Lise kulüplerini neden ciddiye almalısın?

lise kulüpleri,okullara başvuru ve üniversite kabul.

Çoğu zaman, deneyim repertuarını oluşturmak, profesyonel ve akademik hayatınızın neredeyse her alanında size yardımcı olacak bir şeydir ve başlangıç ​​için lise asla erken değildir. Bu nedenle lise, kolej ve ötesinde başarı söz konusu olduğunda lise kulüplerinin ve ders dışı programların önemini hafife almayın. Lise kulüpleri seçerken dikkat etmeniz gereken kriterler yoktur. Önemli olan ilgi alanlarınızdır.

Lise kulüplerini seçmek

Genellikle, “doğru” lise kulüplerini veya takımlarını seçmekle ilgili değil, sizin için keyifli ve faydalı olanı bulmaktır. Çeşitli müfredatlara katılarak elde edeceğiniz çeşitli beceri ve bilgiler, sizin beğenileriniz ve beğenmemeniz hakkında size daha fazla şey öğretecek ve nihayetinde üniversite kabul sürecinde sizi rekabetçi kılacaktır. Lise kulüpleri, spordan herhangi bir yere Öğrenci Konseyine kadar uzanabilirler . Örneğin, yeni fikirleri ve olası değişiklikleri memnuniyetle karşılarken; takım çalışmasının değerini, hem saygılı hem de etkili bir şekilde sorunların nasıl ele alınacağını, iletişimin önemini, kutunun dışında düşünmenin gerekliliğini ve  aktif olarak dinlemenin faydasını öğreneceksiniz.

Lise Kulüpleri Üniversiteye kabullerde göze çarpıyor

Lise kulüplerinde öğrendiğiniz beceriler, olumlu bir tutumla birleştiğinde, üniversite başvurunuzu daha rekabetçi ve heyecanlı hale getirecektir. Üniversiteye başvurduğunuzda, her görüşmeci akademik hayatın dışında, lisede geçirdiğiniz dört yıl boyunca neler yaptığınızı soracaktır.

Karşılaştığınız ve üstesinden geldiğiniz belirli zorluklar ve denemelerden ve bunların sizin ve kararlarınızın bugün nasıl şekillenmesine yardımcı olduklarından bahsetmeye hazır olmak isteyeceksiniz. Çok yönlü olduğunuzu ve somut örnekler ile, derinlik ve kişilik ile desteklenecek başka bir şey söylemeniz gerekecektir. Mülakatların çoğunda (hemen hemen hepsinde) bu soruları cevaplamanız gerekecektir. Ayrıca okullara başvururken yazılan essaylerde de bu kulüplerden bahsetmeniz size çok fazla fayda getirecektir.

Sınıfın ötesindeki faydalar

Lise kulüplerinde öğrendiğiniz beceriler, üniversite kabullerinden sonra bile son derece değerli olabilir. Bir hükümet veya liderlik pozisyonuna sahip olmaya devam etmese de, başkalarıyla etkili bir şekilde nasıl iletişim kurulacağını ve işbirlikçi bir takım üyesi olmanın bilinmesi en önemlisidir.

Coşku, yaratıcı düşünme ve etkili iletişim, okulun başarısı. Bu şeyleri erken hayata geçirmeyi öğrenerek, yalnızca hedeflerinize ulaşmanızla kalmayacak, kendi beklentilerinizi aşacaksınız. Yani tutkulu olduğun bir şey bul!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *