IB Fizik SL Kursu Istanbul

ib physics course sl ib dershanesi istanbul.Fizik, deneysel bilimlerin en temel olan çok küçük parçacıklardan, galaksiler arasındaki en büyük mesafelere kadar evreni açıklamak isteyen bir bilim dalıdır. Fizik tarih boyunca fikirlerin geliştirilmesi, gözlemler gibi temel prensiplere bağlı kalmıştır. Fizik modelleri, gözlemleri anlamaya çalışmak üzere geliştirilmiştir  ve gözlemler zaman içinde teori haline getirilmiştir. Doğal dünyayı daha iyi anlamanın yanında, fizik bize çevremizi değiştirmek için yardımcı olur. Toplum üzerindeki  ahlaki ve etik ikilemler, sosyal, ekonomik ve çevresel etkiler fizikçilerin çalışmalarının sonucu olarak hayata geçmektedir. IB Physics Course SL ( Standard Level )  programlarımızın temelinde fiziğin bu temel nitelikleri yatmaktadır.

IB Physics Course SL programlarımız alanında tecrübe sahibi IB Physics Examiner Eğitmenlerimiz ile sunulmaktadır. Bu eğitmenler IB Fizik Sınav kağıtlarını notlandıran eğitmenlerdir. Ayrıca examiner eğitmenlerimin en büyük farkı yeni IB Curriculum değişiklikleri ile zamanında uyum sağlamaları ve bunu özel ders programlarımızda uygulamalarıdır. Bu sayede bizimle çalışan öğrenciler yüksek başarı elde etmektedir.

IB Physics Course SL ( Standard Level ) Dersi Konuları

IB Physics Course SL dersi, core fizik konularını içermektedir. Aşağıda belirtilen konular tecrübeli eğitmenlerimiz ile detaylı şekilde işlenerek, öğrencinin en verimli şekilde ders alması için tasarlanmıştır. IB dershanesi olarak, tüm konularda öğrencilerimize destek sağlıyoruz.

 1. Measurements and uncertainties
 2. Mechanics
 3. Thermal physics
 4. Waves
 5. Electricity and magnetism
 6. Circular motion and gravitation
 7. Atomic, nuclear and particle physics
 8. Energy production

Option (Choice of one out of four)

 • A. Relativity
 • B. Engineering physics
 • C. Imaging
 • D. Astrophysics

Practical scheme of work

 • Prescribed and other practical activities
 • Individual investigation (internally assessed
 • Group 4 project

Sunduğumuz IB Physics Course SL (Standard Level ) desteğimiz ile öğrencilerin IB programı boyunca hem GPA hem de IB Grade olarak en yüksek puanları almalarını hedefliyoruz. Bunun yanında öğrencilerin fiziği bir bilim olarak algılamalarını ve ezberlemeden öğrenmeleri amaçlıyoruz. IB dershanemizde, tüm IB SL derslerimiz IB Examiner eğitmenlerimiz ile verilmektedir. İstanbul dışından IB Fizik Ozel Ders SL almak isteyen öğrencilerimize ise online skype dersi ile yardımcı olmaktayız. Daha detaylı bilgi almak için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca IB Fizik Özel ders HL (High Level ) için de ilgili sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

5/5 (1 Review)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *