İTÜ Hazırlık Atlama Sınavı Kursu | Test Prep İTÜ İngilizce Kursu

itu proficiency hazırlık atlama geçme sınavı kursuITU Proficiency kursunun temel amacı, İngilizce dil yeterliliği bakımından öğrencileri fakülte derslerine hazırlamaktır. Minimum 1 maksimum 2 dönemlik İngilizce Hazırlık Programı’nı tamamlayıp İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından kabul edilen yeterlilik sınavlarının (İTÜ Yeterlilik Sınavı, TOEFL iBT veya PTE) birinden başarılı olan öğrenciler, fakültelerine başlama hakkı kazanmaktadır. Fakültelerdeki programların eğitim dili %30 veya 100% İngilizce olduğu için hazırlık sınıfı öğrencileri öğrencilerin İngilizce lisans derslerini kolayca takip edebilecekleri düzeye getirmek üzere hazırlanmış kurstur.

Bu bakımdan, sadece müfredat değil, kurum içi sınavlar, materyaller, öğrenci özerkliği, teknoloji ve öğrenci ihtiyaçları Türk ve yabancı okutmanlarca dikkate alınır. 1997-1998 yılından itibaren lisans öğrencilerinin İngilizce Hazırlık Programı’na devam etmeleri zorunlu hale getirilmiştir. Bu sebeple hazırlıkta zaman kaybetmek istemeyen öğrenciler için hazırladığımız ITU Proficiency Kursu size kolaylık sağlar. Bu sınav Cambridge Proficiency ile karıştırılmamalıdır.

ITU Proficiency Kursu Yapısı

Hazırlık programındaki derslerin amacı öğrencilerin belli dilsel yapıları biçim ve işlev olarak anlamalarını sağlamaktır. Bu sebeple sınavdaki her bölüme odaklanan ITU Proficiency Kursumuz sayesinde aşağıdaki destekleri alırsınız.

1- Okuma (Raading)

Hazırlık programındaki okuma derslerinin amacı öğrencilerin akademik metinleri okuma ve kelime bilgilerini kullanarak metinleri anlamalarını sağlamaktır.

2- Yazma (Writing)

ITU Proficiency yazma derslerinin amacı öğrencilerin sürece yönelik yaklaşımlardan, sözsel araçlardan ve sunulan çerçevelerden faydalanarak akademik yazı yazmalarını sağlamaktır.

3- Dinleme (Listening)

ITU Proficiency dinleme kurslarının amacı öğrencilerin ders anlatımlarını anlamalarını ve etkili not alma stratejilerini geliştirmelerini sağlamaktır.

4- Konuşma (Speaking)

ITU Proficiency konuşma dersinin amacı öğrencilerin sözlü ifade ve etkileşim becerisi kazanmalarını sağlamaktır. Akademik hayatta ve sonrasında da etkin konuşma becerileri ile size komple bir çözüm sunuyoruz.

Bizim Hazırlık Atlama Sınavı Kursu Farkımız

İstanbul Teknik Üniversitesi’ne girerek gösterdiğiniz başarıyı, kurslarımızda İngilizce öğrenerek ve geliştirerek pekiştireceğinize inanıyoruz. Ancak bu başarı, büyük ölçüde sizin planlı çalışmanıza, derslere devam etmenize, verilen ödevleri zamanında ve eksiksiz yapmanıza bağlıdır. Bizimle düzenli şekilde çalışan ve ödevleri uygulayan öğrencilerimizin hepsi hazırlık sınıfını geçmiştir.

Bu sınavlar için hazırladığımız kurslarımız ile, hazırlık sınıfını erkenden geçebilirsiniz. Bu sayede isterseniz bölümünüze erken başlarsınız, isterseniz de bir sonraki döneme kadar kendi planlarınızı yaparsınız. Tüm sınav ve kurs programlarımız hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ücretsiz deneme sınavları ile seviyenizi ve eksiklerinizi tespit edip, isterseniz kurs programlarımıza başlayabilirsiniz. ITU proficiency dahil tüm sınavlara hazırlık profesyonel eğitmenlerimizce vapılmaktadır.

3/5 (2 Reviews)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *