Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kursu

özyeğin üniversitesi hazırlık atlama kursu ingilizceÖzyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu, Özyeğin Üniversitesi öğrencilerine sunduğumuz İngilizce kursudur. Kendine özgü adı TRACE olan bu sınavda, uzman kadromuz ile, öğrencilerin hedeflediği puanı almasını kolay bir şekilde sağlıyoruz. Yıllardır biriktirdiğimiz hazırlık geçme sınavı materyalleri ile öğrencilerimize Trace sınavında başarılı olmaları için her türlü yardımı sağlamaktayız. Özyeğin İngilizce kurslarımız ve özel derslerimiz öğrencilerin ihtiyaç duyduğu bölümleri en etkili şekilde belirler. Bu sayede etkin ve verimli zaman kullanımıyla beraber en kısa yoldan en yüksek başarıya ulaşmanızı sağlamaktayız.

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu, belirli bir konu başlığına göre hazırlanmaktadır. Sınavın tüm bölümleri de bu konu başlığı ile ilişkilendirilmiş şekilde sunulmaktadır. Sınavın belli bir konu başlığına dayandırılmasının nedeni öğrencilerin eleştirel düşünme ve onlara sunulan bilgiyi işlemeye olanak sağlamaktır. Eleştirel düşünebilme ve bilgiyi işleyebilme becerileri üniversite öğrencilerinin akademik hayatta kullanacakları gerçek hayat gereksinimlerini yansıtır. Sınav doğrudan doğruya akademik amaçlı okuma, yazma, ve dinleme yeteneklerini ölçer. Dilbilgisi ve kelime bilgisi becerileri ise doğrudan ölçülmez. Öğrencilerin bu alanlardaki yeterlikleri dili ne ölçüde kavrayabildikleri ve kullanabildikleri değerlendirilerek saptanır. Yani bir essaydeki başarınız, sizin grammar ve vocabulary bilginizi de yansıtır. Daha önceki yıllarda IELTS sınavı da hazırlık geçme için kullanılırdı ama artık kullanılmıyor.

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu Yapısı

Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı 4 bölümden oluşur. Notlandırma aşamasında ile sadece son 3 bölüm notlandırılır. Özyeğin Üniversitesi Hazırlık Atlama Kursu ile tüm bölümleri en verimli şekilde geliştirip sınava hazır hale gelmenizi hedefliyoruz. Sınavın bölümleri:

 1. TRACE’e Hazırlık
 2. Reading
 3. Listening
 4. Writing

1. Bölüm: TRACE’e Hazırlık
Bu bölümün amacı öğrencilere sınavın içeriğini oluşturan konu başlığını tanıtmak ve öğrencilerin konu başlığı ile ilgili bilgi ve düşüncelerini gözden geçirmelerine fırsat vermektir. Bu bölümde öğrencilerden sınavın konu başlığı ile ilgili grafik, çizelge, veya resimlere bakarak not tutmaları istenecektir. Böylelikle öğrenciler, sınavın içeriğini oluşturan konu ile ilgili varolan bilgi ve düşüncelerini gözden geçirerek, sınavın sonraki bölümlerine hazırlanacaklardır. Bu bölüm notlandırılmayacaktır.

2. Bölüm: Okuma
Sınavın bu bölümü dört alt bölümden oluşmaktadır. Birinci alt bölüm iki adet kısa okuma parçasını içermektedir (her okuma parçası en fazla 250 kelimedir). İkinci alt bölüm orta uzunluktaki bir okuma parçasını içermektedir (500 kelime civarında). Üçüncü alt bölüm yaklaşık bin kelimelik uzun bir okuma parçasından oluşur. Okuma bölümünün son kısmı ise öğrencilerin okudukları tüm okuma parçalarını karşılaştırarak cevaplandırmaları gereken sorulardan oluşmaktadır.

3. Bölüm: Dinleme
Sınavın bu bölümü iki kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısım 14-15 dakikalık bir ders metnidir. Öğrencilerin metni dinlerken aynı zamanda not tutmaları gerekmektedir. Bu bölümde öğrenciler, önce metni dinleyecekler, sonra metin ile ilgili soruları göreceklerdir. Daha sonra ise metni dinlerken tuttukları notları kullanarak sınav sorularını cevaplandıracaklardır. İkinci kısım bir veya iki adet söyleşiyi içermektedir. Bu bölümde öğrenciler önce söyleşiler ile ilgili sınav sorularını göreceklerdir. Daha sonra da söyleşileri dinleyecekler ve aynı süre içerisinde söyleşiler ile ilgili sınav sorularını cevaplandıracaklardır. Bu bölümde öğrencilerin not tutmaları gerekmemektedir.

4. Bölüm: Yazma
Sınavın son bölümünde öğrencilere sınav içeriğini oluşturan konu başlığı ile ilgili bir soru sorulacaktır. Öğrencilerin 400-450 kelimeden oluşan akademik bir kompozisyon yazarak bu soruyu cevaplandırmaları istenecektir.

TestPrep Özyeğin Üniversitesi hazırlık atlama kursu neden başarılı?

Öğrencilerin dil yetenekleri farklı olsa da önemli olan hangi öğrencinin nerede hata yaptığını ya da yapabileceğini farkedebilmektir. Bu sebeple Özyeğin Üniversitesi hazırlık atlama kursu deneme sınavları ile öğrencilerin eksiklerine odaklanır. Profesyonel eğitmenler ile birleştiğinde bu kurs programı en üst seviyede verim vermektedir. Grup dersi de olsa öğrencilerin tek tek takibini yapıyoruz ve gerekli uyarıları zaman kaybetmeden yaparak, hazırlıkta zaman kaybının önüne geçiyoruz.

Şimdiye kadar düzenli bir şekilde Özyeğin Üniversitesi hazırlık atlama kursu programımıza katılan hiç bir öğrenci hazırlıkta kalmamıştır. Bilinçli hazırlanmış programlar ile birleştirdiğimiz profesyonel eğitim kadrosu öğrencilere hazırlık geçme sınavında başarılı olmanın kapılarını açıyor.

5/5 (1 Review)

5 Comments:

 • Emre / Cevapla

  TRACE kursunuz olmasa benim hazırlık atlama gibi bir ihtimalim yoktu. Kafama vura vura geçirttiniz 🙂

 • Ahmet / Cevapla

  B1 kuru için destek almaya başladım ve yarı dönemde TOEFL alıp hazırlığı geçeceğim muhtemelen. Özyeğin İngilizce kursu veren yerler arasında aldığım en verimli ders oldu. Çok teşekkürler.

 • İlhan / Cevapla

  Sizin gibi iyi bir yeri daha önce bulsaymışım diyorum açıkçası. B1 kurunda başlayıp sorunsuz şekilde B2 oldum ve 80 alıp TRACE ile uğraşmadan hazırlığı geçebileceğimi düşünüyorum.

 • Cem Kızılelma / Cevapla

  Yaz okuluna kalmadan 82 ortalama ile bölümem geçmemi sağlayan yegane kurs diyebilirim. Hocalarıma sonsuz teşekküler. Mat 101 için tekrar geleceğim görüşürüz zaten 🙂

  • Admin Testprepistanbul / Cevapla

   Yıllardır titizlikle devam ettirmeye çalıştığımız hizmet kalitemizi, siz tüm değerli misafirlerimizin de desteği ile belli bir çizgide korumak için çalışmaktayız.

   Yaşadığınız memnuniyet için tüm ekibimiz adına teşekkürlerimizi belirtmek isterim.

   Yapmış olduğunuz yorumlar Test Prep’in her zaman sağlamayı hedeflediği yüksek standartlı hizmet kalitesi ve misafir memnuniyeti için çok değerlidir.

   Sizi ve değerli misafirlerinizi her zaman Test Prep’te görmek dileğiyle,

   Saygılarımızla,
   Test Prep Turkey Yönetimi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *