ACT Test Zamanları 2018 Tam Değerlendirme

act test 2018 tarihleri.

Özellikle iki ya da daha fazla yaklaşan ACT test zamanları arasında kalırsanız, sizin için en iyi ACT test tarihini belirlemek çok da kolay değildir. Bir tarih seçmeden önce kendinize şu soruyu sorun: programınıza en uygun tarih hangisidir? Bu süre zarfında herhangi bir yükümlülük veya çalışmanız gereken başka sınav var mı? Üniversite başvuru son tarihleriniz ne zaman? Bu kılavuz yazımız, 2018-19 test yılı için tüm yaklaşan ACT test tarihlerini tanıtmakta ve aynı zamanda 10. sınıf, 11. sınıf ve son sınıf için mümkün olan en iyi tarihler hakkında özel tavsiyeler sunmaktadır.

ACT Test 2018 Tarihleri

Bu sonbahar ve erken kış ACT’leri, ilk defa ACT test almak isteyen gençler için en iyi tarihlerden bazılarıdır. Ayrıca, üniversitelere başvurularından önce son bir kez ACT almak isteyenler için de tercih edilebilir. 10. Sınıflara gelince, bu tarihlerin çoğu çok erken ve bu tarihlerde sınava girmekten kaçınılmalıdır. Aşağıda ACT Sınav Tarihlerini bulabilir ve 2018 için siz de programınızı yapabilirsiniz.

ACT Test 8 Eylül 2018

Kayıt Son Tarihi: 10 Ağustos 2018
Geç Kayıt Son Tarihi: 26 Ağustos 2018

10. Sınıf:
Bu test tarihi okul yılının başlangıcında ve bu nedenle 10. sınıf öğrencileri için çok erken. İkinci sınıf olarak, henüz ACT’de test edilen kavramların büyük kısmını incelemediniz. Bu yüzden bunu erken alma konusunda fazla bir donanıma sahip olmayacaksınız.

Ayrıca, çoğu 10. sınıf öğrencisi henüz üniversiteye başvuracakları yeri bilmediği için muhtemelen okulların somut bir istek listesini bilmeyecek. Bu sebeple hedef bir ACT puanı da oluşmayacaktır.

ACT hazırlık programınıza bir başlangıç ​​yapmak istiyorsanız, bunu bir uzman eşliğinde yapmanız gerekir. Bir ACT Deneme Sınavı ile başlangıç seviyenizi görebilirsiniz.

11. Sınıf:

Bu, öğrencilerin ilk defa ACT test almaları için harika bir tarih. Bu zamana kadar çoğu ACT içeriğine aşina olmalısınız. Bu tarih ayrıca, gerekmesi halinde, ilkbaharın, yazınızın ve / veya sonbaharınızın sonbaharında ACT’yi tekrar almak için size bolca zaman verir. (İkinci denemenizde daha yüksek bir puana sahip olma olasılığınız yüksek olduğundan ACT’yi en az iki kez almanızı öneririz!). Son olarak, bu test tarihi size ACT için hazırlık yapmak için size tüm yazı kullanmak için harika bir fırsat verir.

12. Sınıf:

12. sınıflar, son defa ACT test alarak, üniversite son başvurularında bu test tarihini kullanabilirler. Erken başvuru (early application) yapacaksanız, bu tarih ACT puanlarınızı kolejlerinize zamanında ulaştırmanızı sağlar. (Çoğu erken başvuru son tarihleri ​​Kasım ayı civarındadır.) Ayrıca, tüm yaz ACT için hazırlanacak olduğundan, sınav hazırlıkları ve üniversite başvuruları için yeterli zamana sahip olacaksınız.

ACT Test 27 Ekim 2018

Kayıt Son Tarihi: 28 Eylül 2018
Geç Kayıt Son Tarihi: 14 Ekim 2018

10. Sınıf:
Yine, bu test tarihi 10. sınıflar için hala erken.

11. Sınıf:

Bu Ekim sınavı tarihi, özellikle de eylül ayında daha önce kaçırmış olmanız durumunda, 11. sınıflar için bir başka harika tarihtir. Bu ACT test tarihi, puanlarınızı görmeniz için yeterli zaman tanır ve daha sonra ilkbaharda veya yaz aylarında bir geri dönüş için fırsat verir.

Ancak, SAT Test almaya karar verdiyseniz, şu anda ACT sınavını almamalısınız. Her iki test için de çalışmak sizi zorlayabilir ve hatta SAT ve ACT benzer olsa da içerik veya formda özdeş olmadığından sizi de şaşırtabilir.

12. Sınıf:

Son sınıf öğrencileri bu test tarihini seçebilir ve hala ACT puanlarını kolejlere zamanında ulaştırabilirler. Çoğu normal başvuru son tarihi 1 Ocak olduğundan, bu, ACT’yi son bir defa almak istediğinizde  iyi bir zamandır. Erken başvuru uyguluyorsanız, bu tarih çoğu okul için kabul edilebilir ancak muhtemelen alabileceğiniz en son olası ACT Test olacağını unutmayın.

Üniversite başvurularını hazırlarken, bu süre zarfında oldukça meşgul olacağınızı unutmayın. Bu nedenle mümkünse daha erken bir test tarihini seçmenizi şiddetle tavsiye ederim.

ACT Test 8 Aralık 2018

Kayıt Son Tarihi: 2 Kasım 2018
Geç Kayıt Son Tarihi: 19 Kasım 2018

10. Sınıf:
Yine, bu test tarihi 10. sınıflar için hala erken.

11. Sınıf:

ACT’yi bu tarihte kesinlikle alabiliyor olsanız da, okul sınavlarınızla çakışabilir. Bu yüzden eğer mümkünse daha önceki test tarihlerinden birini almanızı öneririm. ACT’yi hiç almadıysanız ve ilkini bahardan önce almak istiyorsanız, bu seçim için sağlam bir tarihtir. Sadece okul sınavlarınızı ve ACT hazırlıklarınızı dengelemek için bir planınız olduğundan emin olun!

12. Sınıf:

Bu, çoğu 12. sınıf için mümkün olan en son ACT test tarihidir. Düzenli bir çalışma yaparsanız, çoğu kolej bu tarihten itibaren ACT puanlarını kabul edebilir. Bu test için kayıt yaptırmadan önce üniversitelerin başvuru tarihlerini kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz.

Yukarıda belirtilen sınav tarihleri için kayıt olamadan önce mutlaka ve mutlaka planlı olarak ilerleyin. Öğrencilerin neredeyse hepsi act test alamadan önce çalışma yapmalıdır. Ayrıca, ACT Test için destek almak size kısa sürede ilerleme sağlar. Test Prep ACT Kursları ile siz de kolayca puanlarınızı yükseltebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *