sunmaktayız.

Search Reading:

Bu bölümde öğrencilerin bir metindeki gerekli bilgiyi bulmak için seçici ve hızlı okuyabilme becerilerini sınar. Burada öğrenciler ilk önce soruları okurlar, daha sonra gerekli bilgiyi verilen metin içinde bulurlar. Ortalama 8 – 10 sorudan oluşur. Süre 30 dakikadır. Search reading bölümümden bizim BUEPT Hazırlık Kursu taktiklerimiz ile sorun yaşamadan başarılı olursunuz.

Careful Reading:

Bu bölümde öğrencilerden ilk önce verilen metni dikkatle okumaları daha sonra sorulan sorulara cevap vermeleri beklenir. Ortalama 8 – 9 sorudan oluşur. Süre 40 dakikadır. BUEPT Hazırlık Kursu sayesinde bu bölümü de en fazla doğru ile geçmenizi sağlıyoruz.

BUEPT Hazırlık Kursu – Listening

Selective Listening ve Careful Listening olarak ikiye ayrılır. Her iki bölümde de aynı reading bölümünde olduğu gibi farklı beceriler sınanır. Akademik hayatta başarılı olmanın kurallarından biri de derste duyduklarınızı anlamaktır. Bu sebeple bu bölümlerin önemi büyüktür.

Selective Listening:

Bu bölümde öğrenciler, öğretim görevlisi tarafından bir kez okunan metne dair sorulan sorulara cevap verirler. Öğrencilere metin okunmaya başlamadan önce, soruları incelemeleri için 3 dakika süre verilir. Arkasından öğretim görevlisi metni okurken öğrenciler sorulan sorulara cevap verirler. Soru sayısı farklılık göstermekle beraber, ortalama 10 soru sorulur. Sınav sonunda öğrencilere cevaplarını kontrol etmeleri için 3 dakika süre tanınır.

Careful Listening:

Bu bölümde öğrencilerden önceki bölümde olduğu gibi, okunan metne dair ortalama 10 soruya cevap vermeleri istenir. Fakat bu bölümde öğrenciler soruları daha önceden görmezler. İlk olarak metin okunur daha sonra öğrencilerin sorulara cevap vermeleri istenir. Burada öğrencilerin metindeki ana fikirleri not almaları tavsiye edilir. Öğrenciler sınav sorularını almış oldukları notları kullanarak cevaplandırırlar. Bu kısımda öğrencilere verilen süre 15 dakikadır. Her iki Listening bölümü için de BUEPT Hazırlık Kursu sunmaktayız.

BUEPT Hazırlık Kursu – Writing

Yazılı İfade bölümünde öğrencilerin iki farklı konu üzerine her biri yaklaşık bir sayfa uzunluğunda iki Essay yazmaları gerekir. Essay’lerde öğrencilerin isterlerse verilen yardımcı fikirleri de kullanarak belli bir konu üzerine yazmaları beklenir. Her bir Essay için ayrılan süre 40 dakikadır. Değerlendirme aşamasında; yetkin akademik bir İngilizce ve düşüncelerin uyumlu bir biçimde ifadesi esas alınır. Tüm Writing çeşitleri için BUEPT Hazırlık Kursu hizmetimiz vardır. Writing çeşitlerinin her biri için yaptığımız çalışmalar ile, öğrencilerin sınavda karşılaşacakları her soruya doğru cevap vermelerini sağlıyoruz.

Boğaziçi Proficiency Hazırlık Kursu Çeşitleri Nelerdir?

Öğrencilerin taleplerine göre sunduğumuz BUEPT Özel Ders ve BUEPT Grup Ders ile, hazırlığı geçmek isteyen adaylara yardımcı oluyoruz. BUEPT Özel Ders, grup derslere göre daha kişisel bir çalışma içerir. Öğrencilerin eksik olduğu konular üzerine yoğunlaşılırken, diğer bölümler de tekrar edilir. Bu sayede sınava kadar etkili bir hazırlık süreci geçirmeniz sağlanır.

BUEPT Grup dersleri, genel bir çalışma düzenini daha uzun bir süreye yayar. Bu sayede sınava kadar tüm konuları okul ile birlikte götürebilirsiniz. Grup dersleri, BUEPT özel derse kıyasla daha ekonomiktir. Öğrencilerin ihtiyaçlarına göre şekillenmez, bizim hazırladığımız programa göre verilir. Öğrencilerin her biri, düzenli katılım ile  her ders programında başarılı olmaktadır. Bu sayede öğrencilerin bize güveni tamdır. Ayrıca TOEFL Kursu alarak da hazırlık sınıfını geçebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

3 Comments:

 • Dilruba / Cevapla

  Buept gibi zor bir sınavı ara dönemde geçebildiysem bu sadece ve sadece sizin özel ders desteğiniz sayesinde oldu.

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

 • Seda / Cevapla

  Detayli Bilgi almak istiyorum

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *